MenuZamknijWYBORY
2018

WIADOMOŚCI

SPORT

Jarmark u Ducha Gór

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 14 sierpnia 2018, 4:36
Aktualizacja: Czwartek, 16 sierpnia 2018, 7:16
Autor: WAC
Fot. WAC
Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Ducha Gór” była organizatorem Karkonoskiego Jarmarku Lokalnego, który w miniony weekend (11 i 12.08) odbywał się w parku przy ul. Mickiewicza w Karpaczu.

Karkonoski Jarmark Lokalny był jedną z najważniejszych imprez w ramach wakacyjnego Festiwalu Ducha Gór. W trakcie imprezy można było zaopatrzyć się w wiele produktów żywnościowych wyprodukowanych według tradycyjnych receptur przez lokalnych wytwórców.

Na stoiskach znalazły się między innymi: sery, wędliny, nalewki, miody i wypieki. Nie zabrakło też wytworów szklanych, jubilerskich, wełnianych i lniarskich, wystawionych przez okolicznych rękodzielników.

– Na naszym jarmarku wystawiane były wyroby oznaczone marką Karkonoski Produkt Lokalny – mówi szefowa LGD „Partnerstwo Ducha Gór” Dorota Goetz. - W ramach tej marki staramy się, aby były to produkty lokalne, związane z tutejszymi tradycjami. Przy przyjmowaniu zgłoszeń od wystawców na jarmark przyjęliśmy też kryterium, żeby były firmy i osoby z rejonu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Dodajmy, że dzieci i nie tylko podczas mogły również wziąć udział w licznych warsztatach prowadzonych przez „ludzi stąd”. Między innymi mogły poznać tajniki: haftu zachełmiańskiego, piernikarstwa, wyrobu mydełek, laboranckich oraz płukania złota.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
2
40%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duże pieniądze dla służb granicznych 38

Media Expert zapłaci za wprowadzenie w błąd 2

Festiwal makijażu i fryzur dla studentek 145

Ciemna droga do Jeżowa 88

Jubileusz Polskiego Związku Głuchych 82

Państwowa Szkoła Muzyczna dla Niepodległej 401

Kresowe spotkanie w rocznicę niepodległości 24

Sztandar dla szkoły 82

Sonda

Dla bogatych dodatkowy podatek na niepełnosprawnych?

Oddanych
głosów
407
To niesprawiedliwe
41%
Tak
33%
Nie
17%
Nie mam zdania
9%