MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Jedenastka” czyta dzieciom

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 czerwca 2012, 9:34
Aktualizacja: 9:47
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Szereg imprez organizowała dla swoich uczniów Szkoła Podstawowa nr 11 im. F. Chopina w Jeleniej Górze w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Obchody zainaugurowało spotkanie z Kawalerem Orderu Uśmiechu, panem Ryszardem Kiełkiem z przedszkolakami. Dzieci wykonały dla gościa słoneczka, będące symbolem Orderu Uśmiechu oraz zaśpiewały piosenkę Majki Jeżowskiej "Order Uśmiechu". Następnie Ryszard Kiełek opowiadał o swojej działalności na rzecz dzieci
z domów dziecka i przeczytał wybrane przez siebie wiersze.

- Maluchy nie mogły usiedzieć, kiedy czytany był wiersz "Rzepka" Juliana Tuwima. Wtórowały lektorowi i wstały z miejsc, aby obejrzeć ilustracje. Podczas spotkania pan Ryszard Kiełek pełniący funkcję koordynatora akcji Cała Polska Czyta Dzieciom wręczył na ręce pani Jadwigi Chałupki dyplom dla szkoły z okazji dziesięciolecia OTCD za aktywny udział w tej kampanii społecznej – relacjonują przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze.

Odbyło się również spotkanie przygotowane przez p. Beatę Solińską, uczniów klas piątych i szóstych z redaktorem Młodego Magazynu Kulturalnego TOK Cyprianem Wólkiewiczem, który opowiadał o swojej pracy oraz o gatunkach prasowych. Przeprowadził mini warsztaty dziennikarskie. Dyskutował również z młodzieżą o tym dlaczego warto czytać książki.

Kolejnym gościem OTCD był aktor, Jacek Paruszyński, który spotkał się z dziećmi z klas II i III, aby przeczytać im fragmenty książek o Koszmarnym Karolku. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, żywo reagując śmiechem na arcyciekawą interpretację. Zapoznały się jednocześnie z gazetką dotyczącą serii tych przezabawnych przygód oraz samej ich autorki – Francesci Simon. Podczas tego spotkania zdjęcia wykonywał pan Marcin Oliva Soto, znany jeleniogórski fotografik i fotoreporter, który przybył na zaproszenie p. K. Olszanowskiej, opowiedział dzieciom o swojej pracy i przedstawił szereg swoich pięknych zdjęć.

Kiermasz Taniej Książki to kolejne przedsięwzięcie z okazji Tygodnia Czytania Dzieciom. Podczas kiermaszu sprzedawane były książki używane, mało przydatne w bibliotece szkolnej oraz te, podarowane przez czytelników. Zainteresowani zakupem za symboliczną złotówkę byli uczniowie, nauczyciele i rodzice. W organizacji kiermaszu pomagali p. B. Solińskiej uczniowie klasy IV s.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Seryjny złodziej pod kluczem

Chcą powtórki wyborów!

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Jędrzej 14-06-2012 10:50
Podziękowania i gratulacje za wtrwałość dla pana Ryszarda i pomyslodawców kampanii czytania dzieciom.
~mama Oli 14-06-2012 11:00
Żadna to nowość czy rewelacja z tym czytaniem dzieciom. W przedszkolu KACPEREK od lat czytamy naszym pociechom książki. Robimy to regularnie i udział w tym bierze wielu rodziców.
~Gorgoń 14-06-2012 13:37
Brawa dla "Kacperka' i wszystkich przedszkoli , szkół itp. za włączenia się do pięknej kampanii czytania dzieciom. Oby dorośli zawsze znalezli czas na czytanie maluchom, to bardzo ważne i pożyteczne.Każda inicjatywa w tym temacie zasługuje na szacunek.
~tes 14-06-2012 18:16
Fajna szkoła, fajna biblioteka :)
~Fajnie jest 14-06-2012 20:23
SP11 ok.
~Morganka 15-06-2012 22:13
Jak ja dawno nie byłam w jedenastce... tyle wspomnień :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Barbórkowa feta

Proces sprawców tragedii drogowej

Zadymienie przy ul. Wolności

Kolejne automaty do gier hazardowych zarekwirowane

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%