MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jazz w ODK – dzisiaj

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 8 listopada 2017, 6:59
Autor: WAC
Fot. Użyczone/ODK
Przypominamy, że Zespół Dominik Bukowski Quartet wystąpi podczas kolejnego koncertu z cyklu "Jazz w ODK", który odbędzie się 8 listopada o godzinie 19:00 w kawiarni Muza Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Do najnowszego kwartetu Dominik Bukowski zaprosił trzech muzyków młodego pokolenia: Emila Miszka, Adama Żuchowskiego i Patryka Dobosza. Zespół czerpie pełnymi garściami z szeroko rozumianej muzyki etnicznej, głównie z dawnych pieśni polskich ze zbiorów Oskara Kolberga, jak również starej muzyki arabskiej tzw. makam i przekłada to wszystko na idiom jazzowy z elementami muzyki współczesnej.

Kwartet Bukowskiego stanowi pomost kulturowy między polskimi tradycjami muzycznymi, a tradycją Bliskiego Wschodu. Kompozycje zespołu charakteryzują się pełnymi ekspresji improwizacjami, innym razem wyciszeniem i kontemplacją muzyczną. Pod koniec 2016 pojawiła się nowa płyta zespołu zatytułowana ,,SUFIA”, na której zagrał również czołowy trębacz z Nowego Jorku Amir ElSaffar. Płyta została ciepło przyjęta przez branżowe media i zdobywa bardzo dobre recenzje.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice pod selfie

Wypadek przy baniakach  

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Perfectum zaprasza na wieczór lokalnych talentów

Sztuka sztucznej inteligencji w BWA

Niebezpieczne wyzwania

Łaknęli Kwiatu Jabłoni

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
451
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%