MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Jedenastka” nie świeci przykładem

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 26 listopada 2007, 10:07
Aktualizacja: 16:53
Autor: carioca
Fot. ROB
Największa szkoła podstawowa w mieście może pochwalić się zdolnymi uczniami, ale jej otoczenie zasługuje na ocenę niedostateczną. Brudy, sypiący się tynk i ściany pomazane bohomazami farbą, których treść jest daleka od wychowawczych ideałów.

Chodzi o Szkołę Podstawową nr 11. Na brudy wokół budynku przy ulicy Moniuszki zwrócił nam uwagę pan Sebastian z Zabobrza, który – podobnie jak setki jeleniogórzan – codziennie przechodzi obok "jedenastki" i basenu. – To po prostu wstyd – napisał internauta polecając nam to miejsce. Zrobiliśmy zdjęcia, które nie wymagają komentarza.

Kilka lat temu SP nr 11 miała kłopoty z powodu wadliwych materiałów zastosowanych przy jej budowie. Dyrekcja na szczęście wymieniła świetliki, które w każdej chwili mogły runąć na głowę uczniów. Zmieniono także okna, które nie chroniły przed zimnem i mogły wypaść wraz z futrynami.

Teraz najwyższy czas na porządki wokół budynku. Stan otoczenia i samego gmachu nie świadczy dobrze o kondycji tej jednej z lepszych szkół podstawowych, do której uczęszcza ponad 1000 dzieci ze stolicy Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świętowali Złote Gody

Biskup odwiedził osadzonych

Na roboczo o partnerstwie

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~milkiway 26-11-2007 13:11
Na początek należy wychować młode pokolenie by nie bazgrała po ścianach, czyli rodzice którzy wiecznie zapracowani goniący za kasą całe dnie nie mają czasu dla swoich pociech które mają gdzieś czystość i dbałość o swoją szkołę i jej okolice, mażą gdzie popadnie byle jak byle gdzie aby coś namazać, dyrekcja nie ma wpływu na to że gówniarzeria lata po nocach ze sprajami, a gdzie my rodzice, latwo jest krytykować ale upilnować już trudniej, niedawno co odświerzona estakada słownie "jeden" dzień była czysta, znalazł się idiota i namazał bochomazy, ma koleś radoche a miasto widoczek i kto ma tego dopilnować, rece opadają są to naleciałości niestety z zachodu naoglada się jeden z drugim telewizji i jadą z farbami po murach kto szybszy gdzie popadnie /pomijam faktycznych speców od graffiti/ ale to margines reszta to chołota bez sensu srająca we własne gniazdo, kiedyś oni będą dorośli ale będzie już za późno na ratunek, róbta co chceta, nara
~PHIE 26-11-2007 13:16
Ta najlepiej zamknac szkole, wszyscy beda zadowoleni, mozecie to samo zrobic z sg4 ;)
~gość emeryt 26-11-2007 13:19
A jak sobie radzą dyrektorzy innych szkół podstawowych w Jeleniej Górze? tych nie sztandarowych. Pozdrawiam innych bardziej zaradnych dyrektorów
~eh no bez jaj 26-11-2007 14:43
to chyab nie wina szkoły tylko bandziorów ;/
~mieszkanka 26-11-2007 15:01
dużo więcej jest brudnych obiektów szkolnych- radzę Jelonce zrobć ranking, tam gdzie dyrektor nie jest zbytnio dobrym - to i w szkole jak i koło szkoły to widać - przykład Słoneczko
~BAFI 26-11-2007 15:50
a gim 4? niby blisko a jelonka tam nie dotarła. czy za kazdym razem trzeba pokazywac wam wszystko palcem?? w artykule napisane jest, ze zrobiliscie zdjecia... ja widze tu tylko jedno ZDJECIE!!
~ania 26-11-2007 16:34
ale problem ja wogole go widze. tez nie raz przechodze obok tez szkoły i jakos mi to nie przeszkadza. Wazne ze szkoła potrafi wykształcic wychowac i przekazac swoja wiedze. Szkoła to nie tylko budynek ale to przede wszystkimi grono pedegogoczne i uczniowie. a jak sami napisaliscie jest to najlepsza szkoła w jg i okolicach. a to nie wina pana dyrektora ze jacys wandale dewastuje budynek
~pedagog27 27-11-2007 15:01
W zasadzie macie rację, niech niszczą niech bazgrzą. Naważniejsze, że szkoła dobrze uczy, że są tam mądrzy nauczyciele itp. Ja tylko przypomnę, że zadaniem szkoły jest nie tylko uczyć, ale i wychowywać. A do tej drugiej części należy także utrzymanie czystości i porządku. A kochani nauczyciele miast zadbać o to miejsce, zrobili tam sobie parking (czy tam dyrekcja im zrobiła, wszystko jedno). Czyli, zamiast dbać o szkołę, dbają tylko o to, żeby mieli gdzie postawić swoje auta. A to dowodzi, że dobro szkoły mają.... Znam inne szkoły, które talkie skwery jak ten 11 przy potrafią jakoś zagospodarować, żeby było tam ładnie i przyjemnie. Ale w 11 widać nikogo to nie obchodzi. Najważniejsze, że dobrze uczą (choć to kwestia względna, a ja w to śmiem powątpiewać).
~mimi 27-11-2007 20:41
Połowa szkół jest w gorszym stanie, no, ale tam nie chodzą dzieci naszej łże-lity, to już pismaków to nic nie obchodzi...
~zenobiusz 27-11-2007 23:26
Kochani !!!, czyżby brudy z wewnątz wydostały się wreszcie na zewnątzrz???, rewelacja ,może wreszcie ktoś z tą adoracją wspólnego poparcia i głaskania dzici nauczycieli , zrobi porządek!!!!. Potem wymaluje ściany. Jestem byłym rodzicem ,który niewiele mógł ,tylko płakać jak moje dziecko było tam gnojone przez belferki bo śmiało zadrzeć z dzieckiem nauczycielki. Fakt orłem to on nigdy nie był, ale nie bandytą . Pozdrawiam to uczciwe grono pedagogiczne.
~zabobrzanin 29-11-2007 23:18
A skąd się wzięła ta "SUPER OPINIA", że SP 11 jest dobrą szkołą? Nie jest to poparte żadnymi faktami! To, że SP 11 jest największa, nie świadczy, ze jest najlepsza! Ilość nigdy nie idzie w parze z jakością!!! No a teraz te "brudy"... czy tak wygląda DOBRA SZKOŁA?????!!!!!
~hm? 20-03-2008 8:39
do "zabobrzanina": jak to jedenastka nie jest dobrą szkołą? Prawie co roku odnosi najwyższe wyniki w nauce (wysokość średniej całej szkoły, testy kompetencji i wyniki w konkursach) i w sporcie. ______________________________________________________ Po za tym... rodzice często zapatrzeni są w swoje dziecko (heh... i to nie tylko w jedenastce) i gdy nauczyciel musi porozmawiać z nimi na temat zachowania ich pociech to oni są oburzeni! Co ten nauczyciel gada? Przecież moje dziecko jest wzorowe. Co za szkoła? - oh... a po prostu to wina rodziców. ________________________________________ Zresztą to w ogromnej mierze nie dzieci z 11 bazgrają po ścianach... Hołota z czwórki przychodzi. Ba... nawet wchodzą do szkoły... Nauczyciele starają się aby do tego nie doszło, ale nie wszystkiego są w stanie dopilnować. __________________________________________ Uważam, że SP 11 to naprawdę dobra szkoła. Sztuką jest ogarnąć i wychować taką ilość dzieci, a im się to udaje. Nauczyciele są świetni... Nie dość, że dobrze nauczają to można z nimi porozmawiać na każdy temat.
~pat 20-02-2009 19:38
Jedenastka naj! CO z tego, że że brudna? Jakieś wąty?
~ 30-06-2009 12:27
Jedenastka naj. Brudna? Co z tego xd? Ważne, że mądrzy ludzie są w niej *;
~Ksz, Ksz ;P 30-06-2009 12:28
11 naj [g.1 też ofc.]. Czystość nie świadczy o człowieku :D. Tak jak o sQl.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

4 pomysły na biżuterię jako prezent na święta

Mikołajki w „Dąbrówce”

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Radosne Mikołajki

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
861
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%