Zalogowanych: 20

Świdnica: Janowickie siatkarki brązowymi medalistkami MDŚ!

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 23:55
Aktualizacja: 23:57
Młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich odniosły kolejny sportowy sukces. Uczennice klasy szóstej jako mistrzynie powiatu oraz strefy jeleniogórskiej uczestniczyły w finale Dolnego Śląska, który odbył się w Świdnicy.

W zawodach wzięły udział cztery najlepsze zespoły wyłonione przez Szkolny Związek Sportowy we Wrocławiu, spośród kilkuset szkół biorących udział w zawodach - począwszy od zawodów powiatowych, przez zawody strefowe, a kończąc właśnie na dolnośląskim finale. System rozgrywek: każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Janowickie siatkarki wygrały 2:1 z mistrzem strefy legnickiej SP 5 Jawor, kolejny mecz przegrały z mistrzem strefy wałbrzyskiej 1:2 (SP 105 Świdnica), a w ostatnim meczu uległy siatkarskiej szkole z Wrocławia SP 97(Impel Wrocław) 0:2, zdobywając ostatecznie trzecie miejsce na Dolnym Śląsku w mini piłce siatkowej.

Nasze medalistki: Jaros Natalia, Kowalska Emilia, Zahnd Aleksandra, Rekieć Wiktoria, Kreczyk Wiktoria, Brodziak Martyna, Włodarczyk Maja, Kłusek Wiktoria, Podgórska Kinga. Trenerem drużyny jest Piotr Lesiński. Wyróżniono również najlepsze cztery zawodniczki turnieju. W "najlepszej" czwórce była nasza siatkarka Aleksandra Zahnd.