MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Jelenia Góra ma wspaniałych fotografików! Zobacz wystawę

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 stycznia 2013, 9:14
Aktualizacja: Niedziela, 27 stycznia 2013, 8:12
Autor: Mea
Fot. Mea
Wernisaż wystawy „Znaki czasu, zapisy przestrzeni. Fotografia”, podczas której swoje nowe prace prezentowało 36 jeleniogórskich fotografów, odbył się wczoraj (25.01.) w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze. To kontynuacja ekspozycji z zeszłego roku, na której zaprezentowano twórczość malarzy, rzeźbiarzy i grafików Kotliny Jeleniogórskiej.

- Pokazałem fotografie, na których jest m.in. Toruń nocą i stara chata kryta słomą z okolicy Bełchatowa, przed którą siedzi ponad 90-letnia babuleńka. Niestety, trzy miesiące po sfotografowaniu tego domu, spłonął. Moje zdjęcie jest ostatnim dowodem na jego istnienie - opowiada Tadeusz Biłozor, prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotografików.

- Fotografią zajmuje się ponad 50 lat. Jako 16-letni chłopak dostałem swój pierwszy aparat i tak zaczęła się moja przygoda z fotografią. Obecnie mam już ok. 90 różnych aparatów, gdyż kolekcjonuję je. Najstarszy aparat ma ok. 30 lat – dodał.

Na wystawie można oglądać również prace takich fotografików, jak: Ewa Andrzejewska, Daniel Antosik, Marek Arcimowicz, Wojciech Bykowski, Jan Foremny, Waldemar Grzelak, Janina Hobgarska, Janusz Jaremen, Jacek Jaśko, Marek Liksztet, Katarzyna Karczmarz, Alicja Kołodziejczyk, Piotr Komorowski, Andrzej Kryszpin, Piotr Krzaczkowski, Krzysztof Kuczyński, Zbigniew Kulik, Robert Kutkowski, Michał Makowski, Tomasz Mielech, Janusz Moniatowicz, Halina Morcinek, Wojciech Miatkowski, Wacław Narkiewicz, Krzysztof Niewiadomski, Marcin Oliva Soto, Tomasz Olszewski, Janina Peikert, Kazimierz Pichlak, Andrzej Raj, Jacek Szczerbaniewicz, Zygmunt Trylański, Jerzy Wiklendt, Jerzy Zając i Wojciech Zawadzki.

- Są to niecodzienne zdjęcia, estetyczne, naprawdę piękne i bardzo różnorodne. Jedno ze zdjęć szczególnie przykuło moją uwagę. To droga, symbolizująca w moim odczuciu nieskończoność – powiedziała Krystyna Margula z Jeleniej Góry.

- Zdjęcia bardzo różnią się od siebie, wywołują więc wiele wrażeń. Widać też, jak na przestrzeni lat zmieniają się techniki fotografowania, młodzież chętnie korzysta z nowych programów, ale i starsi fotografowie korzystają z nowych trendów- podkreśliła Agnieszka Jezierska z Jeleniej Góry. - Podobają mi się zdjęcia Jacka Szczerbaniewicza, gdyż są oszczędne w formie, a głębokie w wyrazie. Czuć w nich głęboką myśl – dodała.

Wystawa zrealizowana przy wsparciu finansowym Powiatu Jeleniogórskiego i Miasta Jelenia Góra potrwa do 1 marca br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drugi taki przystanek

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~jury 26-01-2013 11:34
Tymczasem w sieci jasno świeci jeleniogórski malarz i fotografik - Karol Nienartowicz. Jego zdjęcia zdobią znane obiekty, wygrywają konkursy i co rusz są zdjęciem dnia czy tygodnia na różnych portalach. Miał dwukrotnie swoją galerię na głównej stronie ONETU. Pooglądajcie sobie. Wystarczy wpisać imię i nazwisko (lub Karol Nienartowicz użytkownik digart) w wyszukiwarkę.
~aa 26-01-2013 12:43
Cóż za subtelna reklama ;))
~ 26-01-2013 14:14
a Marcin bez czerwonego sweterka, czyżby jak obiecał wystawił na licytację Wielkiej Orkiestry, jak obiecał
~abc1 26-01-2013 15:52
owszem, za 110 zł sweterek poszedł :)
~xcd 26-01-2013 16:08
Najlepszym jeleniogórskim fotografem jest Kamila Muczyńska,dziewczyna wkłada duszę w to, co robi. Obejrzeć zdjęcia, poczytać bloga, bo warto, to perfekcja i klasa. Nie ma nic trudniejszego do pokazania jak twarz człowieka, dziecka, pięknej kobiety... Martwą naturę każdy może pstrykać.
~to bez sensu 26-01-2013 16:15
Zdjęcia z wystawy, tylko kogo? Prezydenta miasta, fotografów? Pokażcie same zdjęcia, a nie oficjeli i autorow.
~do 16:38 26-01-2013 16:51
Tu się mylisz: koledzy Raja nie płacą nic. Ciekawa dyskusja na ten temat: http://www.prw.pl/articles/view/22514/awantura-o-smiglowiec
~była 26-01-2013 18:12
Raj większość wie co to za człowiek.
~... 26-01-2013 18:49
PRZEFARBOWAŁ !!!!!!!!!???????:):)
~autobus mały 26-01-2013 19:01
A gdyby tak sfotografować Zadzego i sprzęt jego ...oj by się działo
~... 26-01-2013 19:04
Jelenia Góra stolicą fotografii....bardzo fajnie bo niewiele miast może poszczycić się taką ilością fotografów na m2....J.G. ma już niewiele, to ma chociaż fotografów, aktorów i innych różnych artystów ....nie byłoby na co psioczyć o co się spierać ,a najważniejsze oglądać sobie to co jest dobrem luksusowym chociaż trochę przez PRL zdewaluowanym....w tym temacie należą się brawa dla J.G. /ogólnie/ ale powiem Wam ,żeby Was wkurzyć ,pobudzić do dyskusji i wogóle dla checy,że fotografia to nie jest sztuka...ha..ha...ha..... i zaraz Wam udowodnię ....aspekt artystyczny fotodzieła zależy od jakości sprzętu ...aspektu twórczego fotodzieło nie posiada bo jest tylko odbiciem światła od rzeczywistości...nawet jeżeli rzeczywistość jest wykreowana to wykreowana jest rzeczywistość a nie fotodzieło..
~cd 26-01-2013 19:10
wyjątek to gdy fotograf sam robi odbitkę,ale to jest tylko dobrze wykonana/tu spełnia się aspekt artystyczny/odbitka...czyli zaledwie 1/2 ...może nawet nie, bo przy prawidłowej odbitce wszystkie prawa są jednakowe dla wszystkich.... za konsultację nic nie biorę ,dla jelonki gratis :):):)
~Jaga 27-01-2013 12:27
Zamiast ogladać babcię z Bełchatowa czy budynki z Torunia polecam wystawę w Ksiąznicy Karkonoskiej ,,Architektura Jeleniej Góry-kulturowa tożsamość dwóch narodów" gdzie pokazane są budynki miasta na zdjęciach sprzed 1945 roku i obecnie. Ciekawe porównanie. Autorem zdjęć jest nasz rodowity mieszkaniec, Kazimierz Piotrowski - ogromne podziękowania za zaangażowanie i włożoną pracę.
~ 14-05-2015 4:30
Czesc podoba mi sie Trojan wystawa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śladami św. Jadwigi

Powstaje rondo w Mysłakowicach

"Artysta" słono zapłaci

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
839
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%