MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

JCK opakowane w reklamy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 10 października 2008, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: TEJO
Powieszenie reklamy na budynku JCK to także sposób na podreperowanie budżetu miejskiej placówki kultury.
Fot. TEJO
Wielką tablicą reklamową stała się elewacja gmachu, w którym mieści się sala widowiskowa i klub Kwadrat działające przy Jeleniogórskim Centrum Kultury. Wielkopowierzchniowe banery z reklamami to prowizoryczny sposób na „upiększenie” frontonu dawnej Kawiarni Wiedeńskiej i Domu Koncertowego.

W planach jest remont całego budynku, w tym zapuszczonej sali widowiskowej i dostosowanie obiektu do wymogów współczesności. Prace mają zacząć się już w przyszłym roku. Jednak – póki co – szybszą metodą zakrycia podniszczonej i nie najpiękniejszej elewacji – okazało się powieszenie wielkiej płachty z reklamą. Na początek swoje urodziny ogłasza w ten sposób jedna z platform telewizji cyfrowej.

W przyszłości na frontonie budynku JCK mają pojawić się wielkie ekrany, na których – w zależności od okoliczności – będą pojawiały się różne obrazy. Projekt zakresu wykonania prac ma być gotowy już w styczniu. Realizacja będzie kosztowała około 10 milionów złotych. Miasto mają wesprzeć środki z funduszy Unii Europejskiej, a dzisiejszy JCK stanie się Euregionalnym Centrum Kultury.

Sama elewacja budynku przy ul. Bankowej być może nie wymagałaby aż takich zabiegów upiększających gdyby nie bezsensowna przebudowa z lat 60. ubiegłego wieku. Zamurowano wówczas przestronne okna dawnego Wienerkafe und Konzerthaus (Kawiarni Wiedeńskiej i Domu Koncertowego), który w dawnej Jeleniej Górze był – zanim powstał teatr w al. Wojska Polskiego – jedynym tego typu obiektem.

Zmienił się zupełnie fronton gmachu: zyskał buraczkowy kolor i namalowane na elewacji elementy organów. Kolejny remont w 1987 roku przywrócił dawny wygląd tylko iluzorycznie. Zamurowane połacie okienne i inne zniszczone elementy zostały jedynie namalowane na frontowej ścianie budynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstanie przedszkole

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Śmierć na żwirowni

Komentarze (8) Dodaj komentarz

piipi 10-10-2008 10:12
~OJEJ !.~Z tego Clubu mam mile wspomnienia,bo tam Striptease przez dziurke od klucza ogladalam.~*Fajnie bylo !!.~Teraz jest rowniez fajnie,bo strasznie lubie..ICH ogladac !.
~nina 10-10-2008 11:50
a ten remont na wiosne czy na jesien Pipi wiesz coś wiecej
piipi 10-10-2008 15:34
...do - [~Nina..]...nie wiem,ale mam takie marzenia.~Jestem juz teraz dorosla i moge...Striptease ogladac.Moze znajdzie sie..*mezczyzna !!. (..odwazny..).
~Sabath 10-10-2008 21:01
też kochałem patrzeć przez dziurkę na Stripteas pamiętam były tam cudownie piękne kobiety
piipi 10-10-2008 21:22
..do - [~Sabath..]...~Nie widzialam,ale mam takie mysli o meskim Stripteas *Oni rowniez maja piekne cialo.
~Trzy grosze... 11-10-2008 1:07
dobrze by bylo gdyby przy okazji tak kosztownego remontu przywrocic tej budowli , w miare mozliwosci, jej pierwotny charakter(tj. wspomniane, a obecnie zamurowane okna) i polaczyc to z rozwiazaniami technicznymi na miare czasow wspolczesnych.
~PROFESIONALNA OCENA piipi 11-10-2008 8:00
piipi TY zmień lekarza bo ten Cię na pewno oszukuje .
~Sabath 11-10-2008 22:25
No pewnie że mają piękne ciało prawdziwy mężczyzna moim zdaniem jest wysportowany,umięśniony,muskularny i wysoki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Urząd czynny krócej

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Pamięci poległych

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
694
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%