MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Janowianki. W Janowicach już powitali lato

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 21 czerwca 2011, 8:10
Aktualizacja: 12:44
Autor: Accipiter
Fot. Organizatorzy
Pierwszy integracyjny Festyn Świętojański „Janowianki”, który w minioną sobotę przygotowano na terenie Pałacyku Trzcińsko w Janowicach Wielkich, z pewnością stanie się coroczną imprezą. W organizacji aktywny udział brali: Gmina Janowice Wielkie, Sołectwo Janowice Wielkie, miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna, Stowarzyszenie Polsko–Niemiecko–Duńskie „Rudawy”, lokalny Kościół Zielonoświątkowy i Pałacyk Trzcińsko.

Festyn rozpoczął się przejściem Korowodu Świętojańskiego sprzed stacji PKP, po czym wszystkich przybyłych gości powitał i uroczystego otwarcia dokonał wójt gminy Janowice Wielkie - Kamil Kowalski. Nieco później, na scenie zaprezentowali się uczniowie Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz oraz dwa lokalne zespoły ludowe: „Różanka” i „Rudawianie”.

Czas dla dzieci doskonale zorganizowała młodzież z Kościoła Zielonoświątkowego. Najmłodsi uczestnicy festynu brali udział w grach i zabawach sportowych, przeprowadzonych przez starszych. Atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia i trampolina, a także malowanie twarzy i jazda konna. Nie zabrakło także stoisk z zabawkami i słodyczami.

Kolejnym punktem programu był praktyczny pokaz technik gaszenia pożaru samochodu i udzielania pierwszej pomocy przez janowickich strażaków z OSP. Przy tej okazji odbyło się wręczenie odznaczeń dla strażaków. Za wysługę lat odznaczeni zostali: Janusz Dul, Jan Palica, Łukasz Wdowiak i Krzysztof Zięba, a odznakę „Strażak Wzorowy” za wzorową działalność, zaangażowanie i godną postawę społeczną otrzymali: Kamil Grejtowicz, Piotr Śmiech i Łukasz Wdowiak. Ponadto najemna drużyna wojów wikińskich i słowiańskich „Wotan Hird” z Jeleniej Góry zaprezentowała dynamiczny pokaz walk. Następnie według prastarej, pogańskiej tradycji obrzędów Nocy Świętojańskiej wyruszył pochód z przygotowanymi wiankami. Niemało emocji przyniósł wcześniej przeprowadzony konkurs wianków, a najlepsze wianki zostały nagrodzone i wypuszczone na rzekę Bóbr.

Późnym wieczorem dorosłych uczestników zabawy do tańca porwał zespół „Forte” (Andrzej Dudziak, Tomasz Mydłowski i Grzegorz Świergała). Dodatkową atrakcją stał się pokaz powojennych zdjęć Janowic Wielkich i Miedzianki, który został zorganizowany przez Fundację Przystanek Dobrych Myśli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Zygzakiem po ulicy

Obrazy pędzlem pisane w ODK

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 21-06-2011 9:22
to naszych dzielnych strazaków odznacza się i daje ordery za wysługe lat a nie za udział w akcjii albo za czyn bochaterski , ciekawe
~bala 21-06-2011 11:36
Gratulujemy organizatorom.Pozdrawiamy Rudawianki.
~obserwatorrr 21-06-2011 16:10
szkoda ze nie pokazali zdjec z nocnej imprezy podczas tego festynu!!!np; jak mlode kobiety szarpaly sie za wlosy i trzaskaly po mordkach!!!a takze jak bawili sie radni i cala reszta ludu!!!
~uczestniczka 21-06-2011 19:07
Impreza była SUPER zespół FORTE spisał się na medal!!! Dawno już nie widziałam tak uśmiechniętych i radosnych ludków naszych Janowic..A zawsze jak to bywa,że na takiego typu imprezach pojawi się jakiś "obserwator" któremu sam pan bóg nie dogodzi.. Brawo dla organizatorów oby jak najwięcej takich spotkań gminnej społeczności....
~- 21-06-2011 23:14
proszę jak się były sekretarz piechowic sprawdził, a u nas w Piechowicach żadnego powitania lata nie było
~uczestnik 22-06-2011 8:23
Mniej zawiści i bezpodstawnej krytyki ,ot tak dla zasady-więcej zaangażowania i pomocy w promowanie Naszej Miejscowości. Krytykować łatwo,szczególnie anonimowo!!!BRAWO ORGANIZATORZY i ZESPÓŁ "FORTE"-TAK TRZYMAĆ!!!Dawno nie było tak sympatycznie. To kidy następny festyn?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Wandale kontra naukowcy

Koncert zespołu G/Łoś  

Zaczytaj się z Jelonką.com

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
566
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%