MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jarzębiny na byłym śmietnisku

Wiadomości: REGION
Niedziela, 16 maja 2010, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: KAM
Fot. KAM
Mieszkańcy Gryfowa i wsi Wieża posadzili blisko 130 sadzonek jarzębiny na terenie dawnego wysypiska śmieci. Akcję zorganizowała rada sołecka przy wsparciu leśniczych ze Świeradowa.

Nieczynne już wysypisko śmieci w Wieży koło Gryfowa Śląskiego zostało przed miesiącem rekultywowane. Koszty związane z zagospodarowaniem terenu udało się pozyskać z Unii Europejskiej. To ponad 960 tysięcy złotych.

W akcji udział brały dzieci z okolicznych szkół, samorządowcy i sami mieszkańcy wsi. W sadzeniu drzewek na terenie dawnego wysypiska śmieci mieszkańcom pomogło nadleśnictwo ze Świeradowa, które ufundowało ponad 130 sadzonek jarzębiny o wartości 1 tysiąca złotych.

- Nie bez powodu wybraliśmy jarzębinę, jest to drzewo, które wytwarza dużo tlenu i jest to najlepsze drzewo na zagospodarowanie tego terenu. Dodatkowo jarzębina owocuje i jednocześnie jest pożywieniem dla ptactwa – mówi Zbigniew Kamiński leśniczy ze Świeradowa Zdroju

W sadzeniu przeszkodziła twardość kamienistego podłoża. To jednak nie przeszkadzało w ekologicznej akcji. Pierwsze drzewko symbolicznie posadziła Edyta Wilczaka, zastępczyni burmistrza Gryfowa Śląskiego. Na koniec wszyscy uczestnicy akcji zasiedli do wspólnego ogniska z kiełbaskami. Zaśpiewał miejscowy zespół ludowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Droga pod Reglami

Już 50 lat razem

Wieczór wspomnień w ODK

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~renka 16-05-2010 15:04
Piękna inicjatywa, oby więcej podobnych.
~ 16-05-2010 23:27
~BRAVO ! .. to takie pozyteczne drzewo ! ..dobry pokarm dla ptaków i innych zwierzątek ! Lubię jezdzic przez to miasto,bo droga krajowa jest fajnie ozdobiona jarzębinami !
~ 16-05-2010 23:29
Po tych odpadach, ptactwo zamieni się w mutanty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Nowe zasady kontroli drogowej  

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Radni KO przeciw kupcom?

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
913
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%