MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Jazzowa majówka w Old Pubie. Po koncercie Night Jazz Orchestra

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 3 maja 2012, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Petr
Fot. Petr
Koncert zespołu Night Jazz Orchestra odbył się wczoraj w Old Pubie w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze. Tłumów nie było, za to dopisał klimat wieczoru utrzymany w stylu swing, bebop i cool–jaz z najwyższej półki. – Zespół gra naprawdę ciekawie. Przyszedłem i się nie zawiodłem. Był jazz jak się patrzy – mówi pan Jan, jeden z uczestników.

Night Jazz Orchestra z Jeleniej Góry koncertuje w składzie Marzena Drozdowicz (wokalistka), Tomasz Iwanek (bas), Artur Nowak (puzon), Witek Pelc (saksofon), Mateusz Popis (perkusja) i Robert Wróblewski (piano). – Gramy standardy jazzowe, i nie tylko. Często koncertujemy tu, w Teatrze im. Norwida, a już obowiązkowo po spektaklu „NOVECENTO”. Sztuka opowiada o losach genialnego muzyka; my jakby uzupełniamy tę opowieść właśnie muzyką. Improwizacją nawiązującą do różnych odmian jazzu – mówi nam Artur Nowak.

– A improwizują całkiem nieźle. Warto było przyjść i posłuchać. Uważam, że jazz to muzyka ponadczasowa właśnie dzięki takim zespołom, jak Night Jazz Orchestra, która nie zamyka się w jakiś sztywnych normach czy regułach gry. Tu czuć lekkość i powiew świeżości. Taki winien być jazz. Po prostu, żywy – ocenia pan Jan, uczestnik koncertu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Nietypowy finał Ligi Rocka

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~turysta 3-05-2012 8:49
słyszałem że u was jest jazz club atrapa, jak tam zapodają jazz?
~ 3-05-2012 10:13
chyba dres klub :)
~mniam 3-05-2012 10:14
fajna wokalistka
~piwosz 3-05-2012 12:16
miło było posłuchąc przy piwku!!! oby częśceij !!!pozdrawiam grupę
~G. 3-05-2012 18:54
Nie ma to jak Jelonka.com, której artykuły kulturalne w 90% można podczepić pod kategorię "Odbyło się", a jedynie 10% pod "Odbędzie się". Tym cudownym sposobem 95% ludzi w tym mieście o jakieklowiek imprezie dowiaduje się po fakcie.
~ 3-05-2012 21:17
Impreza w Kowarach to super sprawa w porównaniu do nędzy jaką zaprezentowała Szklarska Poręba gdzie nie działo się NIC, DOSŁOWNIE NIC!!! To górskie miasteczko stoi już na skraju agonii i nikt nie jest w stanie mu pomóc. Trochę szkoda.
Krzysztof J. Szklarski 3-05-2012 22:00
~G Jest to niezwykle trafna i cenna uwaga. A prztyczek w nos należy się nie tylko wydawcom Jelonki, ale i członkom zespołu, który nie ma zielonego pojęcia o autopromocji. Facebook to antynarzędzie do takiej promocji, ale widać zespół uwielbia grać dla nielicznych wybrańców losu. Kochani moi! Zgłoście się do mnie, a ja Wam udowodnię jak wiele błędów w tej materii popełniacie i pokażę co należy zrobić, aby i o Was, i Was usłyszano! Ech... :-(((
~rumcajs54 3-05-2012 23:29
Oj, Krzysiu, Krzysiu. Nie dość Ci Inter-Polradu, trabantów dla niepełnosprawnych, ect., ect. Czy Ty Chłopie myślisz, żeśmy wszyscy poumierali...?
~Guteq 3-05-2012 23:56
Kurcze ludzie co wy wypisujecie. Od razu widać żeście prawdziwego jazzu nie słyszeli. To są klasycy. Cienizna. Trzymają się formy jak pijany ściany. Improwizacje słabe, bez wyrazu i polotu. Wszystko zachowawcze i nudne. Idealni na wieczorek seniora. To że wzieli się za taki repertuar nie czyni z nich jazzmanów. Klasyk nigdy nie zagra swingu jak należy. Ale w tym mieście mierne jest fajne. Żal... bo ja jestem niezadowolony z poziomu występu. Wokal leży i kwiczy! Okropny!
~koleo 5-05-2012 23:18
Zgadzam sie z Guteq! Muuzycy rąbali jak sie dało
~Frank 7-05-2012 11:00
Ale znawcy Guteq jesteś ekspertem a może ty grasz powiedz gdzie mozna ciebie posłuchać znaczy prawdziwej klasyki ha.ha.ha Malkontenci na każdym kroku oto jest Poska

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tym razem "Malala"  

Doczekają się ronda

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Czytamy "Balladynę"

„Cień bestii” w ZTA

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
669
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%