MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Jeleń nie leń – zmień swój region”. Wśród wyróżnionych są nasi!

Wiadomości: Region
Niedziela, 21 kwietnia 2013, 8:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 7:23
Autor: Org
Fot. anitasuchocka.com
W Pałacu Pakoszów Górą odbyła się w piątek (19.04.) konferencja na temat ekonomii społecznej pod nazwą „Jeleń nie leń – zmień swój region”. Wydarzeniu towarzyszyła gala konkursu „Dolnośląski Przedsiębiorca Społeczny Roku 2012”, podczas której wyłoniono najprężniej działające przedsiębiorstwa społeczne ubiegłego roku.

- W tym roku skupiliśmy się na problematyce nauczania przedsiębiorczości wśród młodzieży oraz roli, jaką ekonomia społeczna może odegrać w tym procesie. Z konferencji płynie wniosek, że nauka ta nie może ograniczać się do akademickich wykładów. Aby młodzi ludzie chcieli i potrafili wybrać samodzielną drogę zawodową, ich edukacja w tym kierunku powinna rozpoczynać się wcześniej i mieć praktyczny wymiar – powiedział Zenon Matuszko, prezes Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Podczas gali rozstrzygnięto tegoroczną edycją konkursu „Dolnośląski Przedsiębiorca Społeczny Roku”. „Dolnośląskim Przedsiębiorcą Społecznym Roku 2012” została Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „PANATO” z Wrocławia. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „Progress” z Żórawiny oraz Spółdzielnia Socjalna „Błysk” z Lubina.

- Cieszę się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia. To niezwykle budujące, że w naszym regionie jest tyle prężnie działających podmiotów ekonomii społecznej, wartościowych lokalnych produktów i partnerstw. Zdobycie tytułu "Dolnośląskiego Przedsiębiorcy Społecznego Roku 2012" jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, ale i zobowiązaniem, by w roku kolejnym dać z siebie jeszcze więcej. – powiedziała Paulina Ograbisz z WSS „PANATO”.

Za „Dolnośląski Produkt Lokalny 2012” uznano „Maciejowy Sad”, a wyróżnieni w tej kategorii zostali: Huta Szkła Kryształowego „Julia”, „Winnice Jaworek” Sp. z o.o. oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Charytatywnego „Żyć Godnie”. W kategorii „Dolnośląski Filantrop Roku 2012” zwyciężyła firma „O.P.S.O.” Sp. z o.o. „Dolnośląskim Samorządem 2012” została Gmina Oborniki Śląskie. W tej kategorii wyróżniono Samorząd Wałbrzycha, reprezentowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu, oraz Urząd Gminy Walim. Za efektywne łączenie reintegracji społecznej i zawodowej, nagrodę specjalną przyznano stowarzyszeniu Misja Nowa Nadzieja z Bielawy.

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Janowice za zmianą nazwy powiatu

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 21-04-2013 14:48
dla naszego regionu ?? zacząć od wysłania wszystkich cyganów do usa (tamto państwo stać na utrzymywanie pasożytniczych grup społecznych już nie mówiąc o tym jak się pyszni tolerancją więc niech ją pokaże) i tak by było lepiej nie tylko dla nas ale i cyganów więc się drodzy lewacy powstrzymajcie ze swymi oskarżeniami o mowę nienawiści a prócz tego jeszcze dużo rzeczy dla naszego regionu trzeba zrobić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak skutecznie walczyć ze smogiem  

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Chcą powtórki wyborów!

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
706
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%