MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Japonia na zdjęciach Andrzeja Borowskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 5 listopada 2010, 8:57
Aktualizacja: 8:57
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jeszcze w XIX wieku samurajskie miecze ścinały tam głowy Europejczyków. Dziś ludzie z naszego kontynentu traktowani są życzliwie i gościnnie. Hokkaido – jedną z wysp Kraju Kwitnącej Wiśni – przybliżył nam na fotografiach Andrzej Borowski, autor otwartej wczoraj wystawy w Galerii Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Andrzej Borowski wraz z córką udał się do Japonii na jesienne, wrześniowe wakacje. Pojechali tam pełni stereotypowej wiedzy o Japończykach, wrócili z nowymi doświadczeniami. Największe wrażenie zrobili na nich poznani w dalekich stronach ludzie. – Nigdzie nie spotkaliśmy się z taką serdecznością - zaznacza Andrzej Borowski.

Na fotografiach, które składają się na wystawę „Śladami samurajów”, autor przedstawił – jak pisze – jedynie skrawek zapamiętanych obrazów. Andrzej Borowski i jego córka czas spędzali aktywnie: rowerami objechali wybrzeże, a po górach odbyli długą, pieszą wędrówkę. Autor zwraca uwagę, że – mimo pozornej egzotyki – coraz więcej miejsc na świecie upodobania się do siebie i różni się jedynie szczegółami. Podobne kolory można spotkać i u nas. Rzeczywiście: gdyby nie tytuł wystawy i kontekst innych fotografii, można by powiedzieć, że zdjęcia powstały gdzieś… w Europie. Wernisaż wzbogaciła także degustacja japońskiej herbaty oraz gorącej… sake.

Andrzej Borowski, którego przedstawił wczoraj Tadeusz Biłozor, prezes Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, jest członkiem JTF. Jego pasją są podróże, lubi fotografować ludzi zarówno w ujęciach reportażowych jak i portretowych. Wystawę zdjęć „Śladami samurajów” można przez najbliższy miesiąc oglądać w Galerii JTF przy Podwalu 1 a. Dostępna jest w czwartki po południu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Skok w blok wystartował

Cyrk Tarabumba na Stacji Wolimierz

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Gość 5-11-2010 18:48
Serdeczne gratulacje dla Pana Borowskiego. Wernisaż moim zdaniem nad zwyczaj udany. Sake i japońska herbata wspaniałe. Więcej takich wernisaży. Co JTF to jednak JTF - tak trzymać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Kino plenerowe w Gryfowie Śląskim

Trio Vocalis operetkowo w Parku Zdrojowym

Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
403
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
6%