MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Jeden do zera dla drużyny burmistrza

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 8 grudnia 2008, 7:57
Aktualizacja: 8:45
Autor: Mar
Fot. Mar
Ostra i nie przebierająca w środkach kampania na rzecz odwołania obecnych władz miasta przybiera na sile przed zbliżającym się styczniowym referendum w Szklarskiej Porębie.

W miniony piątek, w trybie wyborczym przed jeleniogórskim sądem okręgowym stanęli, burmistrz miasta, Arkadiusz Wichniak oraz organizatorzy referendum: Robert Kotecki i Mariusz Bacior. – W pisemku referendalnym, rozprowadzanym w mieście Robert Kotecki wielokrotnie pisał nieprawdę o mnie osobiście, o działaniach urzędu i urzędników. Zarzucał korupcyjne powiązania z miejscowymi firmami – mówi burmistrz Wichniak. – Sąd uznał wszystkie moje zarzuty przedstawione we wniosku za zasadne i nakazał przeproszenie mnie w najbliższym numerze lokalnego tygodnika.

Jednak członkowie Grupy Inicjatywnej Referendum nie zamierzają złożyć broni. W poniedziałek, 8 grudnia do sądu ma wpłynąć odwołanie od wyroku sądu pierwszej instancji. W piśmie Fakty Karkonoskie organizatorzy referendum przypominają zarzuty o niegospodarności, korupcji, braku aktywności burmistrzów. To rozwinięcie argumentów z wniosku o ogłoszenie referendum.

Skoro sąd uznał je za niepoważne, jak ocenią je ludzie?
– Ja nie będę głosował za odwołaniem burmistrza – powiedział nam mieszkaniec Szklarskiej Poręby. – Referendum organizuje grupa ludzi, którym burmistrz wypowiedział groszowe umowy dzierżawy pensjonatów. Z daleka czuć tutaj walkę o swoje interesy. Ludzie tego nie kupią. Podobno za sznurki w GIR-ze pociągają poprzedni burmistrzowie i byli radni, spaleni w mieście. Wiedzą, że nikt ich nie wybierze, więc próbują wrócić do polityki na plecach referendziarzy.

Więcej w dzisiejszym wydaniu Jelonki.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie ws. fotowoltaiki

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~tez mieszkaniec 8-12-2008 12:33
a ja bede glosowal za odwolaniem swity wichniaka - pensjonatowcem nigdy nie bylem ! wladza jest nieudolna i glucha na potrzeby mieszkancow w dodatku ma poronione pomysly . IDZIEMY NA REFERENDUM !
~do też mieszkaniec 8-12-2008 15:36
zachowujesz się jak GIR. Piszesz nie podając żadnych przykładów. I dlatego ja nie idę na referendum. Nie będę robił dobrze kilku frustratom, którzy sami nie mają żadnych pomysłów na miasto, ale gęby pełne frazesów.
~%&%& 8-12-2008 17:38
Ja też nie idę na referendum chociaż pan Wichniak osobiście niegdyś potraktował mnie zupełnie nie po ludzku a poprostu jak rzecz. Jednak kiedy z takim wnioskiem występuje osoba, która sama pozbawiona jest człowieczeństwa no to jak tu wierzyć w jego "dobre" intencje?????? Niech już sobie skończy burmistrz rządy o swoim czasie. Nie ma z nim tragedii-bywali gorsi poprzednicy. Poza tym ""jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził"".
~mieszkaniec_xl 9-12-2008 9:24
Zagrożenie referendum ruszyło burmistrza i radę miasta i coś się dzieje. GIR kompromituje się, bo prawdziwe powody referendum każdy zna - poszło o pensjonaty. Swoją drogą nawet jeśli rządy obecnej władzy byłyby takie złe jak twierdzi GIR to ze strony GIR czekają nas znacznie gorsze rządy. Na referendum oczywiście nie idę. Kadencję podsumujemy po jej zakończeniu i wtedy zobaczymy czy warto przedłużyć te rządy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Dachowanie w Radomierzu

Wkrótce karkonoski

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
31
Tak
48%
Nie
48%
Nie wiem
3%