MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Jazda bez wybojów

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Czy poruszanie się slalomem, aby ominąć wystające z nawierzchni jezdni studzienki kanalizacyjne, przestanie być zmorą kierowców? Miejski Zarząd Dróg i Mostów testuje taką studzienkę, która to umożliwi.

Urządzenie jest nowoczesne i – jak zapewniają pomysłodawcy – „pracuje” równomiernie z podłożem i nie powoduje pęknięć asfaltu i wystawania części studzienki ponad nawierzchnię.

Dziś na niektórych ulicach, kierowcy muszą jeździć slalomem, aby nie uszkodzić zawieszenia auta na wystających bądź zapadniętych pokrywach studzienek kanalizacyjnych.
Jest tak, na przykład, przy ulicy Wyspiańskiego.

Na razie w ramach testu „bezkolizyjną” studzienkę zamontowano na razie w nawierzchni ulicy Wolności nieopodal siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

W stolicy Karkonoszy jest kilka tysięcy studzienek. Czy Miejski Zarząd Dróg i Mostów zdecyduje się na ich wymianę? Nowe kosztują około 400 złotych. Stare są tylko o 50 zł tańsze. Jednak suma kosztów wymiany, o ile do niej dojdzie będzie niebagatelna, bo trzeba jeszcze dodać koszty montażu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandale kontra naukowcy

Nurkowe Demo Days

Krzysztof Wiśniewski wiceprezesem DOT

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~daaaa 11-09-2006 13:18
pytanie nasuwa się jeszcze jedno, czu asfalt drogowy na każdym odcinku musi być naszpikowany tymi studzienkami. Ul. Wolnności wygląda jak jedna wielka studzienka.. Tu już nie ma co omijać, bo obok tej jednej ferelnej, stoją dwie podobne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sportowa integracja

Rowerowa Autostrada Dolnego Śląska

Zygzakiem po ulicy

Koniec remontu tunelu

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
576
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%