MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

JCK: Śpiewali, grali i recytowali

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 kwietnia 2017, 12:50
Aktualizacja: 13:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (6.04) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyły się eliminacje rejonowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach: turniej recytatorski, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa oraz turniej jednego aktora. Młodych artystów oceniało jury w składzie: Joanna Rostkowska - pedagog teatru, kulturoznawca, Piotr Michalak - kompozytor, muzyk oraz Łukasz Duda - kulturoznawca, reżyser.

W Turnieju Poezji Śpiewanej wyróżnienie przyznano Annie Frączkowskiej i Natalii Rozum. Miejsce trzecie zajęła Aneta Przybyła, drugie miejsce wywalczyła Patrycja Spendowska, a zwyciężyła Martyna Kuklińska.

Z kolei w Turnieju „Wywiedzione ze Słowa” wyróżnienia przyznano Oliwii Salamon i Magdalenie Kotwicy, drugą miejsce zdobyła Anna Prudzienica, a pierwszego nie przyznano. Bez nagród i wyróżnień zakończył się turniej jednego aktora, a w turniej recytatorskim wyróżnienia otrzymały: Martyna Michalska, Weronika Mydłowska, Nikola Kalkowska oraz Irena Tkaczyk. III nagrodę jury przyznało Dominice Daniszewskiej, II - Izabeli Krestow, a I nagroda trafiła do Mai Siegień.

Tym samym do eliminacji wojewódzkich 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który obędzie się 29.04 br. o godzinie 10:00 w Starym Teatrze w Bolesławcu, zakwalifikowane zostały następujące osoby:
Turniej Poezji Śpiewanej - Martyna Kuklińska, Patrycja Spendowska.
Turniej Wywiedzione ze słowa - Anna Prudzienica
Turniej Recytatorski - Dominika Daniszewska, Izabela Krestow, Maja Siegień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dotacja dla Muzeum Zabawek

Wypadek przy baniakach  

Apel Pamięci w SP 15

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~słuchaczka 9-04-2017 8:40
nie zgadzam się z werdyktem jury. Nie wszyscy co zasłużyli zostali nagrodzeni:( a szkoda, bo talenty się rozwija a nie gasi jak nieproszony ogień na dywanie....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Udany Piknik Strzelecki

Już dziś otwarcie wystawy Andrzeja Kołodziejczyka w ODK

Ruszył Krokus Jazz Festiwal 2019  

Perfectum zaprasza na wieczór lokalnych talentów

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
808
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%