MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleń z herbu wielkim cwaniakiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 lipca 2008, 15:33
Aktualizacja: 17:55
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta – to przysłowie wykorzysta rogacz, który wygra wybory na najprzystojniejszego jelenia, choć nie weźmie w nich udziału. To jeden z epizodów widowiska, które przygotowywane jest przez dzieci na Scenie Animacji Teatru Jeleniogórskiego.

Czwartek upłynął uczestnikom warsztatów „Lato w teatrze” na mozolnych przygotowaniach do premiery, która zbliża się wielkimi krokami. Powtarzano sceny poszukiwania jelenia przez księcia Bolka Krzywoustego (najmłodsza grupa) oraz początek przedstawienia (wszyscy).

– Jesteśmy zaniepokojone, że z herbowym jeleniem dzieje się coś złego, dlatego postanowiłyśmy sprawdzić, jak było naprawdę – takie mniej więcej słowa otwierają cały spektakl. Będzie pełen muzyki, ruchu, tańca, żywej akcji i mówionego słowa. Dla każdego dziecka znajdzie się do odegrania ważna rola, bo realizatorzy tak pomyśleli, żeby zadowolić wszystkich uczestników.

– Wasz spektakl jest znacznie trudniejszy od tego, który mieli do opracowania wasi starsi koledzy z warsztatów w Teatrze Norwida – mówiła młodym aktorom Lidia Lisowicz. – Oni nie musieli uczyć się roli i śpiewać, mieli mniej skomplikowane układy tańca. Dlatego tym bardziej powinniście czuć się tak, jak w profesjonalnym teatrze – motywowała młodych ludzi do pracy pani Lidia.

Chwili oddechu nie miały także jej koleżanki: Dorota Bąblińska-Korczycka i Bogna von Woedtke, które ćwiczyły z adeptami sceny różne układy i budowały zręby przedstawienia. W przedsięwzięciu pośrednio bierze udział także Jacek Maksimowicz, aktor Sceny Animacji, który – wraz z niżej podpisanym – zajmuje się dokumentacją filmową wydarzenia. Lewan Mantidze, scenograf, brał dziś już część miar na kostiumy.

– Ten spektakl będzie niezwykle barwny i efektowny, jeśli dobrze go opanujecie – wyjaśniał dzieciom Bogdan Nauka, dyrektor TJ i autor przedstawienia. Na szczególną uwagę zasługuje scena wyborów Mister Jelenia. Podczas gdy startujące rogacze biją się o palmę pierwszeństwa, wygrywa Jeleń Jeleniogórski, ten z herbu. Taki to już z niego cwaniak.
Jutro kolejna porcja wrażeń na warsztatach teatralnych. Ich uczestnicy są już nieco zmęczeni, ale wciąż pełni entuzjazmu. – Cieszę się, że zagram Księcia – powiedział nam 10-letni Mirek. Nikt nie żałuje, że spędza wakacje na deskach Teatru Zdrojowego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Marzena Machałek o programie PiS

Komunikacja miejska nas łączy

Seniorzy w akcji

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Pożar auta przy rondzie  

Piknik Kasztelański

Będzie bezpieczniej

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
695
Tak
80%
Nie
15%
Nie mam zdania
5%