MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Jazda z przymusu

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 28 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:45
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
W trzech gminach zamknięto punkty konsultacyjne dla bezrobotnych.
Zostało tylko jedno z czterech miejsc, w których ludzie bez pracy mogli podbić legitymację ubezpieczeniową, przejrzeć oferty albo otrzymać zaświadczenia z urzędu pracy.

Ponad 1200 osób, zamiast w Gromadce, Osiecznicy i Warcie Bolesławieckiej, będzie musiało stawiać się w Bolesławcu. Do tej pory było wygodnie, bo można było załatwić sprawy na miejscu – mówi Katarzyna Tur z Osiecznicy, która teraz będzie musiała jeździć do Powiatowego Urzędu Pracy w Bolesławcu.
Bilet w jedną stronę kosztuje 4 złote i 70 groszy. – Urząd pracy powinien być jak najbliżej ludzi. To chyba urzędnicy są dla mieszkańców, a nie odwrotnie – mówi Krystyna Sudół.

– Pracownicy jeździli do gmin co dwa miesiące na dwa dni – mówi Ewa Hryciów, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy. – Jeździliśmy, żeby ludzie mogli potwierdzać gotowość do pracy. To obowiązek każdego bezrobotnego. Ludzie ci przychodzili tylko i wyłącznie po to, żeby podbić legitymację ubezpieczeniową i otrzymać zaświadczenie do gminy w sprawie zasiłków z ośrodków pomocy społecznej.
Kierownik urzędu pracy twierdzi, że bezrobotni nie byli zainteresowani ofertami zatrudnienia. Przychodzili czasem w ubraniach roboczych albo pijani.

Mirosław Haniszewski, wójt gminy Warta Bolesławiecka i przewodniczący Powiatowej Rady Zatrudnienia chce, żeby likwidacja punktów w gminach zachęciła bezrobotnych do aktywności.
– Jeżeli nie da to efektów, wrócimy do punktów w gminach – mówi Mirosław Haniszewski. – Za rok ocenimy rezultaty wprowadzonej teraz zmiany.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

W KSON–ie dzieje się

Szansa na remont "zameczku"

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Bezpieczne place zabaw

Likwidacja schroniska

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
406
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
14%