MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jelenia Góra atrakcyjna dla turystów?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 sierpnia 2016, 15:49
Aktualizacja: 15:55
Autor: Jelonka.com & TV Dami
Czy nasze miasto jest atrakcyjne dla przyjezdnych, czy tylko „przystankiem” w drodze do Karpacza lub Szklarskiej Poręby? Co ciekawego mogą zobaczyć w naszym mieście turyści? Co warto im polecić? O to zapytaliśmy jeleniogórzan w programie „Maraton subiektywności”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koło ratunkowe dla Flory?

Prawo jazdy na rower?  

Co z tą ulicą Ptasią?  

Komentarze (42) Dodaj komentarz

~ 4-08-2016 21:41
Prawie nikt niczego, poza jednym z kościołów i parkiem cieplickim, nie wymienił, co jest atrakcyjnego w samej Jeleniej Górze. Pan z rowerkiem zaczął opowiadać o pałacykach znajdujących się POZA JELENIĄ GÓRĄ. Szkoda, że nie zauważył niczego w NASZYM mieście.
~jamnik 5-08-2016 1:32
Zdechły rynek co wieczór i kolejne pustostany coś słabo świadczą o ilości mitycznych turystów.
~olo 5-08-2016 9:05
..niestety w JG rynek swieci pustami i piwem które zciąga także "prosidełka" i wyjadaczy ze śmietników. w piątek byłem w parku cieplickim i sam park jest piękny ale ... na ławeczkach leci alkohol, kilku napitych nasolatów darło się a jak " kuracjusz " padł na chodniku z pustą butelką to tylko mój syn się wystraszył bo nie wiedział co się " panu " stało. Park powinien być odwiedzany przez Policję czy Staż Miejską bo nie dzieje się tam fajnie. Moim zdaniem JG jako miasto samo w sobie nie ma nic do zaoferowania . Galerie zniszczyły życie w centrum miasta.
~galeria2 5-08-2016 9:32
Tekst "galerie zniszczyły życie w centrum miasta" jest wybitny wręcz. Czy turyści przyjeżdżają tutaj na zakupy? Reportaż jest o tym co zwiedzić w Jeleniej Górze a nie do którego sklepu pójść . W kazdym większym mieście w Polsce są galerie handlowe bo to normalny rozwój miast i tego wymagają mieszkańcy. olo pewnie sam zapierdzielasz do galeryjek , więc po co narzekasz
~Andrzej P 5-08-2016 12:19
przede wszystkim turystyka nie powinna być jedyną gałęzią działalności danego miasta a tylko dodatkową, bo jeśli jest jedyną to wychodzi z tego bezrobocie patologia bieda i syf, a różne "atrakcje" po prostu same się stworzą jeśli ludzie będą mieć pracę i pieniądze na nie, więc wasze narzekania że "wieczorem ulice puste" są skierowane pod złym adresem bo jakby ludzie mieli za co się bawić to by nie były puste, no i też trzeba mieć kiedy a nie że jak ktoś ma pracę to musi się jej trzymać jak narowistego konia i zgadzać się tyrać 24/7
~do andrzej p 5-08-2016 12:59
Bredzisz.A co mają wspólnego puste ulice wieczorem z zamożnością obywateli????Wychyl nos poza swoją miedzę i pojedź np. do Niemiec,tam też wieczorami ulice miast są puste mimo że to jeden z najbogatszych krajów świata.Puste ulice wieczorami to kwestia mentalności i klimatu a nie zarobków,np w Brazylii jest bieda a ulice są pełne do rana.
~ 5-08-2016 17:47
W Jeleniej Górze niestety, nie ma dokąd pójść, bo przybytki kulturalne w mieście podobno turystycznym, są POZAMYKANE. Dotyczy to teatru, filharmonii i innych. Sezon ogórkowy, więc wieczorem turysta w Jeleniej Górze nie ma co robić, więc po co ma się tutaj zatrzymywać? Termy przepełnione, a właściwie to taki sobie mały basenik z wodą z kranu, więc nazwa tego baseniku jest na wyrost. Kąpieliska ani plaży nie ma, chociaż lato w pełni, więc co właściwie robić w mieście? Nikt nie przyjeżdża oglądać telewizję, bo może to uczynić w domu. Miasto nie wymiera przez galerie, wręcz przeciwnie. Gdyby zostały tylko małe sklepiki, to umarłoby jeszcze szybciej, a galerie przyciągają przynajmniej osoby z ościennych miejscowości. I w zasadzie latem przyciągają tylko te galerie i nic więcej.
~piwosz 5-08-2016 21:07
Pamiętam jak nie było galerii i centrum też było puste. Niestety taki mamy klimat, zimno i w lato i w zimę, dlatego Polacy zawsze siedzieli w domach, taka nasza mentalność. Poza tym w centrum tylko kilka knajp z piwem i to marnym, a krzyczą za byle sikacza w butelce 8zł. (w każdym sklepie po 2,50). Nienawidzę pazerności i chęci dorobienia się za wszelką cenę w jak najkrótszym czasie, więc wolę zrobić grilla razem ze znajomymi niż nabijać kieszeń byle cwaniaczkowi, który niedługo będzie krzyczał za piwo 20zł.
~Bajerant 5-08-2016 23:30
Przede wszystkim turystów przyciągają Nasze góry i nikt Nam tego nie zabierze, tylko że na Śnieżce po polskiej stronie szlak człowieka trafia ubikacja 3zł Pan sprzedający chińskie tandetne medale za 10 zł można też zjeść hot-doga za bagatela 10 zł po prostu zrobili taki hol targowy. DLATEGO PROPONUJE WSZYSTKIM PRZEJŚĆ NA CZESKĄ STRONĘ, czysto, schludnie, ubikacja za darmo (pisze 10 Kc - ale co łaska) piękne medale z wybitą Śnieżka po 50 Kc po prostu czystko europejsko i elegancko wstyd za Polskę i Nasze miasto
~ 6-08-2016 0:54
Tyle, że w Jeleniej Górze nie ma żadnej góry, poza Szybowcową, z prezerwatywami i ich pozostałościami, potłuczonymi butelkami i petami na jej szczycie, np. na tym zdjęciu: https://www.flickr.com/photos/stempel_/3115192653 Jeśli ktoś zaprasza do Jeleniej Góry kusząc ludzi "naszymi" górami, to tak naprawdę zaprasza ich do Karpacza i Szklarskiej Poręby, a nie do naszego miasta. Bo i po co ludzie mają oglądać "nasze" góry z placu Ratuszowego, jeśli mogą zobaczyć je z bliska w Karpaczu czy w Szklarskiej Porębie. "Nasze góry" są też w Zakopanem. A kto nam zabroni nazywać je "naszymi"? Nie mamy w Jeleniej Górze niczego porównywalnego choćby z parkiem miniatur w Kowarach czy np. Termami Maltańskimi w Poznaniu.
~Bajerant 6-08-2016 9:25
"Nasze" w sensie stolicy Karkonoszy, a z reszta tylko po części się zgadzam bo panorame gór widać pięknie i z miasta i okolicznych wsi i miasteczek. W Szklarskiej też nic nie ma ! W Karpaczu ewentualnie w pochmurne dni Gołębiewski. Chodzi o to że samo miasto nie ma magnesu aby zatrzymać turystów i czymś ich zainteresować. Ba nawet wybudowali obwodnice do Karpacza żeby jeszcze szybciej omijać Jelenia Górę, która kojaży się mijajacych nas turystow z ruinami koszar wojskowych !
~do 00:54 6-08-2016 10:15
bo ktoś po prostu miał idiotyczny pomysł żeby z Jeleniej Góry robić misto turystyczne iżeby nie potrzebnie konkurowała z Karpaczem, Szkl. Por, Jelenia powinna być miastem przemysłowym co najwyżej z kilkoma ośrodkami kultury, byłoby to idealne rozwiązanie dla mieszkańców w jeleniej praca a na weekend wypady właśnie do Karpacza/Szkl. Por
~ 6-08-2016 21:05
W Szklarskiej jest Hala Szrenicka, a w Karpaczu zaczyna się droga na Śnieżkę, a w obu miejscowościach są też wyciągi narciarskie i wypożyczalnie sprzętu zimowego. W Jeleniej Górze na upartego należałoby wskazać Drogę Pod Reglami i szlak wiodący do ruin zamku Chojnik.
~Bajerant 7-08-2016 1:24
Bez zmiany podejścia do zmian na rzecz modernizacji i rozbudowy mamy : wyciąg na Śnieżkę relikt muzealny po stronie Polskiej, nowoczesna kolej gondolowa po stronie Czeskiej, Zieleniec bez gór ma lepszą bazę narciarską jak Szklarska Poręba i Karpacz razem wzięte, Bolesłaiwec,Zgorzelec, Legnica stały się bardziej atrakcyjne dla inwestorów bo mają infrastrukturę drogową A-4 niedługo będzie to Bolków dzięki S-3. Jelenią Górą rządzą ludzie którzy nie mają żadnego wpływu na kluczowe inwestycje w regionie, bo nie mamy żadnej wpływowej osoby z Naszego miasta w sejmie i senacie.
~ 7-08-2016 2:52
Nawet jak rządziła poprzednia ekipa i mieliśmy w rządzie i w sejmie takie osoby, to i tak tego nie wykorzystały, jedynie poseł Machałek załatwiła nam koleje i przynajmniej mamy to pendolino do Warszawy i z powrotem w 5 i pół godziny w jedną stronę, a i tak na Nią tutaj plują jadem, więc jak ci, co teraz rządzą, mają pomagać Jeleniej Górze, jeśli mają wszystkich przeciw sobie? Jakiś idiota bez wyobraźni wymyślił sobie, że Jelenia Góra ma być miastem turystycznym i systematycznie pozbywał się przemysłu z naszego miasta, nie bacząc na to, że ludzie stracili pracę i nie ma skąd brać podatków na inwestycje w naszym terenie, a z nieba nie nakapie, jak tego sami nie wypracujemy. To miasto za czasów niemieckich, a i po wojnie, nie było nigdy turystyczne, bo też nie ma czym przyciągać tu turystów.
~trzeba-inwestować 9-08-2016 18:18
Jelenia Góra jest pięknym miastem. Nieprawda, że bez kultury, ale też, niestety bez pomysłu na inne atrakcje zarówno dla miejscowych, jak i przyjezdnych. Choćby basen przy Sudeckiej - to już dawno przeżytek. Warto wydać pieniądze, żeby zrobić tam aquapark pod chmurką, z podgrzewaną wodą w basenach, jak to robią nasi sąsiedzi po drugiej stronie gór i dobrze na tym wychodzą. Tak, jak na szeroko pojętej informacji turystycznej w centrach miast i miasteczek z bogatą ofertą folderów w kilku językach oraz tanich wejściówkach do atrakcji wszelakich. Chodzi tylko o to, żeby chciało się chcieć.
~do 18:18 9-08-2016 21:12
aqua park pod chmurką ? raczej z zamykanym dachem bo owszem parę miesięcy jest unas jak w Afryce ale czasem też pada i jest zimno no i z zamkniętym dachem także zimą można by popływać
~Marianna 10-08-2016 20:40
Czy atrakcyjna dla turystów? Ha, ha! W czerwcu pokazywałam znajomym Czechom atrakcje Cieplic. Park, muzeum... ale podkusiło mnie wejść do pustej kanciapy zwanej pijalnią. Woda z kraników nie cieknie, spojrzeliśmy do zlewów, gdzie ma spływać woda, a tam ...śmieci!
~Bajerant 12-08-2016 22:20
Co moglibyśmy zaproponować turystom ? Wszystko co pozostało po Niemcach. Pod Celwiskozą są zasypane podobno olbrzymie poniemieckie fabryki, zamki Wojnów etc., bunkryna Wzgórzu i tyle ...
~ 13-08-2016 6:04
@ 12-08-2016 22:20 | ~Bajerant |- "zamki Wojnów" - to NIE Jelenia Góra. Wysyłasz ludzi poza Jelenią Górę. To tak samo, jakbyś wysyłał ich do Szklarskiej Poręby albo do Karpacza. To inne miejscowości niż Jelenia Góra.
~ 13-08-2016 6:17
W Jeleniej Górze atrakcyjne mogłyby być parki, np. ten w Cieplicach. Trzeba tam byłoby np. wybudować większe fontanny, takie, aby latem chłodziły, a nie tylko zdobiły. Taka była kiedyś fontanna wokół nagiej kobiety. Pośrodku jeden wielki strumień wody, a z czterech stron woda z pyszczków ryb trzymanych przez amorki. To autentycznie chłodziło powietrze, fajnie wyglądało, bo robiła się tam tęcza w tych strugach wody, i dlatego chciało się tam siedzieć. Na stawie k. dawnego Muzeum Przyrodniczego mogłyby być kajaki do wypożyczenia. To też przyciągało kiedyś turystów. I miejscowych.
~ 13-08-2016 6:39
Ta woda z czterech stron wpadała do środka fontanny, krzyżowała się z wodą ze środkowego strumienia, dlatego była tęcza.
~Tosia11 13-08-2016 21:24
Wszechobecny brud, wszechobecni menele, watachy dresowiczów, odrapane kamieniczki w centrum, biedni staruszkowie oraz witryny sklepów z napisami " do wynajęcia" - oto dominujący " koloryt " naszego miasta. Niestety...
~ 13-08-2016 22:40
Wszechobecni menele przed dyskontami i hipermarketami, a także przed sklepami, na ławkach, brudni i śmierdzący, aż strach patrzeć, bo może zaczepić. Nikt normalny nie usiądzie na ławce, bo zajął ją menel. W autobusach też menele. A jeszcze teraz plaga wypadków drogowych. Tutaj pieszych rozjeżdżają na ulicach, a inni kierowcy to popierają. Przecież to jawna przemoc na drodze. Nikt nie może czuć się tutaj bezpieczny. Straszne miasto. Miasto przemocy.
~jamnik 14-08-2016 0:21
W sumie to słuszna uwaga, odrapane elewacje i puste witryny to standard w Jeleniej ale skąd ostatnio tyle dresiarstwa i menelstwa wylazło na światło dzienne?
~do 22:40 14-08-2016 11:11
nie tylko mogą ale i bardzo często zaczepiają i to dość agresywnie, a kierowcy ? to nie tylko mordercy ale i agresywni debile co wyzywają każdego dookoła bo się boją że im zahaczy ich autko "po którym niemiec płakał" a sami siedzą innym "na ogonie" albo wymuszają pierwszeństwo..... a to wszystko ozdobione lukrem w postaci gołębich odchodów w olbrzymich ilościach
~bylymieszkaniec 15-08-2016 9:55
JG to zapyziałe miasteczko na wymarciu. Tutaj nic nie ma. Ludzie stąd uciekają. 4% bezrobocia?! Bo wszyscy w diabły wyjechali. Młodzież po studiach już tu nie wraca. Tu nie ma gdzie pracować a kolejne pseudo inwestycje wypychają i mieszkańców i turystów poza JG. Do tego dziadostwo, menele i dresiarze. Tylko z sentymentu tu człowiek przyjeżdża albo do rodziny. Dziadostwo, niebezpiecznie, zwykła bieda.
~ 15-08-2016 11:20
W lecie teatry nieczynne, nieczynna również filharmonia. Muzycy mają wakacje 2 miesiące, jak dzieci w szkole.
~ 15-08-2016 11:21
Latem psy d. szczekają.
~Arek56 15-08-2016 14:50
Wszyscy jesteśmy zgodni że z Jelenią Górą jest coraz gorzej więc dlaczego notorycznie w wyborach wybieracie jednych i tych samych którzy tylko o dbają o swoje stołki i się między sobą wymieniają a nie rozwój miasta ? Uparcie stwierdzam że Jelenia Góra zaprzepaściła wszystko za brak S-3 przez Jelenią Górę. Ale Nasi rządzący woleli budować kolejną galerie Nowy Rynek (która świeci pustkami) i kolejny market budowlany z niebezpiecznym wyjazdem na Dziwiszów.Bezrobocie spada bo : 1.nie bierze się pod uwagę osób bez prawa do zasiłku 2. dużo, bardzo dużo osób z J.G pracuje w Niemczech,Anglii i Holandii oceniam to nawet na 30%
~Arek56 15-08-2016 15:06
Jesteśmy miastem emerytów,rencistów,aptek,biedronek i nieudanych inwestycji : Kilińskiego (dawny targ) stoi i dalej straszy, Pijarska (galeria ewenement na skalę kraju która powstała i nigdy sie nie otworzyła) brak infrastruktury drogowej przez co nie wykorzystanie potencjału i lokalizacji Jeleniej Góry na szlakach do Niemiec i Czech (wszystkie ważne i tranzytowe drogi omijają Nasze miasto) koszary wojskowe na Sudeckiej (wizytówka miasta to ruiny baraków po dawnej jednostce niezbyt zachecające aby skręcić do miasta) Termy Cieplickie (z kolejką czasami 1-2 godz. żeby wejść) Brak wsparcia drobnych przedsiębiorców przez co albo LOKAL NA SPRZEDAŻ albo DO WYNAJĘCIA bo brak pomysłu na cokolwiek w tym mieście bez perspektyw.
~ 15-08-2016 19:16
Ci, co pracują w Niemczech, Anglii i Holandii, raczej już nie wrócą do Jeleniej Góry, a jeśli już to do Wrocławia lub innego dużego miasta, gdzie znajdą pracę. To, że bezrobocie spada, to akurat dobrze. To być może poprawi warunki pracy na lepsze, gdy jest zmniejszona ilość rąk do pracy. Ludzie uciekają do innych krajów za pracą, bo nikt nie chce pracować za głodowe stawki. Taka kolej rzeczy.
~do 19:16 15-08-2016 19:35
właśnie dlatego żeby wyzyskiwacze mieli do wyboru "ręce do pracy", rząd naciska byśmy się mnożyli mimo iż nie ma pracy dla dzisiejszych obywateli ani dla ich dzieci
~ 15-08-2016 22:04
do 19:35 - Mnożenie się jest po to, abyśmy przetrwali jako naród. Chcesz, aby Twoje dzieci mówiły po niemiecku albo po chińsku, albo, nie daj Boże, po arabsku?
~anka74 16-08-2016 12:01
Do Arek56 galerię wybudowała prywatna firma na gruncie innej prywatnej firmy; zgofnie z planem zagospodarowania przestrzennego.
~Pablooooo 16-08-2016 14:06
Policyjne miasto, nic więcej!
~Arek56 16-08-2016 20:34
Do anka74: I co to zmienia ? W czyim interesie jest budowanie nowej galerii obok już wybudowanej na ul.Pijarska i ledwo dyszącej Grodzkiej.To jest miasto które wspiera przedsiębiorców i inwestycje które już powstały czy niszczy to co jest i kieruje się własnym interesem ! Czy nie można było utrzymać Grodzką i uruchomić Pijarską. Tylko budować nową (która notabene świeci pustkami) to jest chore miasto. Z drugiej strony można było zrobić już galerię na Kilinskiego (takie były plany) i połączyć bezpośrednie wejście ze starówką miasta. Tak zrobiono w Legnicy i efekt super. Za to u Nas buduje się kloca na środku ... nijak do terenu który go otacza.
~Arek56 16-08-2016 20:45
Wszystkim przedsiebiorcą którzy maja lokale i nie prowadzą w nich działalności powinno miasto zwalniać z płacenia podatków, niestety jest inaczej jak masz działalność to wszystkie lokale które masz pomimo tego że w jednym tylko prowadzisz działalnośc płacisz jakby w kazdym z nich był handel. Markety,galerie itp. są zwalniane z podatków a zwykły przedsiębiorca płaci daninę jak pajac.
~Arek56 16-08-2016 21:27
... dlatego co drugi lokal DO WYNAJĘCIA i NA SPRZEDAŻ, i gwarantuje że tutaj już ludzie nie zainwestują. Będziemy miastem duchów jak Gorlitz
~Marecki 17-08-2016 16:07
>ale skąd ostatnio tyle dresiarstwa i menelstwa wylazło na światło dzienne? Mają "dobrą zmianę" i czują że ich czasy nadeszły.
~ 18-08-2016 22:25
Jelenia Góra jest piękna, czysta i atrakcyjnie polożona. Zabytki, muzea i ogrom imprez - to aututy Jeleniej Góry. Super miasto, chociaż niedoinwestowane.
~do Marecki 19-08-2016 9:37
cały czas było dresiarstwa i żulerstwa o wiele za dużo, szkoda że "nowa zmiana" nie chce zarządzić odstrzału tych potworów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak spędzimy święta?  

Co z Wielkim Piątkiem?  

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Lemowisko odmienione

Zimówki obowiązkowe?  

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
781
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%