MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Janowicki Festyn Sołecki z Indianami

Wiadomości: Janowice Wielkie
Niedziela, 20 sierpnia 2017, 6:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 7:54
Autor: WAC
Fot. WAC
Tłumy mieszkańców Janowic Wielkich bawiły się wczoraj (19.08) w Parku Zielona Dolina podczas I Janowickiego Festynu Sołeckiego. Imprezę rozkręcili „Indianie” z wałbrzyskiej grupy „Catamba”, którzy oprócz pokazów swoich tańców byli animatorami konkursów dla dzieci.

Organizatorzy z Sołectwa Janowice Wielkie, Ochotniczej Straży Pożarnej, Grupy Odnowy Wsi, Komitetu Społecznego „Podfabryczna”, Stowarzyszenia Koło Wędkarskie „Szuwarek” oraz gminy Janowice Wielkie zadbali, aby program imprezy zadowolił i dużych, i małych.

Imprezę rozkręcili „Indianie” z wałbrzyskiej grupy „Catamba”, którzy oprócz pokazów tańców byli animatorami konkursów dla dzieci: wyścigów żółwi, rzucaniu obręczami na rogi byka łapaniu konia na lasso i strzelania z łuku oraz dmuchawki. Do wspólnego tańca przyjaźni przybyszom z Dzikiego Zachodu udało się też zachęcić grupę uczestników festynu. Co ciekawe, Indianie po małej przebierance zamienili się w kowbojów i zaprezentowali efektowne układy tańców country.

Na najmłodszych podczas festynu czekały też: dmuchańce, konkursy przygotowane przez strażaków z OSP Janowice Wielkie, przejażdżki łodzią canoe oraz malowanie buziek. Wśród dorosłych wielkim powodzeniem cieszył się „janowicki szczęśliwy numerek” czyli loteria fantowa. Janowiczanie bardzo chętnie brali też udział w licznych konkursach sprawnościowych, m.in. dojeniu wściekłej krowy, przeciąganiu liny o skrzynkę piwa. Wiele radości wszystkim sprawiła również rywalizacja par w konkursie „Gra o tron”. Na głodnych czekały stoiska gastronomiczne. Całość zakończyła zabawa taneczna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Była gala z nagrodami

To będą efektowne manewry

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Ano: 20-08-2017 8:36
Wioska bogata dług gminy rośnie, dróg i chodnikow nie ma bo Pan Wójt pieniędzy nie ma gmina biedna a imprezy się robi. Gmina się bawi.lepiej drogi , chodniki i kanalizację byście zrobi i długów by nie było i a nie imprezy.. wstyd dla gminy
~czytacz 20-08-2017 10:02
Ano nie wszyscy wszystko robią dla pieniędzy. Impreza zorganizowana przez sąsiadów dla sąsiasów. Super inicjatywa ludzi dobrej woli. Ano burak pastewny.
~ 20-08-2017 21:44
janowice wielkie to nedza ...
~Ano ja 20-08-2017 22:26
Dług niech wójt oddaje z własnej kieszeni jak jest gamoniem i nie wie co podpisuje, a ludziom też się należy dobra zabawa. Festyn organizował Sołtys, Grupa Odnowy Wsi i wyszło o niebo lepiej niż czerwcowe pożal się Boże Janowianki. Brawo dla organizatorów, bo takiej imprezy to Janowice jeszcze nie widziały. A Sylwka Tico....to hit całej imprezy...blondyna i ruda dały czadu :) :) :).
~Ano Ty 20-08-2017 22:49
To co tu wypisujecie, to jest widoczny i odczuwalny hejt przeciwko sobie. Byłem obecny na obydwuch imorezach, Janowiankom nic nie brakowało, a festyn sołecki? Jaki sołecki? Przecież od razu widać że Państwo P. związani silnie z Urzędem Gminy, robili festyn na pokaz. Wiecie z czyich pieniędzy i jakich? Polecam czytać protokoły z janowickich sesji, tam można się dużo ciekawego dowiedzieć. Jak ktoś słusznie wcześniej zauważył, pieniądze można by przeznaczyć na szczytny cel, ale nie, tak zadecydowało kilka osób na zebraniu sołeckim, że pieniądze pójdą na festyn. Super, pokazówka odwalona, strach pomyśleć, gdyby któreś z Państwa P. dostanie się do koryta, bo chyba o to właśnie tu chodzi.
~li 21-08-2017 7:21
tak wyglądało, że to impreza pod wybory do samorządu, a dla kogo? Fajnie było, przyjemnie.
~Gość 21-08-2017 9:04
Po co zaraz tyle pisania nie na temat ? Ja byłem z rodzinka i powiem tyle było naprawde cool , u nas powinni tez takie imprezy zrobić. Mycie Tico rewelacja!! Czekamy na taka impreze w Mysłowie!
~Miki 21-08-2017 10:44
Co miesiąc przez Lato powinno się robić takie imprezy.mieszkam blisko Janowic i chętnie z rodzina byśmy uczestniczyli Brawo dla organizatorów.
~Z janowic 21-08-2017 12:38
Pieniadze gminne, a soleckie to dwa rozne budzety... a ten festyn byl organizowany z pieniędzy soleckich. Gmina była wspolorganizatorem, stad "Państwo P." na secenie. Świetni ludzie, tak na marginesie! Festyn byl fantastyczny! Super organizacja, mnostwo atrakcji i wiele nagród dla mieszkancow. Już czekamy na druga edycje
~gość 21-08-2017 20:32
Pieniądze sołeckie,gminne co za różnica,to pieniądze publiczne,więc lepiej by było jubileusze organizować za swoje i w domu.Zabawa była a niesmak pozostał.
~mieszkaniec Janowic 22-08-2017 0:49
Od lat uczestniczę w festynach janowickich i uważam, że ich organizatorzy zawsze starają się zapewnić ciekawy program. A jeśli ktoś ma zastrzeżenia, to przecież może dołączyć ze swoimi pomysłami :) Ludzie, przestańcie narzekać, marudzić, działajcie! Zmieniajcie swoje miejscowości, uwierzcie, że wiele zależy od Was! Ale musi być czas zabawy i czas pracy. Po co rywalizować, porównywać, jak można współpracować, działać, ale też dobrze się bawić. To, co się ostatnio dzieje w naszej gminie zaczyna przypominać polskie piekiełko, ludzie podzieleni, jak nigdy dotąd. Ciekawe, co dla innych zrobiły osoby, które tak zawzięcie krytykują kolejne inicjatywy? Komu przeszkadza, że Janowice mają swój sołecki festyn? Trzcińsko i Komarno od kilku już lat mają, w Janowicach dotychczas był festyn gminny
~ 22-08-2017 17:00
Byłam tam z całą swoją rodzinką i uważam że impreza rewelacyjnie przygotowana przez organizatorów, przemiłe Panie w koszulkach jako służba sołtysa, zazdroszczę pomysłów, sponsorów i pysznego Kebaba a Tico bije wszystkich na głowę - śmiech po pachy. Chcemy więcej takich imprez, jeszcze raz wszystkim dziękuję bo dawno tak dobrze się nie bawiliśmy, niech inni biorą przykład z Gminy jak można fajnie spędzić czas. Pani blondynka na scenie - super babka !!! ma gadane.
~ 23-08-2017 9:12
Pani bladynka to nasza Pani Anitka Przyszła wójtów naszej pięknej gminy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dyski do remontu

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Stop marginalizacji średnich miast

Gala Senioraliów

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%