MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jazda bez wybojów

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Czy poruszanie się slalomem, aby ominąć wystające z nawierzchni jezdni studzienki kanalizacyjne, przestanie być zmorą kierowców? Miejski Zarząd Dróg i Mostów testuje taką studzienkę, która to umożliwi.

Urządzenie jest nowoczesne i – jak zapewniają pomysłodawcy – „pracuje” równomiernie z podłożem i nie powoduje pęknięć asfaltu i wystawania części studzienki ponad nawierzchnię.

Dziś na niektórych ulicach, kierowcy muszą jeździć slalomem, aby nie uszkodzić zawieszenia auta na wystających bądź zapadniętych pokrywach studzienek kanalizacyjnych.
Jest tak, na przykład, przy ulicy Wyspiańskiego.

Na razie w ramach testu „bezkolizyjną” studzienkę zamontowano na razie w nawierzchni ulicy Wolności nieopodal siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

W stolicy Karkonoszy jest kilka tysięcy studzienek. Czy Miejski Zarząd Dróg i Mostów zdecyduje się na ich wymianę? Nowe kosztują około 400 złotych. Stare są tylko o 50 zł tańsze. Jednak suma kosztów wymiany, o ile do niej dojdzie będzie niebagatelna, bo trzeba jeszcze dodać koszty montażu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Udany Piknik Strzelecki

Wyrzucali kwiaty za płot

Apel Pamięci w SP 15

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~daaaa 11-09-2006 13:18
pytanie nasuwa się jeszcze jedno, czu asfalt drogowy na każdym odcinku musi być naszpikowany tymi studzienkami. Ul. Wolnności wygląda jak jedna wielka studzienka.. Tu już nie ma co omijać, bo obok tej jednej ferelnej, stoją dwie podobne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Motocykliści dla Niepodległej

Wypadek przy baniakach  

Na stadionie już jasno

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
789
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%