MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Janowice podsumowały zbiórkę na WOŚP

Wiadomości: Janowice Wielkie
Sobota, 19 stycznia 2019, 8:10
Aktualizacja: Niedziela, 20 stycznia 2019, 6:17
Autor: WAC
Fot. użyczone/SP Janowice Wielkie
Janowicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dokonał podsumowania ostatniego finału akcji, który odbył się niespełna tydzień temu. Na terenie gminy zebrano rekordowe 24325,62 złotych.

Mieszkańcy gminy bardzo chętnie włączali się "do wspólnego grania" wrzucając monety i banknoty do puszek. Główna impreza WOŚP w Janowicach Wielkich odbyła się w auli Szkoły Podstawowej. Na scenie występowali uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy. Nie zabrakło też konkursów, loterii, „koła fortuny”, kawiarenki z domowymi wypiekami, aukcji i licytacji. Około godziny 20.00 wysyłano symboliczne światełko do nieba i zawieziono puszki do sztabu w Jeleniogórskim Centrum Kultury, gdzie zostały oficjalnie otwarte, a pieniądze policzone.

Radość ogromna. Kolejny raz udało się przekonać wielu, że można dokonać bezinteresownie czegoś wielkiego – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich Mirosław Wiśniewski. - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu nie wymieniając nazwisk, by kogoś nie pominąć. Dziękuję uczniom kwestującym i pracującym w kawiarence, nauczycielom, opiekunom samorządu, pracownikom administracji i obsługi szkoły, rodzicom przygotowującym kanapki dla kwestujących oraz tym, którzy dostarczyli ciasta i inne produkty i wszystkim, którzy przekazali przedmioty na licytację.

Twoja reakcja na artykuł?

16
73%
Cieszy
1
5%
Dziwi
3
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zapomnieli sprzątnąć?

Rozstrzygnięcia gminnych przetargów

Uczyli się znakarze

Protest oświaty

Wpuszczono do rzek 10 milionów pstrągów  

O samorządności

Wielkanocne imprezy pod Śnieżką

Wolontariusze z pomocą zwierzętom

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
36
Tak
83%
Nie
17%
Nie wiem
0%