MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Janowicki Notes Kulinarny – start

Wiadomości: Janowice Wielkie
Niedziela, 8 kwietnia 2018, 9:22
Aktualizacja: 17:50
Autor: WAC
Fot. Użyczone
W Świetlicy „Rudawy” rozpoczęto realizację kolejnego projektu w ramach programu "Dolnośląskie Granty" pod nazwą: Janowicki Notes Kulinarny. Pierwszy warsztat regionalny odbył się pod znakiem kiszonek oraz blinów.

Zajęcia poprowadziła Anna Rumińska, członkini międzynarodowego ruchu Slow Food i przewodnicząca jego regionalnego oddziału, kooperatywy konsumenckiej "Slow Food Dolny Śląsk", zajmująca się mecenatem i edukacją w zakresie ochrony i promocji dziedzictwa kulinarnego Dolnego Śląska.
W części wprowadzającej dorośli uczestnicy projektu usłyszeli m.in. niezwykle ciekawe informacje na temat zdrowej, nieskażonej żywności oraz mieli okazję skosztować trzech warzyw nieuprawnych: ziarnopłonu wiosennego, czosnku dziwnego oraz podagrycznika pospolitego.

W kolejnej części warsztatów do zajęć dołączyły dzieci i wspólnie, w międzypokoleniowym gronie, przygotowano kilka rodzajów blinów z mąki gryczanej oraz żytniej z dodatkiem ziół, smażonych na patelni oraz pieczonych w piekarniku. Finałem spotkania była wspólna biesiada. Na stołach poza blinami pojawiły się naturalne kiszonki z kapusty białej, czerwonej, z buraków, dyni, marchewki, ogórków oraz fasolki szparagowej. Kolejną nowością dla uczestników warsztatów był niezwykle smaczny sos przygotowany z miodu i oleju lnianego.

Projekt pn. „Janowicki Notes Kulinarny” jest dofinansowany w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Droga pod Reglami

Wieczór wspomnień

WORD w Jeleniej Górze... jest zagrożony

Wernisaż w Galerii Korytarz

Na stadionie już jasno

Radni KO przeciw kupcom?

O rozpadających się górach

Karkonoskie witraże

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
930
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%