MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Janowice podsumowały zbiórkę na WOŚP

Wiadomości: Janowice Wielkie
Sobota, 19 stycznia 2019, 8:10
Aktualizacja: Niedziela, 20 stycznia 2019, 6:17
Autor: WAC
Fot. użyczone/SP Janowice Wielkie
Janowicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dokonał podsumowania ostatniego finału akcji, który odbył się niespełna tydzień temu. Na terenie gminy zebrano rekordowe 24325,62 złotych.

Mieszkańcy gminy bardzo chętnie włączali się "do wspólnego grania" wrzucając monety i banknoty do puszek. Główna impreza WOŚP w Janowicach Wielkich odbyła się w auli Szkoły Podstawowej. Na scenie występowali uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy. Nie zabrakło też konkursów, loterii, „koła fortuny”, kawiarenki z domowymi wypiekami, aukcji i licytacji. Około godziny 20.00 wysyłano symboliczne światełko do nieba i zawieziono puszki do sztabu w Jeleniogórskim Centrum Kultury, gdzie zostały oficjalnie otwarte, a pieniądze policzone.

Radość ogromna. Kolejny raz udało się przekonać wielu, że można dokonać bezinteresownie czegoś wielkiego – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich Mirosław Wiśniewski. - Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu nie wymieniając nazwisk, by kogoś nie pominąć. Dziękuję uczniom kwestującym i pracującym w kawiarence, nauczycielom, opiekunom samorządu, pracownikom administracji i obsługi szkoły, rodzicom przygotowującym kanapki dla kwestujących oraz tym, którzy dostarczyli ciasta i inne produkty i wszystkim, którzy przekazali przedmioty na licytację.

Twoja reakcja na artykuł?

16
73%
Cieszy
1
5%
Dziwi
3
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
9%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bal retro w Muflonie

Giełda tonie w błocie

Konferencja: lepszy start

Tną zdrowe drzewa?

O ekologii, odpadach i aspektach prawnych

Przeciw emisji kominowej

Montują monitoring

Bójki w podziemiu  

Sonda

Są plany, aby zmienić nazwę powiatu jeleniogórskiego na karkonoski. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
164
Tak
17%
Nie
75%
Nie wiem
8%