MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jelenia Góra na eksport nad Kwisę

Wiadomości: JELENIA GÓRA/GRYFÓW
Niedziela, 11 listopada 2007, 8:05
Aktualizacja: 8:08
Autor: rylit
Fot. rylit
Nagrodzone w konkursie „Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2007” zdjęcia można oglądać w ratuszu w Gryfowie Śląskim. Dla burmistrza Olgierda Poniźnika to symbol sentymentu, jaki gród nad Kwisą czuje do stolicy Karkonoszy.

Burmistrz Poniźnik znany z wielu ról – był posłem, dyrektorem szpitala oraz Flipem podczas festiwalu komedii filmowych w Lubomierzu – nadmienił, że mimo związku administracyjnego z Lwówkiem Śląskim mieszkańcy Gryfowa sercem są bliżej Jeleniej Góry. Zachęcił do dalszej współpracy na tle kulturalnym, obiecując zwiększenie w przyszłości powierzchni wystawowej.

A póki co zdjęcia, na których uwieczniono stolicę Karkonoszy, gryfowianie mogą oglądać w swoim magistracie dzięki staraniom Miejsko–Gminnego Ośrodka Kultury w Gryfowi Śląskim i uprzejmości Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Laureatem drugiej nagrody w konkursie jest młody fotografik z Gryfowa Paweł Rubaj, a w konkursie wzięło udział wielu miłośników fotografii z tego miasta. Laureaci otrzymali od włodarza miasta nad Kwisą pamiątkowe foldery z tego pięknego zakątka regionu jeleniogórskiego.

Wystawa jest czynna w godzinach pracy urzędu. Ciekawe, w którym szybciej załatwia się formalności: w gryfowskim magistracie, czy jeleniogórskim ratuszu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głosy za strajkiem?

Wszyscy za strajkiem

Każdy był zwycięzcą!

Wiosna Kresowa z Agatem

Opłata za odpady – za dzieci też płacimy

Jeszcze o Ptasiej

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

O górach w Przystani Twórczej

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
421
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
22%
Nie ma zdania
1%