MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jazzmani zagrali koncertowo

Wiadomości: REGION
Wtorek, 18 listopada 2008, 20:34
Aktualizacja: 20:35
Autor: Mar
Fot. Mar
Zespół Michał Wierba & Piotr Schmidt Quintet został laureatem siódmej edycji Krokus Jazz Festiwal i zdobył statuetkę „Złotego Krokusa” oraz nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych. Po uroczystości rozdania nagród odbył się świetny koncert Ewy Bem z zespołem.

Jedna z największych dam polskiego jazzu pokazała muzycznej młodzieży co można zrobić na scenie. Sala wypełniona do ostatniego miejsca chłonęła stare utwory jak i nowe kompozycje. Wszystkie zaśpiewane w jedynym, charakterystycznym stylu Ewy Bem.

Jednak główny punkt festiwalu, czyli konkurs „Powiew Młodego Jazzu” była równie, jeśli nie bardziej udany. Obok laureatów, zespołu Michał Wierba & Piotr Schmidt Quintet, drugie miejsce zajął zespół Mid West Quartet. Trzecia była grupa R.K.B.Ż. Przyznano również cztery nagrody indywidualne po 750 złotych. Otrzymali je, kontrabasista Paweł Urowski, pianista Dominik Mąkosa, wokalistka Nika Lubowicz i perkusista Mathias Macht.

Wczoraj wieczorem, ostatnim akcentem festiwalu był koncert grupy słynnego gitarzysty Jarosława Śmietany w teatrze w niemieckim Bautzen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jubileusz Dni Lajtowych

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

basia666_66 18-11-2008 23:10
bardzo żałuję ,że nie mogłam być na koncercie Ewy Bem,ale byłam dzień wcześniej na Marcinie Wasilewskim Trio-warto było :))))
~~ 19-11-2008 0:10
E. Bem byla super, ciepla przyjazna osoba, która umie nawiązać świetny kontakt z publicznością
pysia 19-11-2008 9:03
W ciągu roku w Jeleniej Górze,odbywawa się około 6-7 Festivali.To nie jest chyba tak trudną sztuką ustalenie takich terminów,aby Festivale te nie pokrywały sie w tych samych dniach.Wtedy to ,miłosnicy muzyki F.Chopina będą mogli również uczestniczyć w święcie Jazzu,organizaowanym przez JCK. Pozdrawiamy. lilu
~Sabath 19-11-2008 21:36
najważniejszy jest kontakt z publicznością tak się ją zdobędzie i oto chodzi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szczytna akcja w szkole

To grozi tragedią  

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Rok niespełnionych obietnic

Drogi po remoncie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
573
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%