MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Japonia na zdjęciach Andrzeja Borowskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 5 listopada 2010, 8:57
Aktualizacja: 8:57
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jeszcze w XIX wieku samurajskie miecze ścinały tam głowy Europejczyków. Dziś ludzie z naszego kontynentu traktowani są życzliwie i gościnnie. Hokkaido – jedną z wysp Kraju Kwitnącej Wiśni – przybliżył nam na fotografiach Andrzej Borowski, autor otwartej wczoraj wystawy w Galerii Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Andrzej Borowski wraz z córką udał się do Japonii na jesienne, wrześniowe wakacje. Pojechali tam pełni stereotypowej wiedzy o Japończykach, wrócili z nowymi doświadczeniami. Największe wrażenie zrobili na nich poznani w dalekich stronach ludzie. – Nigdzie nie spotkaliśmy się z taką serdecznością - zaznacza Andrzej Borowski.

Na fotografiach, które składają się na wystawę „Śladami samurajów”, autor przedstawił – jak pisze – jedynie skrawek zapamiętanych obrazów. Andrzej Borowski i jego córka czas spędzali aktywnie: rowerami objechali wybrzeże, a po górach odbyli długą, pieszą wędrówkę. Autor zwraca uwagę, że – mimo pozornej egzotyki – coraz więcej miejsc na świecie upodobania się do siebie i różni się jedynie szczegółami. Podobne kolory można spotkać i u nas. Rzeczywiście: gdyby nie tytuł wystawy i kontekst innych fotografii, można by powiedzieć, że zdjęcia powstały gdzieś… w Europie. Wernisaż wzbogaciła także degustacja japońskiej herbaty oraz gorącej… sake.

Andrzej Borowski, którego przedstawił wczoraj Tadeusz Biłozor, prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, jest członkiem JTF. Jego pasją są podróże, lubi fotografować ludzi zarówno w ujęciach reportażowych jak i portretowych. Wystawę zdjęć „Śladami samurajów” można przez najbliższy miesiąc oglądać w Galerii JTF przy Podwalu 1 a. Dostępna jest w czwartki po południu.

Ogłoszenia

Czytaj również

O jeleniogórskim rynku

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza  

Nauczyciele dzieciom

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Gość 5-11-2010 18:48
Serdeczne gratulacje dla Pana Borowskiego. Wernisaż moim zdaniem nad zwyczaj udany. Sake i japońska herbata wspaniałe. Więcej takich wernisaży. Co JTF to jednak JTF - tak trzymać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poranek z Mikołajem

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rok niespełnionych obietnic

Spotkanie ze Smarzowskim

Poranek Rodzinny w „Muflonie” – w niedzielę

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
831
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%