MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jednośladami na podbój przełajów

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 9 marca 2009, 14:47
Aktualizacja: 19:51
Autor: ah
Fot. organizator
W piątek miłośnicy ostrej jazdy na dwóch kółkach zmierzyli się w VII Ogólnopolskim Kolarskim Wyścigu Przełajowym Memoriale Jana Kozłowskiego.

Imprezę zorganizowało ze swoich środków Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarskie. Nazwa wyścigu ma na celu uczczenie pamięci Jana Kozłowskiego znanego zawodnika, trenera oraz działacza kolarskiego.

Dla zawodników była to doskonała okazja do sprawdzenia formy przed zbliżającym się sezonem kolarskich imprez plenerowych.

W kategorii elita, na dystansie 16, 8 km wystartowało 11 zawodników. Najlepszy okazał się Łysak Bartosz z LKK Górnik Wałbrzych, uzyskując czas: 45:15:00.
W kategorii junior wzięło udział 12 zawodników, a jechali na dystansie 12 km (przeciętna 21,70km/h). Z czasem 33:10:00 wygrał Kurczab Piotr z klubu Boplight Team Świdnica.
Juniorzy młodsi jechali 9,6 km, a miejsce pierwsze zajęli exaequo Pytka Jakub i Lasota Damian z LKKS Górnik Wałbrzych ZS St.Bogaczowice. Wśród dziewcząt triumfowała Ania Kuniej z KKS Ślęża Sobótka. Z juniorek młodszych najlepsza okazała się Dubieniecka Joanna z Kwisy Lubań.
W kategorii masters I wygrał Bonecki Marek z Legnicy, masters II Piotrowski Mariusz z KK Sirbud Wałbrzych, masters III Krawczyk Zygmunt z Harfa Harryson Wrocław ( z imponującym czasem 20:54 na 7,2km), masters IV Fajkowski Łukasz z Wrocławia. W grupie młodziczek zwyciężyła Kurczab Iwona z MKS Karolina Jaworzyna Śląska. W młodzikach zaś Szymczyk Łukasz z KK Sirbud Wałbrzych. Jeżeli chodzi o Orlików, chętnych było tylko dwóch chłopców, ale trasę ukończył tylko jeden z nich – Duszyński Tomasz z AZS Politechnika Wrocławska.
Na dystansie 7,2 km jechała seniorka Duszyńska Ewa, reprezentująca Politechnikę Wrocławską. W kategorii żaków wystartowały trzy osoby, a zwyciężył Helta Filip z KK Sirbud Wałbrzych. Ostania grupa to żakinie, tu lepsza od swojej rywalki okazała się Grochalska Karolina LKKS Górnik Wałbrzych ZS St. Bogaczowice.

Zawody zaszczyciła swoją obecnością maja Włoszczowska - która była przy dekoracji i rozdaniu nagród.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Przeszkadzali gapie

Ostatnia prosta kandydatów

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~yes 9-03-2009 15:55
Maja the best :)
~Zbigniew Leszek 9-03-2009 17:29
Dziękuje uczestnikom i już dzisiaj zapraszam wszystkich rowerzystów na następne zawody o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry w dniu 28.03 - więcej informacji http://jg-kk.blog.onet.pl/
~xxx 9-03-2009 19:33
Widze ze impreza na bardzo wysokim poziomie, dobrze że nie zmarnowałem czasu i nie pojechałem na to coś... eee masakra. Pani Maji życze sukcesów w tym sezonie by wszystkie kroki i km podjęte w tym sezonie przybliżyły Panią do złota w LONDYNIE.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Gala Senioraliów

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
582
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
21%