MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Jelenia Góra obiektyw–nie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 września 2017, 13:22
Autor: A. Lipin
Fot. Użyczone/A. Lipin
– Bardzo proszę, nie obijajcie się! Aparaty w dłoń i dokumentować! – tak prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła podsumował wystawę pokonkursową Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

XXI Pokonkursowa Wystawa Fotografii pt. JELENIA GÓRA I JELENIOGÓRZANIE 2017 zawisła 25 września br. na ścianach galerii HALL Osiedlowego Domu Kultury przy ul. K.K. Trzcińskiego 12 w Jeleniej Górze. Na poprzedzający ją konkurs zgłosiło się 27 autorów, przesyłając 121 prac. Spośród zakwalifikowanych 89 zdjęć, jury nagrodziło I nagrodą Jacka Szczerbaniewicza za zestaw 4 fotografii pod wspólnym tytułem "Chwile". Nagrodę II otrzymał Wojciech Bykowski za pracę pt. "Doskonały świat 26", zaś III nagroda przypadła Ryszardowi Literackiemu za "Plac Ratuszowy".

W kategorii "Portret jeleniogórzanina", ufundowaną przez posłankę Zofię Czernow nagrodę, wyfotografował Marek Czeremski za zdjęcia "Edyta i jej szkło", przedstawiające jeleniogórską artystkę Edytę Kullę.
Ponadto jury wyróżniło prace: Łukasza Szrubkowskiego, Dominiki Wolańskiej, Roberta Kwiatkowskiego oraz przyznało wyróżnienia specjalne dla Anny Niedziewicz oraz Alicji Lesiuk.
Laureatów uhonorowali prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, posłanka Zofia Czernow oraz naczelnik Wydział Kultury i Turystyki Urzędu Miasta Jeleniej Góry Irena Kempisty.

A co przedstawiają nagrodzone oraz wszystkie pozostałe przesłane na konkurs fotografie? Zobaczcie sami! Portrety miasta i mieszkańców podziwiać można do 13 października br. Wystarczy spacer do ODK na Zabobrzu.

- Mieszkam w Jeleniej Górze od 60 lat. Kiedy jechało się siódemką z Zabobrza, a nie było estakady, za to był przejazd kolejowy i skręcało się w ulicę Mostową. Ja sobie zupełnie nie mogę przypomnieć jak wyglądała droga na wprost, tam gdzie dzisiaj mamy obwodnicę. Błagam więc was wszystkich: bierzcie aparaty fotograficzne, fotografujcie, dokumentujcie, bo to za parę lat będzie miało olbrzymie znaczenie" - podsumował osobistą refleksją wystawę Marcin Zawiła.

Wernisaż zamknął prezes zarządu Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego Piotr Gabart zapraszając do nowej galerii pn. MIMOCHODEM, otwartej uroczyście w ubiegły piątek w Galerii Sudeckiej. Wyjątkową okazją będzie finisaż wystawy fotografików z włoskiego miasta Cervi zaplanowany na 15 października br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nadbrzeżna gotowa

Kino Lot zaprasza

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~komentatoramator 26-09-2017 16:15
Bardzo proszę, Panie Prezydencie i reszta ekipy z ratusza - nie obijajcie się! Niedługo wybory - pracować!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowa wystawa w Muzeum Tkactawa

Działka nad zabytek?

Zaczytaj się z Jelonką.com

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%