Janowiczanki na drugim stopniu podium

Wiadomości: Bolesławiec
Piątek, 10 marca 2017, 3:46
Aktualizacja: 3:51
Wielkim sukcesem janowickich siatkarek zakończył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii gimnazjalistek. Kilka dni wcześniej janowiczanki wygrały półfinał strefy, a w decydującej batalii stanęły na drugim stopniu podium.

W finale strefowym, który odbył się w Bolesławcu (7 marca) nasze siatkarki pokonały w półfinale zawodów gospodarza - Gimnazjum 2 Bolesławiec 2:0. W wielkim finale janowiczanki uległy ekipie Gimnazjum nr 3 Lubań 0:2.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. miejsce Gim. 3 Lubań
2. miejsce Gim. Janowice Wielkie
3. miejsce Gim. 2 Bolesławiec
4. miejsce Gim. 3 Bolesławiec

Dodatkowo cieszy fakt, iż w janowickiej reprezentacji grała tylko jedna zawodniczka z III klasy gimnazjum. Pozostałe zawodniczki to uczennice klasy pierwszej i drugiej janowickiego gimnazjum. Siatkarki wywalczyły również stypendia sportowe zgodnie ze Statutem Szkoły GZS Janowice Wielkie. Trener drużyny jest Piotr Lesiński.