MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Jelenia Góra bez czerwieni - komentarz

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 22 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 października 2007, 8:58
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Największy sukces tych wyborów to przegrana lewicy.

Wyniki z komisji wyborczych wciąż spływają do centrali w Warszawie. Miejsca na podium już są znane. Twarze – jeszcze nie do końca. Zanosi się na wielką szansę dla Dolnego Śląska, który może mieć wyjątkowo silną reprezentację w Parlamencie. Czy przełoży się to na dobro Jeleniej Góry? To pobożne życzenie wszystkich mieszkańców stolicy Karkonoszy i na razie wielka niewiadoma.

Gdyby zsumować wszystkie głosy oddane zarówno na Platformę Obywatelską jak i Prawo i Sprawiedliwość, okazuje się, jak wielkie poparcie wśród społeczeństwa mają ugrupowania wywodzące się z antykomunistycznej opozycji i korzeni Sierpnia 1980 roku.

Po raz pierwszy od lat porażkę ponoszą ugrupowania lewicowe pod szyldem Lewicy i Demokratów. I nie ukrywam, że choć nie lubię się cieszyć z czyichś przegranych, to tym razem ręce aż mi się same z radości zacierają. Porażka ta z poziomu jeleniogórskiego jest bowiem bardzo budująca.

Może w końcu z naszej kotliny zniknie epitet „czerwona”, który już wrósł w rzeczywistość językową? Epitet niechlubny, bo choć lubię czerwień jako kolor, w zestawieniu z moją małą ojczyzną jakoś mnie nie radował. Zwłaszcza w zestawieniu z postacią byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, którego mieszkańcy jak bożka całowali w krawat. I – z całym szacunkiem – posła Jerzego Szmajdzińskiego, który wykonał krecią robotę w sprawie garnizonu jeleniogórskiego.

Choć do euforii bardzo mi daleko. Pamiętam bowiem wybuch społecznego entuzjazmu niemal dokładnie sprzed 10 lat, kiedy triumfowała Akcja Wyborcza Solidarność. Ówczesna radość przemieniła się bowiem w rozczarowanie, a później gorycz rzeczywistości, kiedy to owo ugrupowanie, również wywodzące się z tradycji Sierpnia (a którego członkowie są także dziś w Platformie Obywatelskiej), doprowadziło do reformy administracyjnej kraju. A w konsekwencji do utraty przez Jelenią Górę statutu miasta wojewódzkiego ze wszystkimi skutkami, które niestety nie okazały się pomyślne dla teraźniejszości naszego miasta.

Historia lubi się powtarzać, a łaska ludu na pstrym koniu jedzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont hali sportowej

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Komentarze (53) Dodaj komentarz

~niebieski 22-10-2007 8:29
jaką porażkę. trego co ty wypisujesz. LiD dostał w czerwonej kotlince prawie 17 procent. To więcej niż w całym kraju. czerwoni stoją tu twardo na nogach.
~monia 22-10-2007 8:30
z całym szacunkiem ale portale i redaktorzy w nich piszacy chyba powinni byc bardziej obiektywni i bezstronni nie zebym była za lidem ale takie publiczne potepianie przez szanownego redaktora jest chyba nie na miejscu brak perfekcyjnosci dobrej przyszłosci nie wróze
~lokalny 22-10-2007 8:52
Jelenia Góra bez senatora, jak będzie z posłami? Czy tak samo jak w nazwie okręgu wyborczego Nr1 – Legnica?
~pronto /różowy /. 22-10-2007 9:07
popieram przedmówców,czy naprawdę redaktor nie widzi większych sukcesów tych wyborów ,gdyby nie determinacja wyborców w osiągnięciu celu nadrzędnego czyli odsunięcia PiS od władzy ,napewno LiD miałby lepsze notowania .Dla mnie nie ma znaczenia kto wygrał,dla mnie ma znaczenie kto przegrał ,a przegrał PiS i chwała wyborcom .Dość kompromitacji naszego Państwa na arenie międzynarodowej,dość skłócania społeczeństwa i szczucia poszczególnych grup społecznych na siebie.Panie Redaktorze niech się Pan tak nie ekscytuje przegraną LiD ,ich wyborcy byli świadomi grożącemu niebezpieczeństwu i poświęcili swój głos ratując kraj od roli państwa zaściankowego rządzonego przez Ojca Dyrektora . Pronto /różowy /
~popis 22-10-2007 9:13
w Polsce będzie dobrze kiedy dziennikarz będzie odpowiadał za to co pisze. I nie istotne kto będzie kierował państwem. PO rządzi w Czerwonej Dolinie dwa lata i co ????? Oczywiście głosowałem na to ugrupowanie – ale tylko dlatego by odciąć się od państwa policyjnego.
~czerwony 22-10-2007 9:15
Popieram Monię! Jest to ogólnodostępny portal i szukam w nim informacji a nie prywatnych poglądów Pana redaktora.
~grr 22-10-2007 9:42
fajny felieton, podpisuje sie pod nim dwoma rekoma :) a czerwona kotlina zostala odczarowna, mniejmy nadziej ze na dluzej i nie z powodu, jak to gdzies przeczytalem na jakims forum "glosowalem na po zeby nie wygral pis choc jestem zwolennikim lid"
~młody człowiek, 22-10-2007 9:46
a myśli peerelowskimi kategoriami; wiele miast, choćby łódź jest bardziej 'czerwona' niż jelenia i co z tego? podział na komunę i antykomunę był aktualny może do lat 90, ale jak się autorowi obecna 'lewica' nadal kojarzy bierutem i stalinem, to brzmi to śmiesznie i zaściankowo. wypalił pan z tym komentarzem niczym jakiś działacz podziemia który po 20–letniej hibernacji wyszedł na ulicę z białoczerwoną opaską i opornikiem w swetrze i krzyczy 'precz z komuną'. sukcesem tych wyborów jest odsunięcie od władzy pisu – populistycznej partii, której paranoja przywódców graniczyła ostatnio z obłąkaniem. w jeleniej wygrała po – chwała za to mieszkańcom, i to jest najważniejsze. politycznym problemem wcale nie jest lewica a populistyczne ugrupowania (takze nasze lokalne), popierane głównie przez słabo wykształconych ludzi, które mają prostackie recepty na rzeczywistość i pomimo szczytnych haseł sa hamulcowymi rozwoju – dotyczy to i pisu i chociażby 'wspólnego miasta' na naszym podwórku.
~Marcin Brol 22-10-2007 9:48
Szanowny Panie Redaktorze poziom tekstów w portalu Jelonka niestety uznać należy za niesłychanie niski. Opinię moją potwierdzają takie teksty jak ten, pozbawione profesjonalizmu i o wymowie emocjonalnej, w dodatku ubarwione takimi kwiatkami językowymi jak "całowanie w krawat" oraz oparte na domysłach i plotkach. Zarówno jeleniogórski garnizon nie był bowiem wojsku potrzebny, jak i konieczne było zreformowanie podziału terytorialnego kraju, tak aby zgodnie z unijną nomenklaturą możliwe było utworzenie regionów na poziomie NUTS I lub NUTS II. Tego typu sformułowania i nieścisłości charakterystyczne dla portalu "Jelonka" cech...ją też pisma typu "Super Ekspres" lub "Fakt", nad czym szczerze ubolewam. Zależy mi bowiem na tym, aby w Jeleniej Górze istniał ośrodek opiniotwórczy, jakim w przeszłości były np. "nowiny Jeleniogórskie". Pozdrawiam i życzę więcej szczęścia oraz profesjonalizmu w przyszłości. Marcin Brol.
~do monia 22-10-2007 9:49
to jest tylko opinia, nowiny jeleniogorskie (ukazuje sie to to jeszcze?) pewnie napisza cos zupelnie odwrotnego, kazdy ma prawo do swojej opinii. i nie chodzilo ci chyba o brak perfekcyjnosci tylko profesjonalizmu. a jelonka.com jest the best, wlasnie dlatego, ze pojawila sie jako przeciwwaga dla tego "ukladu" ktory od lat obowiazywal i jasnie nam panowal w jg...
~grr 22-10-2007 9:55
dla mnie najwazniejsze jest to, ze nie bede musial juz w tv sluchac i ogladac "twarzy" giertycha, leppera, wierzejskiego, pardy, filipka, zawiszy, millera i jeszcze paru innych stworzen boskich, i to jest duzy sukces dla polski! :–)
~klara 22-10-2007 10:13
Profesjonalizm Pana redaktora godny pozazdroszczenia! Wstydzę sie za Pana. Teraz widać ,że Jelonka jest portalem prowincjonalnym,nieobiektywnym.
~ktoś 22-10-2007 10:15
I zakończył się sen o PiSuarowej IV RP.Bravo LiD za superwynik!
~Szanowni Czytelnicy... 22-10-2007 10:17
Dziękuję za zainteresowanie komentarzem. Reaguję emocjonalnie, to prawda, ale taka jest potrzeba właśnie tej chwili. Proszę sobie poczytać inne komentarze... Nie będę wskazywał, gdzie. Mój jest przy nich bardzo niewinny. Nie wiem, jakie kwiatki językowe widzi pan Marcin Brol w sformułowaniu „całowanie w krawat”. Pewnie nie był Pan na wiecu przedwyborczym A. Kwaśniewskiego w 2000 roku, kiedy ówczesny prezydent był właśnie przez jeleniogórzanki w krawat całowany. A szkoda... Co do podziału administracyjnego: Pan jest eurokratą, ja nim być nie muszę. Czy był koniecznością, czy nie – to temat na inną dyskusję. Skutki są, takie jakie są. Komentarz jest oczywiście ilustracją moich poglądów, których się nie wstydzę, podobnie jak Państwo swoich. W żaden sposób nie odzwierciedla poglądów innych członków redakcji. Oni też mają swoje i możliwość wyartykułowania ich. Dlatego uważam, że mam prawo do nagłośnienia mojego zdania w tej właśnie chwili, podobnie jak i Państwo mają. Z tą różnicą, że ja staram się nikogo nie obrażać, czego nie mogę napisać po lekturze niektórych Państwa komentarzy. Z szacunkiem Autor
~Sir 22-10-2007 10:21
Po przeczytaniu tego teksciku i porownaniu go z porannnymi wynikami mam nieodparte wrazenie ze autor, pewnie od jakiegos czasu, mial wielka chec ?splodzic ? podobne dzielo. No coz papier wszystko przyjmie, internet jeszcze wiecej? ale mam propozycje do pana autora, by tekst byl pelniejszy dodaj pan na jego koncu procentowe wyniki PO, PiS i LiD w regionie jeleniogorskim w zestawieniu w z tymi w calej Polsce i dodatkowo w porownaniu z tymi sprzed dwoch lat. Wowczas pomysl pan cos pan napisal ;–) Niestety, rzeczywistosc jest inna niz sie panu moglo zdawac, LiD w naszym regionie wciaz ma pozycje silniejsza niz w reszcie kraju.
~Sir 22-10-2007 10:32
Do autora – to co pan napisal w odpowiedzi do pana Brola podsumuje tylko w ten sposob, pana prawo pisac w taki a nie inny sposob, a czytelnikow prawo to oceniac i wyrazac swoja ocene a na podstawie tejze oceny umiejscowic ten portal i gazete na lokalnym 'rynku prasowym'. Stad wlasnie taka pozycja... a ja i nie tylko ja uwazam ze ten portal moze miec ambitniejsze teksty i amibitniejszego czytelnika. No ale tych jest mniej, wiec i sprzedaz by spadla... brutalne prawo rynku ;–)
~do Marcina Brola 22-10-2007 10:39
Nie rozumiem co niby zlego jest w emocjonalnych wypowiedziach redaktorow Jelonka.com? Takie same emocjonalne wypowiedzi mozna znalezc chocby w Gazecie Wyborczej, autorstwa panow Kurskiego, Pacewicza czy pani Milewicz. Nie twierdze, ze Gazeta Wyborcza jest moim medialnym autorytetem, tak samo jak Jelonka.com nim nie jest. Ale nie spodziewajmy sie 100% obiektywizmu i "literatury pieknej" w gazetach codziennych. Co do garnizonu w Jeleniej Gorze to jest to kwestia dyskusyjna czy byl potrzebny czy tez nie. Garnizon byl duzym pracodawca w Jeleniej Gorze i z tego punktu widzenia nalezy patrzec na kwestie jego rozwiazania. A uwiklanie pana Szmajdzinskiego w likwidacje Garnizonu jest raczej bezdyskusyjne, mogl chociaz nie robic ludziom przedwyborczych obietnic, ze wszystko zostanie po staremu. Co do samej Szkoly Radiotechnicznej to po jej rozwiazaniu wielu profesjonalistow po przejsciu do cywila pracuje do dzis chociazby w Polskiej Agencji Zeglugi Powietrznej, czyli w "kontroli lotów". Mozna bylo sobie wyobrazic sytuacje w ktorej szkola ta przeksztalcona by byla w prestiżowy osrodek szkolenia kadr zarzadzajacych przestrzenia powietrzna. Czasami wladza, rowniez ta lokalna, powinna wykazac sie odrobina wizji czy wyobrazni, no ale w tej chwili mozna sobie juz tylko o tym gdybac. Powstalo za to Kolegium Karkonoskie a wiec nie wszystko zostalo stracone. A co sie tyczy Jeleniej Góry jako bylego miasta wojewodzkiego to mysle ze autorowi raczej chodzilo nie o sam fakt reformy terytorialnej ile o degradacje Jeleniej Gory jako osrodka wladzy i siedziby waznych urzedow wojewodzkich (ich delegatur), ktore zostaly wyeksportowane do innych miast regionu chociażby Legnicy. A przeciez z powodzeniem czesc tych delegatur mogla zostac i pelnic swoje funkcje w Jeleniej Gorze. Pozdrawiam, Grzesiek Zapart
~Duch Gor 22-10-2007 10:54
Wybory wybory i juz ..PO !!!!!!.Ja chcialbym podzielic sie kilkoma uwagami na temat tego gdzie glosowalismy.Otoz jak nakazuje obywatelski obowiazek wraz z rodzina udalismy sie do lokalu wyborczego na Zabobrzu w siedzibie Simetu.Calkowity brak oznakowania z zewnatrz przy trasie Jana Pawla II dojscie do lokalu wyborczego odbywalo sie na zasadzie uprzejmosci wchodzacych lub wychodzacych z lokalu gdyz pozastawiane bylo cale korytarze paletami wyrobow Simetu.Na scianach odrecznie pisane bazgrolami kierunki by trafic do lokalu.Klimat jak w stodole.W lokalu tez dwie kabinki i stoly poustawiane bez ladu i skladu zadnej prywatnosci przy skreslaniu list wyborczych.Ale co Nas zbulwersowalo najbardziej i przerazilo !!!! Otoz pani wydajaca karty do glosowania zapytala tylko o nazwisko ,adres i nic wiecej nie zazadala ZADNEGO !!!!!! dokumentu stwierdzajacego tozsamosc !! i.....wydala Nam karty do glosowania !!! Wiec mam powazne watpliwosci czy w tym lokalu wyborczym bylo wszystko zgodnie z prawem i czy wyniki sa uczciwe??? Obserwowalismy przez moment i to trwalo caly czas podczas Naszego pobytu w tym lokalu.Przy stole siedzialy dwie panie a w lokalu nie bylo widac nikogo kto by to nadzorowal lub temu przewodniczyl nikt nie mial zadnych identyfikatorow.Przy urnie wyborczej tez pustka mozna bylo wrzucac bez zadnego nadzoru wszystko.Lokal tez nie sprawial wrazenia miejsca ktore powoduje powage uczestniczenia w tak waznej sprawie jakim sa wybory.Nikt nie oczekiwal luksusow ale skoro SIMET wynajmuje jakiekolwiek pomieszczenie to ktos za to placi i winien wymagac odpowiednich warunkow a nie piwnicznego wnetrza spelunki.
~W odpowiedzi Marcinowi Brolowi 22-10-2007 10:57
"Tworzenie regionów na poziomie NUTS1 lub NUTS2". Drogi panie należy pisać tak, by przynajmniej większość rozumiała o co panu chodzi. Niech pan nie szokuje publiczności swoją tajemną wiedzą. Te inicjały nic nie mówią. Pańskie tłumaczenia o konieczności nowego podziału administracyjnego kraju są naciągane. Podziału wymuszonego rzekomo przez Unię Europejską. Czechy, w tym mniej więcej czasie, tworzyły mniejsze jednostki administracyjne. I wyszły na tym dobrze. Mało tego: Unia Czech nie ukarała. Bo Unia Europejska szanuje strukturę organizacyjną państw członkowskich. Tworząc duże województwa zmniejszono szanse na równomierny rozwój Dolnego Śląska i Górnych Łużyc. Bo to niewydarzone województwo powinno łączyć w swojej nazwie te dwa regiony. Skutkiem tego nowego podziału administracyjnego jest szybki rozwój Wrocławia i tylko Wrocławia. A co z resztą? Może pan to wyjaśni. Wrocław rozwija się kosztem reszty województwa o czym pan zapewne wie. Pogłębiają się nierówności rozwojowe. Coś mi się wydaje, drogi panie, że przyłożył pan ręki do tej głupiej reformy. Teraz usiłuje ją pan bronić zasłaniając się Unią Europejską. Powstałe fakty należy a...lizować z punktu widzenia korzyści i strat przedsięwzięć a nie wyjaśniać: tak jest, bo być musiało.
~Pawel 22-10-2007 10:59
co tu duzo mowic... zaloba narodowa
~klara 22-10-2007 11:03
Tak, czy owak, nie wypada dziennikarzowi tak się zachowywać – widać że nie uczestniczył Pan w wykładach dla studentów dziennikarstwa, nawet nie ma Pan odwagi podpisać się!
~Sir 22-10-2007 11:27
Do pana autora ponizej zamieszczam najlepszy komentarz do pana 'emocjonalnej tworczosci' sa to dane Panstwowej Komisji Wyborczej z naszego Okregu Wyborczego. Polecam czyelnikom, a w szczegolnosci panu zapoznanie sie z nimi. Podsumowujac, nie wiem ile mam pna lat, ale watpie by byl pan mlodszy ode mnie, wec rada od mlodszego ale moze roztropnejszego. Nastepnym razem prosze sie kierowac zdrowym rozsadkiem i potwierdzonym danymi niz emocjami. Przynajmniej nie bedziesz sie pan musial glupio tlumaczyc. No a tu obiecany link: http://wybory2007.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/W/1.htm
~Iza 22-10-2007 11:34
Trzeba się niestety zdecydować, czy to jest portal informacyjny (jak do tej pory), czy opinii. Jak informacyjny, to niestety, szanowna redakcja swoje opinie ma prawo wyrażać przy piwie, a nie tutaj. Kropka. A jeśli zmieniamy profil na zaangażowany, to trzeba się liczyć z utratą znacznej części czytelników i wszelkimi jej skutkami. Wybór należy do szanownej redakcji, tu jest wolny kraj ...
~do pana Sir i pani Klary 22-10-2007 11:36
Panie Sir, nie wiem, czy Pana wiek zwalnia Pana od uważnego czytania portalu. Wyniki i wieści wyborcze są w osobnej rubryce i na bieżąco je aktualizujemy. W każdym razie dziękuję za uwagę. Znam te wyniki. Pani Klaro – ależ mam odwagę, niżej jest napisane, kim jestem. Jeśli Pani nie widzi – to proszę, pomogę – Konrad Przezdzięk – Pozdrawiam serdecznie
~do Internautów 22-10-2007 11:45
Dodam jeszcze, że martwi mnie, iż niektórzy z Państwa nie rozróżniają treści informacyjnych od komentarzy, które są w większości tytułów prasowych i portali. No cóż, widać, że co do treści uderzyłem w czuły punkt miłych Internautów. Mogłem napisać o pietruszce, mogłem też nic nie pisać, ale – jeśli są wybory – to chyba milczeć nie wypada :–) Dziękuję za Państwa uwagi – KP
~Bodzio 22-10-2007 12:36
Szanowny Panie Redaktorze. W przeciwieństwie do Pana potrafię bez zaćietrzewienia ocenić dorobek ludzi, którzy rządzili w Jeleniej Górze przez ostatnie lata. A rządzili jak ici Pan określa "czerwoni". Pomimo, a może właśnie dlatego Jelenia Góra piękniała w oczach. Nowe ulice, chodniki. fasady budynków. Jesteśmy ważnym ośrodkiem akademickim. Miastem kultury, turystyki. To są fakty niezaprzeczalne. Na pewno nie wszystko udało się zrobić i wiele do popisu mają obecne władze Jeleniej Góry. A co zrobią i jak to ocenimy za pewien czas pokaże historia. Zawsze łatwiej jest krytykować niż samemu cos robić. Dla mnie nie jest ważne, które ugrupowanie rządzi, ważne jest jacy ludzie decydują o przyszłości mojej i mojej również małej ojczyzny. I na koniec: zgadzam się z internautami, że wielu zwolenników lewicy w obecnuch wyborach głosowało na PO tylko dlatego aby odsunąć od władzy PiS a swoje faktyczne preferencje wyborcze schowali być może do następnych wyborów.
~Sir 22-10-2007 13:02
Do pana Konrada Przezdzieka – czytam niezwykle uwaznie i chyba z wiekszym zrozumieniem niz pan pisze, stad ta dyskusja. Prosze mi zatem wyjasnic jak maja sie informacje zawarte w powyzszym tekscie pana autorstwa z tymi damymi. Moze zanim napisze pan kolejny komentarz pokusi sie pan o to co prosilem wczesniej i ustosunkuje do wynikow LiD czy SLD w naszym okregu i w reszcie kraju a nastepnie porowna je takze z wynikami z poprzednich wyborow. W sumie nie wiem czemu mi sie chce z panem dyskutowac bo nie jstem wyborcom LiD czy SLD, moze dlatego ze nie lubie czytac bzdur? Jak pan sadzi? Czekam na fachowo wykonana przez pana a...lize wynikow, tak jak powyzej opisane.
~pytanko 22-10-2007 13:17
Pisze pan Panie Konradzie, że członkowie AWS–u są w PO a czy w PiS nie ma byłych AWS–owców? No właśnie są więc po co była taka jednostronna uwaga? Prowadzi ona wprost do wniosku, że skoro było rozczarowanie AWSem to teraz będzie rozczarowanie rządami PO. No ale skoro jest rozczarowanie rządami PiS (w któym też są byli AWSowcy) to może i słusznie przewiduje Pan przyszłe rozczarowanie rządami PO... Pozdrawiam :)
~do plumkających 22-10-2007 13:24
a tak w ogóle to czemu się szanowni internauci tak bulwersują osobistą wypowiedzią redaktora naczelnego? przecież to komentarz (co w tytule jest wyraźnie zaznaczone) to musi być osobisty a nie obiektywny!!!
~M&M 22-10-2007 14:43
Już po bitwie!Czas zakopać topory wojenne,sztandary poskładać w dobre miejsce aby mole i myszki nie miały na nie apetytu i do roboty. Nasza Kotlinka czy różowa, czy teraz błękitna, to zawsza nasza i nasze są Karkonosze. W każdej partii są cwaniaki,lenie i fajni ludzie,z którymi chce się działać,bo coś potrafią i mają łeb na karku –nie od parady. Cieszy mnie to ,że te typy z Samoobrony nie będą już w Sejmie. Z resztą towarzystwa można się porozumieć i zmieniać naszą Kotlinę, tak by w różnych dziedzinach nie ustępowała turystycznym regionom w EU.
~sulewska 22-10-2007 14:58
nowa praca dla urzędu i PO wców. Mieczysław Sulewski Danuta Sulewska Jelenia Góra dnia 22.10.2007r. ul. Czarnoleska 37 58–500 Jelenia Góra Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Jeleniej Górze ul. Obrońców Pokoju 26 a za pośrednictwem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych W odpowiedzi na decyzję z dnia 9 października 2007 roku F3113–2–18/07 R–488 oraz F 3113–1–17/07 R–488 i F23113–2–16 wydaną z upoważnienia Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Mariolę Szelinger p.o. Kierownika Referatu Podatków i Opłat Lokalnych składam odwołanie od wydanych decyzji. Uzasadnienie: Nie mogę płacić podatków za grunty których nie posiadam ponieważ grunty nabyte z wadami nieruchomości wskazuję na patologię prawa sprzedaży. Do wyjaśnienia tej „zawiłej” sprawy „ urząd „wszczął z „Urzędu postępowanie podatkowe w sprawie podatku rolnego za lata 2005–2007 i dalszym ciągu nie są poprawione błędy: 1.Działka nr 13/2 obręb AM 5 . a/ Rodzaj Użytku R klasa V powierzchnia 0.58 00 ha b/ Rodzaj użytku Ł Klasa IV powierzchnia 0.38 00 ha zawyżono do 0,9601 c/ Rodzaj użytku Ł klasa V powierzchnia 0.65 85 ha Łączna powierzchnia zakupionej 30 maja 1995 roku działki wynosiła 1.61 85 hektara Pytanie: Kiedy podać datę dzień, miesiąc ,rok zostały uporządkowane powierzchnie działki 13/2 i działkę i 13/1 wchodzące w powierzchnię drogi ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze o łącznej powierzchni 978 m2. Obecnie wykaz proponowanych zmian gruntowych to stan nowy Działka nr 13/2 obręb AM 6. według najnowszych obliczeń mapowych uwzględniając skórczu map zmniejszyła się powierzchnia o 978 m2 Przy obecnych pomiarach z możliwością pomyłki w pomiarach do 1 m2 nie mogę wyrazić zgody na rażąca pomyłkę nie mieszczącą się w granicach błędu nawet w 1996.r do 1 ara. Wobec wydanych w sprawie uporządkowania powierzchni, klasyfikacji lub konturu użytku rolnego proponuję wydać jedną decyzję zawierającą kompletną poprawkę wprowadzonego rzekomego błędu bez stosowania różnego rodzaju uników i odwlekania sprawy w czasie . Wydane decyzje przez geodetę miejskiego Aleksandra Ossowskiego odnośnie działki 13/2 to: 1.G.BGM 74101–361/05 z dnia 20.12.2005r. ( 27.12.2005r. brak możliwości wglądu do dokumentów nie z naszej winy) 2 GBGM 74101–361/05/06 z dnia 07.07.2006.r. 3. GBGM 74101–361/1/05/06 z dnia 21.08.2006.r. 4. GBGM 74101–361/05/07 z dnia 30 stycznia 2007.r. 5. GBGM 74101–361/05/07 z dnia 10 maja 2007.r. Stan na dziś: Działka 78 prawomocny wyrok rozgraniczeniowy bez okazania dokumentów ,działanie kryminogenne ( nie ma protokołu rozgraniczeniowego –rozgraniczenie w biurze) brak 910 m2 . Działka 73 dopisano 196 m2 IV klasy użytku rolnego płace większy podatek i zwiększają się hektary przeliczeniowe do opodatkowania i dochodu. Działka 103 rzekomo las, powiększony 741m2,którego nie mam– podatek płaciłam i płacę od gruntu większy od,2006 zmieniono użytek na kl. IV. Działka 103 ma VI klasę gruntów nigdy nie była cudem w przyrodzie skoro wszystkie bagna wokół mają V lub VI klasę użytku rolnego. Zrzekliśmy się działki 103 o pow.20 arów ze stanem w Księgach Wieczystych wraz z geodezyjnym bałaganem na rzecz miasta Jeleniej Góry składając wniosek w dniu 09 lutego 2007.r. do Rady Miasta Jeleniej Góry. Działka 50 pomniejszona o 477 m2 w dniu 29 lutego 2007.r.stan w/g katasru. Okazano częściową granicę w dniu 02.października 2006.r bez zgody Mieczysława Sulewskiego jako współwłaściciela z ul. Poziomkową Działka 13/2 pomniejszona o 978 m2 w dniu 29 lutego 2007r stan.w/g katasru nie okazano granicy z działką 13/1 własnością Gminy Jelenia Góra. Prosimy wyjąć skórczone mapy poniemieckie . Pan geodeta i pracownik Skarbu Państwa przy Urzędzie Miejskim w Jeleniej Górze Aleksander Ossowski do dnia dzisiejszego nie wydał żadnej decyzji o przejęciu lub nie od dnia 23 października 2005.r gruntu z działki 13/2 pod drogę na ul. Sudecką W styczniu 2007 roku dokumenty z Ministerstwa Budownictwa zostały przesłane do poprawki. poprawiliście wydając decyzję odnośnie działki 13/2 nr sp.3.k 7723.Gdr 40–60/05. Wyrok z uzasadnieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 28 listopada 2006 r sygn akt II SA/Wr 397/06 jasno i szczegółowo wskazuje na wydanie decyzji przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Czekamy w terminie 14 dni na wydanie decyzji dotyczącej działki 13/2 po rozmowach w dniu 14 maja 2007r. w zależności od kompetencji – Prezydent Miasta Jeleniej Góry WNIOSEK 1. Im dłużej w czasie tj. od maja 2000 roku Urząd Miasta Jeleniej Góry Geodeta Alekssander Ossowski, Waldemar Karczewski wyjaśniają brakujące tam powierzchnie naszych działek tym nasze grunty zmniejszają się o następny bezzasadny areał /obecnie stosowane praktyki nie tylko u nas– mogę wskazać innych poszkodowanych/ W żaden sposób pomniejszone powierzchnie , przenoszone, rzekomo omyłkowo dopisywane, nie mieszczą się rażąco w obowiązujących granicach błędu 1ara czy 1m2. WNIOSEK: Jedyny i najbardziej kompetentny w sprawie jest PREZYDENTA MIASTA I GMINY JELENIEJ GÓRY do wydania decyzji dwóch potwierdzającej lub nie przejęcia naszych gruntów pod drogi z działki 50 i 13/2.Na złożone wnioski nie otrzymaliśmy decyzji od 2005.r. Zawyżone obliczenia hektarów przeliczeniowych do ponad 2 doprowadziły do zniszczenia mojego organizmu. Nabyłam się stanu chorobowego przez opieszałość urzędników. Pozbawiono mnie statusu osoby bezrobotnej. Nie mogę sprzedać żadnego gruntu z wadami. Nie mogę rozwijać swojego gospodarstwa. Nie mogę otrzymać wcześniejszej emerytury. Zgodnie z obecnym prawem celowo doprowadza się małe gospodarstwa do bankructwa !! Danuta Sulewska Mieczysław Sulewski Danuta Sulewska Jelenia Góra dnia 22.10.2007. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Jeleniej Górze ul. Obrońców Pokoju 26 a za pośrednictwem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych W odpowiedzi na decyzję z dnia 9 października 2007 roku F3113–2–21/07 R–488 oraz F 3113–1–20/07 R–488 i F23113–2–19 wydaną z upoważnienia Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Mariolę Szelinger p.o. Kierownika Referatu Podatków i Opłat Lokalnych składam odwołanie od wydanych decyzji. Uzasadnienie: Nie mogę płacić podatków za grunty których nie posiadam ponieważ grunty nabyte z wadami nieruchomości wskazuję na patologię prawa sprzedaży. Do wyjaśnienia tej „zawiłej” sprawy „ urząd „wszczął z „Urzędu postępowanie podatkowe w sprawie podatku rolnego za lata 2005–2007 i dalszym ciągu nie są poprawione błędy: 1.Działka nr 13/2 obręb AM 5 . a/ Rodzaj Użytku R klasa V powierzchnia 0.58 00 ha b/ Rodzaj użytku Ł Klasa IV powierzchnia 0.38 00 ha zawyżono do 0,9601 c/ Rodzaj użytku Ł klasa V powierzchnia 0.65 85 ha Łączna powierzchnia zakupionej 30 maja 1995 roku działki wynosiła 1.61 85 hektara Pytanie: Kiedy podać datę dzień, miesiąc ,rok zostały uporządkowane powierzchnie działki 13/2 i działkę i 13/1 wchodzące w powierzchnię drogi ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze o łącznej powierzchni 978 m2. Obecnie wykaz proponowanych zmian gruntowych to stan nowy Działka nr 13/2 obręb AM 6. według najnowszych obliczeń mapowych uwzględniając skórczu map zmniejszyła się powierzchnia o 978 m2 Przy obecnych pomiarach z możliwością pomyłki w pomiarach do 1 m2 nie mogę wyrazić zgody na rażąca pomyłkę nie mieszczącą się w granicach błędu nawet w 1996.r do 1 ara. Wobec wydanych w sprawie uporządkowania powierzchni, klasyfikacji lub konturu użytku rolnego proponuję wydać jedną decyzję zawierającą kompletną poprawkę wprowadzonego rzekomego błędu bez stosowania różnego rodzaju uników i odwlekania sprawy w czasie . Wydane decyzje przez geodetę miejskiego Aleksandra Ossowskiego odnośnie działki 13/2 to: 1.G.BGM 74101–361/05 z dnia 20.12.2005r. ( 27.12.2005r. brak możliwości wglądu do dokumentów nie znaszej winy) 2 GBGM 74101–361/05/06 z dnia 07.07.2006.r. 3. GBGM 74101–361/1/05/06 z dnia 21.08.2006.r. 4. GBGM 74101–361/05/07 z dnia 30 stycznia 2007.r. 5. GBGM 74101–361/05/07 z dnia 10 maja 2007.r. Stan na dziś: Działka 78 prawomocny wyrok rozgraniczeniowy bez okazania dokumentów ,działanie kryminogenne ( nie ma protokołu rozgraniczeniowego –rozgraniczenie w biurze) brak 910 m2 . Działka 73 dopisano 196 m2 IV klasy użytku rolnego płace większy podatek i zwiększają się hektary przeliczeniowe do opodatkowania i dochodu. Działka 103 rzekomo las, powiększony 741m2,którego nie mam– podatek płaciłam i płacę od gruntu większy od,2006 zmieniono użytek na kl. IV. Działka 103 ma VI klasę gruntów nigdy nie była cudem w przyrodzie skoro wszystkie bagna wokół mają V lub VI klasę użytku rolnego. Zrzekliśmy się działki 103 o pow.20 arów ze stanem w Księgach Wieczystych wraz z geodezyjnym bałaganem na rzecz miasta Jeleniej Góry składając wniosek w dniu 09 lutego 2007.r. do Rady Miasta Jeleniej Góry. Działka 50 pomniejszona z powierzchni 1.6081 o 477 m2 w dniu 29 lutego 2007.r.stan w/g katastru. Okazano częściową granicę w dniu 02.października 2006.r bez zgody Mieczysława Sulewskiego jako współwłaściciela z ul. Poziomkową Działka 13/2 pomniejszona o 978 m2 w dniu 29 lutego 2007r stan.w/g katasru nie okazano granicy z działką 13/1 własnością Gminy Jelenia Góra. Prosimy wyjąć skórczone mapy poniemieckie . Pan geodeta i pracownik Skarbu Państwa przy Urzędzie Miejskim w Jeleniej Górze Aleksander Ossowski do dnia dzisiejszego nie wydał żadnej decyzji o przejęciu lub nie od dnia 23 października 2005.r gruntu z działki 13/2 pod drogę na ul. Sudecką W styczniu 2007 roku dokumenty z Ministerstwa Budownictwa zostały przesłane do poprawki. poprawiliście wydając decyzję odnośnie działki 13/2 nr sp.3.k 7723.Gdr 40–60/05. Wyrok z uzasadnieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 28 listopada 2006 r sygn akt II SA/Wr 397/06 jasno i szczegółowo wskazuje na wydanie decyzji przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Czekamy w terminie 14 dni na wydanie decyzji dotyczącej działki 13/2 po rozmowach w dniu 14 maja 2007r. ( nadal nie ma odpowiedzi). w zależności od kompetencji – Prezydent Miasta Jeleniej Góry WNIOSEK 1. Im dłużej w czasie tj. od maja 2000 roku Urząd Miasta Jeleniej Góry Geodeta Alekssander Ossowski, Waldemar Karczewski wyjaśniają brakujące tam powierzchnie naszych działek tym nasze grunty zmniejszają się o następny bezzasadny areał /obecnie stosowane praktyki nie tylko u nas– mogę wskazać innych poszkodowanych/ W żaden sposób pomniejszone powierzchnie , przenoszone, rzekomo omyłkowo dopisywane, nie mieszczą się rażąco w obowiązujących granicach błędu 1ara czy 1m2. WNIOSEK: Jedyny i najbardziej kompetentny w sprawie jest PREZYDENTA MIASTA I GMINY JELENIEJ GÓRY do wydania decyzji dwóch potwierdzającej lub nie przejęcia naszych gruntów pod drogi z działki 50 i 13/2.Na złożone wnioski nie otrzymaliśmy decyzji od 2005.r. Zawyżone obliczenia hektarów przeliczeniowych do ponad 2 doprowadziły do zniszczenia mojego organizmu. Nabyłam się stanu chorobowego przez opieszałość urzędników. Pozbawiono mnie statusu osoby bezrobotnej. Nie mogę sprzedać żadnego gruntu z wadami. Nie mogę rozwijać swojego gospodarstwa. Nie mogę otrzymać wcześniejszej emerytury. Zgodnie z obecnym prawem celowo doprowadza się małe gospodarstwa do bankructwa !! Danuta Sulewska
~spostrzegawczy 22-10-2007 15:12
Oj rano chyba nie było w tytule słowa: komentarz.
~precz z komuną 22-10-2007 15:15
Najważniejsze,że Józef K. nie został senatorem. buuuuhahahahahahahaaaa
~zbulwersowany 22-10-2007 15:27
To jest chore! Autor tego felietonu obraża tysiące ludzi! (tyle osób głosowało na LiD (Szmajdziński dopstał 42 tysiące głosów)) Trochę rzetelnosci! Trzeba się liczyc z każdym! Każdy ma swoje poglądy i się ich trzyma, ma do tego prawo. Nie można jednym artykulikiem obrażać tyle osób. Czerwony to powinien być autor tej relacji po tej fali krytyki! WSTYD!
~czytelnik 22-10-2007 15:43
Weźcie stąd wywalcie te oszołomskie spamy, po co one tutaj, kogo obchodzą czyjeś prywatne sprawy, i to jeszcze sążniste.
~qwe 22-10-2007 15:47
BRAK OBIEKTYWIZMU !!!
~antykaczor 22-10-2007 16:11
ale tendencyjny artykuł troche radaktorze obiekywizmu Szmaja zły??? ok ale sie spytam kto u nas ratował sport??? Koszykarki , piłkarki??? nie przypominam sobie zeby ktos z PO lub naszego wspaniełego Wspolnego Miasta czepiacie sie o garnizon przeciez w całej Polsce było ze likwidowali. Porponuje najpierw poznac tego człowiek niz go najpierw obrazac bo wydaje mi sie ze niktórzy to go tylko w TV widizeli ale najwiecj gadaja
~yes yes yes 22-10-2007 16:32
ppa pa pa pa pa pa pa pa pa pa Kusiak weź ze sobą Pleskota Sarzyńskiego i resztę koniec czerwonego bagna NIGDY WIECEJ
~Do spostrzegawczego 22-10-2007 16:51
OJ "komentarz" w tytule widnieje od samego rana do chwili obecnej.A może okularki na lepsze spostrzeganie ? Pozdrawiam – okulista.
~fantom 22-10-2007 17:31
sądząc po treści komentarzy to daleko jeszcze do "Jeleniej Góry bez czerwieni", pozdrawiam
~Panie Zbulwersowany 22-10-2007 17:37
Nie czerwienię się, wręcz przeciwnie. Po prostu napisałem, że po raz pierwszy od kilku lat lewica w regionie przegrała.To fakt. I że się z tego cieszę. Tylko tyle. Jeśli sądzi Pan, że to jest sformułowanie obraźliwe dla 42 tysięcy wyborców, którzy głosowali na pana Szmajdzińskiego – którego szanuję – to Panu gratuluję wyczucia. tekstu i poglądów. Niech się Pan nie martwi. W następnych wyborach Pańscy faworyci mogą wygrać, bo przecież ze zwycięstwa innych organizacji – na razie – poza faktem samego zwycięstwa – nic nie wynika. Z szacunkiem – autor
~do antykaczora 22-10-2007 17:49
masz rację kaczorku(anty) pan Szmajdziński jest znany raczej z telewizji.Chyba że jest jakaś uroczystośc,lub na placu z okazki świąt,Do kościoła nawet zagląda.Jest widoczny.Niech powtórzy kim najlepiej się rządzi.
~JFS – to przewidziało. 22-10-2007 18:17
Ten REWELACYJNY wynik, było już widać po PRAWYBORACH, które zorganizował JFS w poprzednią sobotę – więc uważam, że nie było specjalnego zaskoczenia dla osób, które choć trochę interesowały się wyborami. Dla mnie największym sukcesem, jest to, że już niema w sejmie tych OSZOŁOMÓW z SAMOOBRONY i LPR. Chciałby aby ci trzej liderzy ( PO, PiS i LiD ), którzy upodobali sobie nasz region – usiedli razem i coś dala NAS porządnego zrobili – chociażby dobrą drogę do Wrocławia – na przykład. Gratulacje dla Marcina Zawiły, jedynego posła z Jeleniej Góry. Pozdrawiam Zbyszek
~Do mało kulturalnych 22-10-2007 19:53
Pan Józef Kusiak otrzymał ponad 85 tysięcy głosow , w głosowaniu do SENATU.Gratuluję panu serdecznie , i proszę się prostackimi wpisami nie przejmować.
~sarenka 22-10-2007 20:01
pozdro dla fantoma...
~s. 22-10-2007 20:38
Teraz będzie wymiana jednych na drugich – każdemu odprawa – ciężka. Wszyscy czerwoni zapewnili sobie godziwą przyszłość i utrzymanie na długo przed okrągłym stołem. Dolina faktycznie dla krasnoludków.
~Brawo 22-10-2007 22:25
Konrad, w końcu coś dobrego z Twojego piora wyszlo. A do szanownych komentujacych. Nie ma przymusu czytac Jelonki, nie ma przymusu sie z red. Przezdziekiem zgadzac, nie ma przymusu glosowac na PO, PiS itp. Ale fakt jest faktem, ze lewica w Polsce idzie do dolu i oby tam jak najszybciej doszla. LiD jest pewnie nie ostatnim ale jednym z koncowych stadiow zycia formacji polskiego komunizmu, tworzonej jak jej poprzedniczki odgornie. Nowe idee nie zaslonily przeszlosci oraz intelektualnej pustki tej formacji, ktora komunizmu niczym nie potrafi zastapic. Musi toto upasc aby mogla powastac nowoczesna polska lewica. Im szybciej pozegnamy tych wszystkich Jozefow, Jerzych i Grazyny, tym lepiej i dla nas i dla Polski. Jaki wynik zrobil promowany na sile Domagala? Laskawiec? i inni? Ot, pytanie...
~ulyssenardin 22-10-2007 22:32
TEJO!!??!!??!! A po co była reklama LID–u na portalu i w gazecie??? Nie po to by ludzie głosowali za Szmajdzińskiego???? To może nie trzeba było brać te reklamy???? Może nie trzeba było brać tę robotę???????
~rdzenny jeleniogórzanin 23-10-2007 0:07
To przykre że nadal tutaj widać, nawet w komentarzach "CZERWONĄ KOTLINĘ" siedzi ona głęboko i wykorzenić się jej jak widać nie da tak szybko. Poczekamy aż umrzecie, aż umrze Szmajdziński , Kusiak i cała reszta spocznie na cmentarzu lub wysypisku śmieci bo tam jest raczej Wasze miejsce. Prawda jest taka że obecne władze JG mają nic wspólnego z Solidarnością ... to raczej farbowane lisy z byłej PZPR. Większość z nich to SPADOCHRONIARZE .. czyli takie kreatury które zrzuciło tutaj PZPR i SLD. My rdzenni mieszkańcy tej doliny możemy się tak samo utożsamiać z Niemcami którzy zbudowali to miasto jak z Polakami z których sie wywodzimy. Po Niemcach coś nam zostało ... po tej czerwonej bandzie jedynie wstyd i niesmak. Naprawdę pocieszające jest że takie kreatury jak Szmajdziński nie są nieśmiertelne, jestem sporo od nich/Was młodszy więc bez problemu doczekam ich/Waszej śmierci. Nie jestem NIEMCEM, nie jestem również POLAKIEM jestem JELENIOGÓRZANINEM i jestem z tego DUMNY ! Chciałbym aby wszyscy częściej brali pod uwagę nasz interes LOKALNY a nie interes POLSKI. Dzisiaj tutaj jest POLSKA wczoraj były NIEMCY ... i nie ma to znaczenia co będzie jutro, ważne jest że to NASZA ZIEMIA na której się urodziliśmy, pamiętajcie o tym. Polecam najlepszą książkę o tych ziemiach, książkę mistrza Milińskiego "Urodzony na cmentarzu", pozwoli ona Wam inaczej spojrzeć na nietypową społeczność jaką jesteśmy, nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jak my mieszkańcy Jeleniej Góry różnimy się od reszty Polski. Moderatora proszę o przepuszczenie tego komentarza, nie ma w nim nic niestosownego, śmierć jest naturalną kolejną rzeczy człowieka, zarówno dobrego jak i złego.Moje opinie o komuchach są moim prywatnym zdaniem a swoboda wypowiedzi jaką gwarantuje mi POLSKA KONSTYTUCJA chronią mnie wystarczająco.
~do rdzennego jeleniogórzanina 23-10-2007 9:32
Konstytucja gwarantuje Tobie swobodę wypowiedzi, ala nie gwarantuje zdrowia, którego życzę.Młody rdzenny jeleniogórzanin.
~Thea 24-10-2007 5:41
Do rdzennego jeleniogorzanina: polska konstutucja faktycznie gwarantuje Ci swobode wypowiedzi, ale to nie zmienia faktu iz klepanie takich tekstow o 'smierci komuchow'(szczegolnie ten fragment o wysypisku smieci) jest po prostu zenujace i nie na miejscu. Pokazuje tylko ile jadu z Ciebie wyplywa i powiem szczerze ze boje sie takich ludzi jak Ty. Troche szacunku do innych, to TEZ sa ludzie, jak bardzo bys ich nienawidzil.
~oli 24-10-2007 15:15
i co nie zamiescisz tego komentarza ,po co mieliscie wielką reklame LID–u na stronie ?? skoro teraz takie teksty wypisujesz??
~on czyli kto? 30-10-2007 20:08
to prawda skoro autor ma jakies sklonności ku prawicy bądz centro prawicy a nie lubi lewicy dlaczego nie oponował skoro "czerwone komuszki "przyniosły pieniażki na reklane p.non olet??rodzi się takie małe pytanko !!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplickie place

Bike Maraton 2020  

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
513
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%