MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Janowice podsumowały zbiórkę na WOŚP

Wiadomości: Janowice Wielkie
Sobota, 19 stycznia 2019, 8:10
Aktualizacja: Niedziela, 20 stycznia 2019, 6:17
Autor: WAC
Fot. użyczone/SP Janowice Wielkie
Janowicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dokonał podsumowania ostatniego finału akcji, który odbył się niespełna tydzień temu. Na terenie gminy zebrano rekordowe 24325,62 złotych.

Mieszkańcy gminy bardzo chętnie włączali się "do wspólnego grania" wrzucając monety i banknoty do puszek. Główna impreza WOŚP w Janowicach Wielkich odbyła się w auli Szkoły Podstawowej. Na scenie występowali uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy. Nie zabrakło też konkursów, loterii, „koła fortuny”, kawiarenki z domowymi wypiekami, aukcji i licytacji. Około godziny 20.00 wysyłano symboliczne światełko do nieba i zawieziono puszki do sztabu w Jeleniogórskim Centrum Kultury, gdzie zostały oficjalnie otwarte, a pieniądze policzone.

Radość ogromna. Kolejny raz udało się przekonać wielu, że można dokonać bezinteresownie czegoś wielkiego – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich Mirosław Wiśniewski. - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu nie wymieniając nazwisk, by kogoś nie pominąć. Dziękuję uczniom kwestującym i pracującym w kawiarence, nauczycielom, opiekunom samorządu, pracownikom administracji i obsługi szkoły, rodzicom przygotowującym kanapki dla kwestujących oraz tym, którzy dostarczyli ciasta i inne produkty i wszystkim, którzy przekazali przedmioty na licytację.

Twoja reakcja na artykuł?

16
73%
Cieszy
1
5%
Dziwi
3
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wzruszający spektakl niezwykłych aktorów

DPS po remoncie

Powstanie ścieżka edukacyjna

Kolejna kamienica na starówce pięknieje

Nowa sygnalizacja świetlna  

Wybory: Zwycięstwo PiS

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wracają cietrzewie

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
324
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%