MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jarmark u Ducha Gór

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 14 sierpnia 2018, 4:36
Aktualizacja: Czwartek, 16 sierpnia 2018, 7:16
Autor: WAC
Fot. WAC
Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Ducha Gór” była organizatorem Karkonoskiego Jarmarku Lokalnego, który w miniony weekend (11 i 12.08) odbywał się w parku przy ul. Mickiewicza w Karpaczu.

Karkonoski Jarmark Lokalny był jedną z najważniejszych imprez w ramach wakacyjnego Festiwalu Ducha Gór. W trakcie imprezy można było zaopatrzyć się w wiele produktów żywnościowych wyprodukowanych według tradycyjnych receptur przez lokalnych wytwórców.

Na stoiskach znalazły się między innymi: sery, wędliny, nalewki, miody i wypieki. Nie zabrakło też wytworów szklanych, jubilerskich, wełnianych i lniarskich, wystawionych przez okolicznych rękodzielników.

– Na naszym jarmarku wystawiane były wyroby oznaczone marką Karkonoski Produkt Lokalny – mówi szefowa LGD „Partnerstwo Ducha Gór” Dorota Goetz. - W ramach tej marki staramy się, aby były to produkty lokalne, związane z tutejszymi tradycjami. Przy przyjmowaniu zgłoszeń od wystawców na jarmark przyjęliśmy też kryterium, żeby były firmy i osoby z rejonu Karkonoszy i Gór Izerskich.

Dodajmy, że dzieci i nie tylko podczas mogły również wziąć udział w licznych warsztatach prowadzonych przez „ludzi stąd”. Między innymi mogły poznać tajniki: haftu zachełmiańskiego, piernikarstwa, wyrobu mydełek, laboranckich oraz płukania złota.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
2
40%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święcenie pokarmów

Kto zadba o jezdnie i chodniki?

Radosnych świąt!

Tłumy za krzyżem

Uroczyście na koniec kadencji

Wsparcie strajkujących

Remont bez zakłóceń

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
255
Tak
68%
Nie
29%
Nie wiem
3%