MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jarmark Świętojański pod Szrenicą – jutro

Wiadomości: Szklarska Poręba
Piątek, 19 czerwca 2015, 7:41
Aktualizacja: 7:43
Autor: MOKSiAL
Fot. Organizator
Dobre regionalne jedzenie, prace lokalnych artystów i ciekawe warsztaty czekają 20 czerwca na Skwerze Radiowej Trójki podczas Jarmarku Świętojańskiego, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

W wigilię letniego przesilenia Słońca od godziny 11:00 do 18:00 na skwerze staną stoiska ze swojskim jadłem. Skosztować będzie można m.in. : miodów, nalewek, swojskiego chleba, polewki Nagórzańskiej, zawijańca na podpłomyku, ziemniaków zapiekanych w piecu chlebowym z gzikiem i wielu innych kulinarnych ciekawostek. Tego dnia oczy ucieszy wystawa prac Grupy Artystycznej Pi-art.

Zobaczymy m.in. dequpage Heleny Wiśniewskiej, akwarele Monika Barabasz - Kwaśniak , ceramikę Olga Orlińskiej Szczyżowskiej , drewniane anioły i ptaki Beaty Makutynowicz. Poza tym wystawione zostaną wyroby rękodzielnicze i produkty regionalne jak np. maść ze stokrotki.

W godzinach 14:00-18:00 organizatorzy zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach. Z MOKSiAL przygotujecie się do Nocy Kupały tworząc wianki podczas warsztatów florystycznych. Kto woli kwiaty w nieco trwalszej formie będzie miał szansę namalować je na szkle. W noc letniego przesilenia słońca przydadzą się również świeczki, robione pod okiem instruktora podczas warsztatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śladami uczestników jeleniogórskiej wyprawy na Annapurnę

KSWiK bez prezesa

Vaclav Havel na fotografiach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~dedal 19-06-2015 14:06
To super , że wracają imprezy tylko kochani trochę więcej reklamy !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Maraton charytatywny

Komisja Kultury jednogłośnie

Dziś wybory do Europarlamentu

Wspólne posiedzenie finansów i oświaty

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
440
Tak
32%
Nie
63%
Nie mam zdania
5%