Jedenaste zwycięstwo Lotnika

Wiadomości: Jeżów Sudecki
Niedziela, 11 listopada 2018, 17:25
Aktualizacja: Wtorek, 13 listopada 2018, 10:56
Podopieczni Artura Milewskiego odnieśli 11 zwycięstwo w tym sezonie. W niedzielnym (11.11) spotkaniu 14. kolejki, rozegranym na boisku przy ul. Sportowej w Jeżowie Sudeckim, lider klasy okręgowej pokonał skromnie 1:0 Pogoń Świerzawa.

Patrząc na tabelę okręgówki oba zespoły dzieliła przepaść - Lotnik dominuje w tegorocznych rozgrywkach, a Pogoń - wygląda na to, że będzie bronić się przed spadkiem. Na boisku takiej różnicy nie było widać, choć to jeżowianie stwarzali sobie więcej dogodnych sytuacji. W 22. minucie kibiców gospodarzy uradował Białkowski, który strzałem z dystansu otworzył wynik meczu. Jak się okazało, było to jedyne trafienie w tym spotkaniu, jednak warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny element. W przerwie spotkania - punktualnie o godz. 12:00 piłkarze i kibice włączyli się w ogólnopolską akcję śpiewania Mazurka Dąbrowskiego w samo południe. Zanim rozpoczęto drugą połowę, wszyscy odśpiewali hymn, po czym wznowili walkę o ligowe punkty.

Lotnik Jeżów Sudecki - Pogoń Świerzawa 1:0 (1:0)
Lotnik: Jarosz - Bereźnicki (46' Szukiel), Białkowski, Pelowski, Wersocki, Piwiński, Niemirski (46' Kieć), Krupa (82' Wyka), Masel, Ziomek, Szeliga (75' Zawadzki).
Pogoń: Kłobucki - Madejczyk, Chlebosz, Piotrowski, Horbacz, Wiciński (35' Marzec), Krajewski, Kurek, Tatuś, Gajek Piotr (37' Gajek Marcin), Hyndle.

Za tydzień (17.11, godz.13:00) ostatnia kolejka rundy jesiennej - Lotnik zagra w Lubaniu z miejscowymi Łużycami.