MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

JCK ładniejsze od jesieni

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 sierpnia 2010, 5:26
Aktualizacja: 5:27
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Swobodny wjazd na parking na tyłach budynków, remont piwnic i części elewacji – oto zakres dotychczas wykonanych prac w budynku Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej. Nową elewacją gmach błyśnie w listopadzie. W pierwszym kwartale przyszłego roku będzie mogła z niego korzystać publiczność.

Przegląd czeskich filmów w dniach 8 i 9 września będzie ostatnią imprezą przed zamknięciem brudnej i wyeksploatowanej sali widowiskowej przy ulicy Bankowej – zapowiada Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK. Aktualnie trwają prace koncepcyjne dotyczące wyglądu wnętrza po modernizacji. – Pod koniec września będą już gotowe wizualizacje – dodaje szef placówki.

Nie będzie „fajerwerków”, które przewidywał odrzucony dwa lata temu projekt gruntownej przebudowy gmachu przy ulicy Bankowej. Ale i tak jeleniogórzanie powinni być zadowoleni. Nowoczesne fotele, klimatyzowane i odnowione wnętrze, nowoczesna aparatura nagłaśniająca: to wszystko będzie do dyspozycji publiczności już w przyszłym kwartale przyszłego roku. Nową szatę dostanie także klub Kwadrat i Galeria „Korytarz”.

Na razie jednak trwają intensywne prace w piwnicach budynku. Za kilka tygodni rozpoczną się roboty elewacyjne. Zachowana – po odnowieniu – zostanie iluzoryczna fasada nawiązująca do wyglądu gmachu sprzed lat 60., kiedy to zabudowano oryginalną ścianę zamurowując otwory okienne w Sali. Znikną na pewno szpecące markizy i całość zostanie mocno odświeżona. – Na pewno od listopada nasza siedziba przy ulicy Bankowej nie będzie szpeciła tej części miasta – mówi Jarosław Gromadzki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Windę wybuduje Castellum

Zajęcia e–medyczne

Rozbudowa SOSW rozpoczęta

Komentarze (3) Dodaj komentarz

espresso 20-08-2010 13:18
"Ale i tak jeleniogórzanie powinni być zadowoleni." - nic dodać, nic ująć.... ;]
~ 20-08-2010 14:11
Dokładnie tak ;(((((((
~ZABOBRZANIN 20-08-2010 16:43
Mamy taki oto kij i marchewkę... Co rodacy z JG wybiorą i z czego będą zadowoleni ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Jubileusz strażników miejskich

Szlakiem Bernatta

Dożynki gminne we Wleniu

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
553
Tak
81%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%