MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Jarmark Noworoczny za nami

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 31 grudnia 2013, 7:33
Aktualizacja: Środa, 1 stycznia 2014, 8:23
Autor: RL
Fot. Organizator
Już po raz drugi w Karpaczu odbył się polsko–czeski Jarmark Noworoczny. Tym razem impreza miała miejsce w ciągu spacerowym w ulicy Konstytucji 3 Maja. Deptak stał się więc miejscem spotkań mieszkańców, turystów i licznie przybyłych gości z Czech.

Przy dźwiękach muzyki klasycznej oraz rockowej uczestnicy kiermaszu mieli możliwość poznania elementów tradycji i kultury z obu stron Karkonoszy, prezentowanych na stoiskach. Znalazły się na nich produkty wystawiane zarówno przez Czechów, jak również przez lokalnych producentów, między innymi: ekologiczne miody, konfitury, syropy, zioła. Były także produkty rękodzieła artystycznego: obrazy malowane kredką, witraże, rzeźby, filcowe kapelusze, a nawet ozdoby wykonane z kordonka.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także degustacja tradycyjnej czeskiej kuchni regionalnej „Dobroty z Krkonošy”. Serwowane były m.in. knedle, gulasz, chleb ze smalcem, a na deser strudel jabłkowy i budyń.

Była to ostatnia impreza zrealizowana w ramach transgranicznego projektu „Dni kultury polsko-czeskiej w Karpaczu i Jilemnicach” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wrocławianin 1-01-2014 1:40
Brawo Karpacz - najpiękniejsze miasteczko na Dolnym Śląsku! Szkoda, że Wrocław do pięt nie dorasta takiemu Karpaczowi.
~KaLi 2-01-2014 8:27
Ja kupiłam zestaw produktów z aronii rolników z Jarkowa. Bardzo duża kultura przerobu owoców, naprwdę smaczne a do tego ponoć zdrowe. Do tego mogę zakupić ponownie zamawiając na Ich stronie internetowej. Oby takich rolników było jak najwięcej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Stalowe rumaki w Karpaczu

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Co z dużą ilością nakrętek?

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
283
Tak
39%
Nie
57%
Nie wiem
5%