MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jazzowe Zaduszki z Piotrem Baronem

Wiadomości: STANISZÓW
Poniedziałek, 1 listopada 2010, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: Agrafka
Fot. Organizator
Jutro w Pałacu Staniszów w ramach Muzykaliów Staniszowskich odbędzie się koncert czołowego polskiego saksofonisty jazzowego. W repertuarze nastrojowa muzyka odpowiednia do atmosfery Dnia Zadusznego.

2 listopada (wtorek) o godz. 19 w sali balowej Pałacu Hotelu Staniszów wystąpią: Piotr Baron – (saksofony tenorowy i sopranowy, klarnet basowy), Przemysław Jarosz (perkusja), Maciej Adamczak (kontrabas), Paweł Kaczmarczyk (fortepian) oraz Adam Milwiw-Baron (trąbka, didgeridoo).

W programie m. in. utwory z autorskich płyt "Kadisz" i "Sanctus, Sanctus, Sanctus". Piotr Baron urodził się we Wrocławiu w 1961 roku. To czołowy polski saksofonista jazzowy, kompozytor, pedagog. Legenda polskiego jazzu. Recenzent i publicysta Jazz Forum, także Diapazon.pl. Od 1994 na antenie Radia Wrocław prowadzi swój cotygodniowy autorski program.

Jest liderem tria, kwartetu i kwintetu. Ponadto współpracuje z czołowymi europejskimi grupami jazzowymi. Nominowany trzykrotnie do nagrody Fryderyka jako jazzowy muzyk roku 2000, 2004 i 2008; nominacje w kategorii jazzowa płyta roku otrzymały także płyty - „Bogurodzica” (2000) i "Sanctus, Sanctus, Sanctus" (2008).
Na trzydziestolecie pracy artystycznej Piotr Baron został odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz Honorową Odznaką Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Bilety na koncert kosztują 25 złotych. Bliższe informacje pod numerem tel. 75 755 84 45 lub pisząc na adres: hotel@palacstaniszow.pl. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc.

Czytaj również

Młodzież z Lema dzieciom

„Zielono mi…” – koncert dla pań w Zdrojowym

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~smieszek 6-11-2010 23:41
ladne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeszcze o Ptasiej

Poranek... wiosenny

Muzeum w pałacu otwarte

Mali szachiści przed Pucharem Polski

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
985
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%