MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jedna wystawa, trzy różne spojrzenia

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 30 listopada 2015, 7:58
Aktualizacja: 8:09
Autor: Manu
Fot. BM
W Galerii na Górze w Muzeum Karkonoskim miał miejsce wernisaż wystawy “Trzy spojrzenia”, której autorami są: Natalia Kryszpin, Olga Orlińska–Szczyżowska oraz Wiktor Staszak. Ekspozycja czynna będzie do 31 grudnia.

“Trzy spojrzenia” to prezentacja twórczości trzech zupełnie innych osobowości artystycznych. Zestaw prac stworzonych w różnych technikach prezentuje trzy perspektywy postrzegania. Na wystawie można oglądać prace trójki artystów z Jeleniej Góry - Natalii Kryszpin, Olgi Orlińskiej Szczyżowskiej oraz Wiktora Staszaka. Wszyscy są związani ze Stowarzyszeniem Artystycznym “Nowy Młyn”.

- Tworzenie jest dla mnie przygodą. Udaję się w podróż zagęszczonego świata linii, odcieni szarości, bieli, czerni. Bliskie jest mi jednak tradycyjne podejście w zakresie kompozycji. Nawet technika jest klasyczna, przede wszystkim to papier i ołówek – opowiadała Natalia Kryszpin, która należy także do Grupy Artystycznej “Galeria Twórców Galera”, a od roku 2008 jest członkiem Związek Polskich Artystów Plastyków.

- Nie mieszkam w Sudetach od urodzenia, ale bardzo cenię sobie ich piękno nie tylko krajobrazowe. Gdy pierwszy raz przyjechałam w Karkonosze zauroczył mnie krajobraz spowity mgłą, którą często teraz można odnaleźć w moich pracach. Moją nieustającą inspiracją jest wielonarodowe dziedzictwo regionu karkonoskiego. Zgłębiam jego historię i tajemnicę. Przy pracy nad obrazem najpierw chwytam światło, przelewam mgłę rozcieńczając olejem lnianym i terpentyną – mówiła Olga Orlińska-Szczyżowska, która należy do Grupy Artystycznej “Π Art” działającej przy Piechowickim Ośrodku Kultury w Piechowicach.

- Jestem mieszkańcem Jeleniej Góry. Swoje prace prezentowałem na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. “Impresje Miedzianki” to zbiór prac, które stanowią efekt mojej częstej obecności w tym niezwykle urokliwym miejscu. Fascynuję się tym malowniczym wzgórzem od lat 80. Rejestrem wspomnień są szkice, rysunki wykonane pod wpływem chwili, doznań i przeżyć – opowiadał Wiktor Staszak, który twórczością plastyczną zajmuje się od ponad trzech dekad, od 27 lat pracuje jako plastyk w jeleniogórskim Muzeum Karkonoskim.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

30. Ro(c)k bez kurtyny

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

„Zielono mi…” – koncert dla pań w Zdrojowym

Niedoróbki na drodze

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

W śmieciach miasto tonie

Głosy za strajkiem?

Powiatowe recytacje

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
950
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
8%