MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeden ostry ślad w kadrach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 października 2009, 8:22
Aktualizacja: 8:39
Autor: rylit
Fot. Piotr Garbat
Tradycyjnie już w pierwszy czwartek miesiąca w siedzibie Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego przy Podwalu 1 a zawisła wystawa fotografii Piotra Grabata: „Wiele pasji– jeden ślad” przedstawiająca zdjęcia motocykli.

Henryk Piotr Garbat związany od zawsze z Karpaczem, fotografujący od 1968 roku, zaczynał jak wielu jego rówieśników od aparatów ami i druh. Później miał smienę, zenita, praktikę i na koniec nikona, którego pierwszy cyfrowy egzemplarz pojawił się w rękach autora w 2001 roku.

Podyktowane było to potrzebą szybkiego dostarczania zdjęć dla redakcji i wydawnictw z którymi wtedy współpracował. Uważa się za lokalnego patriotę, dlatego fotografuje przede wszystkim góry, Karpacz i wszystko co z tymi miejscami związane, na przykład motocykle.

Zdjęcia z wystawy to niewielka część zdjęć z jego zbiorów fotografii motocykli, które powstały w latach 2006-2009 na zlotach Harley- Dawidson i Honda Valkyrie w okolicach Karpacza. Początkowo Piotr Garbat rejestrował tylko piękno motocykli ale później zaczął dostrzegać ludzi jeżdżących tymi pojazdami, ich wolności oraz subkulturę.
„Wiele pasji jeden ślad” to pierwsza jego wystawa indywidualna poza Karpaczem. Piotr Garbat miał ich już kilka, głównie w Karpaczu. Brał udział też w wystawach zbiorowych, między innymi w Czechach.

Prace autora wystawy kłują w oczy ostrością. Sam fotografujący tłumaczy to tym, że wykonując zdjęcia do druku wymagającego od fotografii bardzo dużej ostrości, ma już taki nawyk. W tym wypadku daje to możliwość poznania najmniejszych detali motocykli przedstawionych na zdjęciach.

Szkoda tylko, że termin wernisażu wystawy 1 października 2009r.godzina 18 pokrywał się z terminem rozpoczęcia Foto-ruszenia. Mamy jednak nadzieję, że znajdą Państwo chwilę na odwiedzenie siedziby JTF i obejrzą jednoślady na perfekcyjnych zdjęciach P. Garbata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ktoś zniszczył choinki

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Ekumenicznie i świątecznie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~majta 2-10-2009 19:21
HA! to mój tato:] fajnie fajnie gratuluję perfekcyjnych zdjęć
~Mariusz 7-10-2009 15:08
Gratuluję Piotrze..widziałem Twoje klatki - masz oko.!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W szkole o używkach

Komiks polski na SoBD w Paryżu z BWA!

Debiut poetyckiego duetu

Na propsie – po premierze!

Od niedzieli z nowymi przystankami

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
957
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%