MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jakuszyce przywitały biegaczy świeżym śniegiem

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 24 stycznia 2015, 0:24
Aktualizacja: Sobota, 24 stycznia 2015, 9:15
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Po Pucharze Grupy AZOTY w Tomaszowie Lubelskim zawodnicy przenieśli się w Sudety, gdzie czekały na nich doskonale przygotowane przez Stowarzyszenie Bieg Piastów trasy na Polanie Jakuszyckiej. Po czterech zawodach cyklu rozgrywanych w trudnych warunkach w końcu biegacze mieli okazję wykazać się na naturalnym „białym puchu”.

Klasyk w Szklarskiej Porębie pod nieobecność kliku liderek i liderów klasyfikacji generalnych, którzy wyjechali na Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy do Liechtensteinu, nie rozczarował. Ponad 300 zgłoszonych zawodników z aż 34 klubów mogło rywalizować w warunkach, na które długo czekali tej zimy. Pewnym utrudnieniem był padający od rana śnieg, ale ta trudność dotyczyła przede wszystkim trenerów, którzy musieli dobrać odpowiednie smary.

Sobotnie zmagania stylem klasycznym były szczęśliwe dla miejscowych biegaczy – na najwyższym stopniu podium stanął Michał Skowron (junior B), a wśród juniorek B z najlepszym czasem bieg ukończyła Róża Łyjak (oboje MKS Karkonosze Sporty Zimowe). - Nie spodziewałam się zwycięstwa, lepiej mi idzie łyżwą, ale jestem bardzo zadowolona – wyznała na mecie Róża Łyjak. W piątek dużo zależało od smarowania nart, mnie narty jechały znakomicie, dlatego wielkie podziękowania dla trenerów, którzy przygotowywali sprzęt – dodała Łyjak.

Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznawali, że nie mogli się doczekać startu na najpiękniejszej trasie biegowej w Polsce: - Tu niemal zawsze jest śnieg, znam doskonale tą trasę i wiedziałem, że będzie dobrze - powiedział Michał Skowron. Zawsze jest tak, że w „domu” biega się lepiej, jeśli na co dzień trenujesz na trasie łatwiej osiąga się na niej dobry wynik na zawodach – podkreślił Skowron dla którego wygrana w Jakuszycach była pierwszą w Pucharze Grupy AZOTY 2015.

Sporą niespodzianką można nazwać zaledwie szóstą lokatę Dawida Ciećko (juniorzy D), który wygrał wszystkie poprzednie biegi Pucharu Grupy AZOTY w tegorocznej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. Ciećko stracił do zwycięzcy Grzegorza Zawady ponad 45 sekund, przegrał także ze swoim kolegą klubowym z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Emilem Pleskaczem. W klasyfikacji generalnej utrzymał jednak pozycję lidera.

Po raz piąty w sezonie na najwyższym stopniu podium stanęła Monika Skinder. Biegaczka z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski jak na razie nie znalazła pogromczyni w kategorii juniorek D.

W sobotę (24. stycznia) po raz pierwszy w tym sezonie Puchar Grupy Azoty odbędzie się ze startu wspólnego (łyżwą). Już dziś biegacze oceniali swoje szanse w tym biegu: - Będzie ciasno na początku, ale jestem dobrej myśli – powiedziała Monika Skinder. Sobotni bieg będzie rekordowy jeśli chodzi o liczbę zawodników. Po raz pierwszy w Pucharze Grupy AZOTY stanie na starcie blisko 350 młodych biegaczek I biegaczy.

Wyniki:

Juniorki A – 5 km CL
1. Daria Krupa SSR LZS Sokół Szczyrk SMS Szczyrk – 17:37,7
2. Katarzyna Stokfisz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski SMS Szczyrk – 17:51,9
3. Dorota Kaczmarzyk – NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 18:28,3
4. Joanna Rysula UKS Regle Kościelisko – 18:36,7
5. Anna Łacek NKS Trójwieś Beskidzka – 18:37,5
6. Marta Jania LKS Witów Mszana Górna SMS Szczyrk – 18:41,7
Wystartowało 10 zawodniczek

Juniorzy A – 10 km CL
1. Mateusz Chowaniak UKS regle Kościelisko – 30:37,1
2. Michał Lańda LKDS Poroniec Poronin – 31:03,6
3. Daniel Chmielowski – MKS Halicz Ustrzyki Dolne SMS Szczyrk – 31:21,0
4. Klaudiusz Kogut MUKN Pod Stróżą Miszkowice SMS Szklarska Poręba – 31:24,0
5. Łukasz Marmol KS Jedność Nowy Sącz – 31:25,4
6. Krzysztof Małkiński – UKS Hubal Białystok – 31:45,8
Wystartowało 17 zawodników

Juniorki B 5 km CL
1. Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe SMS Szklarska Poręba – 18:50,2
2. Paulina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice SMS Szczyrk – 18:55,7
3. Weronika Legierska MKS Istebna - 19:31,4
4. Monika Mleczek KS Chochołów SMS Zakopane – 19:37,0
5. Agata Dakowicz UKS Hubal Białystok – 19:42,8
6. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce SMS Szczyrk – 19:57,3
Wystartowały 17 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka B po pięciu zawodach cyklu
1. Agata Warło NKS Trójwieś Beskidzka - 450 pkt
2. Emilia Nawara UKS Regle Kościelisko SMS Zakopane – 350 pkt
3. Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe SMS Szklarska Poręba – 330 pkt
4. Paulina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice SMS Szczyrk – 255 pkt
5. Justyna Pradziad LKS Poroniec Poronin SMS Zakopane – 235 pkt
6. Weronika Legierska MKS Istebna – 192 pkt

Juniorzy B 5 km CL
1. Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe SMS Szklarska Poręba – 15:03,0
2. Konrad Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze SMS Szczyrk – 15:04,1
3. Andrzej Jałowiczor NKS Trójwieś Beskidzka – 15:09,4
4. Maciej Legierski NKS Trójwieś Beskidzka SMS Szczyrk – 15:19,0
5. Szymon Sikora MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 15:22,9
6. Mateusz Kuruc UKS Hańczowa – 15:23,5
Wystartowało 25 zawodników

Klasyfikacja generalna junior B po pięciu zawodach cyklu
1. Wojciech Fojcik NKS Trójwieś Beskidzka – 390 pkt
2. Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce SMS Szczyrk – 340 pkt
2. Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka SMS Szczyrk – 340 pkt
4. Mikołaj Michałek MKS Istebna – 265 pkt
5. Konrad Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze SMS Szczyrk – 238 pkt
6. Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe SMS Szklarska Poręba – 229 pkt

Juniorki C 3 km F
1. Eliza Rucka MKS Istebna – 11:46,7
2. Natalia Sewastynowicz MKS Istebna – 11:53,6
3. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 11:57,5
4. Klaudia Pytel SSR LZS Sokół Szczyrk SMS Szczyrk – 12:02,8
5. Weronika Mikociak LKS Klimczok Bystra SMS Szczyrk – 12:05,4
6. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra SMS Szczyrk – 12:24,1
Wystartowało 40 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka C po pięciu zawodach cyklu
1. Natalia Sewastynowicz MKS Istebna – 430 pkt
2. Eliza Rucka MKS Istebna – 370 pkt
3. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 345 pkt
4. Magdalena Kobielusz MKS Istebna – 257 pkt
5. Klaudia Pytel SSR LZS Sokół Szczyrk SMS Szczyrk – 218 pkt
6. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe SMS Szklarska Poręba – 187 pkt

Juniorzy C 3 km CL
1. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka – 9:49,4
2. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz – 9:53,9
3. Marek Welusz SSR LZS Sokół Szczyrk SMS Szczyrk – 9:56,2
4. Alan Ciborowski Speed Jasło – 10:17,7
5. Jakub Plinta LKS Klimczok Bystra SMS Szczyrk – 10:19,4
6. Wiktor Czaja LKS Czorsztyn Ski SMS Zakopane – 10:20,0
Wystartowało 40 zawodników

Klasyfikacja generalna junior C po pięciu zawodach cyklu
1. Marek Welusz SSR LZS Sokół Szczyrk SMS Szczyrk – 400 pkt
2. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka – 325 pkt
3. Wiktor Czaja LKS Czorsztyn Ski SMS Zakopane – 286 pkt
4. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz – 260 pkt
5. Alan Ciborowski Speed Jasło – 252 pkt
6. Jakub Plinta LKS Klimczok Bystra SMS Szczyrk – 200 pkt

Juniorki D 3 km CL
1. Monika Skinder MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski – 12:08,6
2. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 12:17,2
3. Natalia Wysocka MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 13:04,6
4. Luiza Motyka MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 13:20,1
5. Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka – 13:21,7
6. Weronika Soprych MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 13:29,4
Wystartowały 42 zawodniczki

Klasyfikacja generalna juniorka D po pięciu zawodach cyklu
1. Monika Skinder MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski – 500 pkt
2. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 365 pkt
3. Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka – 265 pkt
4. Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski – 237 pkt
5. Luiza Motyka MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 227 pkt
6. Anna Berezecka MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski - 204 pkt

Juniorzy D 3 km CL
1. Grzegorz Zawada MKS Istebna – 11:22,5
2. Emil Pleskacz MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski – 11:33,6
3. Antoni Juroszek MKS Istebna – 11:45,1
4. Karol Smajdor KS Jedność Nowy Sącz – 11:50,6
5. Robert Bugara UKS regle Kościelisko – 12:03,3
6. Dawid Ciećko MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski – 12:08,0
Wystartowało 28 zawodników

Klasyfikacja generalna junior D po pięciu zawodach cyklu
1. Dawid Ciećko MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski – 440 pkt
2. Grzegorz Zawada MKS Istebna – 400 pkt
3. Emil Pleskacz MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski – 315 pkt
4. Antoni Juroszek MKS Istebna – 265 pkt
5. Bartosz Cielniak MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski – 195 pkt
6. Karol Smajdor KS Jedność Nowy Sącz – 160 pkt

Juniorki E 2 km CL
1. Oliwia Chlebicka MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski - 8:38,3
2. Anna Nędza Kubiniec UKS Regle Kościelisko – 8:42,0
3. Roksana Ciborowska KS Speer Jasło SP 2 Jasło – 8:44,4
4. Rozalia Prokurat UKS Rawa Siedlce – 8:48,1
5. Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 8:54,7
6. Alicja Jóźwiak UKS Rawa Siedlce – 9:19,8
Wystartowało 39 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka E po pięciu zawodach cyklu
1. Roksana Ciborowska KS Speer Jasło SP 2 Jasło – 390 pkt
2. Karina Probola MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski - 360 pkt
3. Oliwia Chlebicka MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski - 300 pkt
4. Rozalia Prokurat UKS Rawa Siedlce – 241 pkt
5. Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 226 pkt
6. Alicja Jóźwiak UKS Rawa Siedlce – 206 pkt

Juniorzy E 2 km CL
1. Jan Zawada MKS Istebna – 7:36,0
2. Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 7:52,7
3. Konrad Badacz UKS Krokus Piechowice – 8:04,5
4. Rafał Putkowski MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski – 8:31,2
5. Szymon Rygiel MUKS Podkarpacie Jedlicze – 8:42,8
6. Jonasz Bakun UKS Hubal Białystok SP 32 Białystok – 8:54,7
Wystartowało 36 zawodników

Klasyfikacja generalna junior E po pięciu zawodach cyklu
1. Jan Zawada MKS Istebna – 500 pkt
2. Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 360 pkt
2. Rafał Putkowski MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski – 330 pkt
4. Michał Janocha MUKS Podkarpacie Jedlicze - 192 pkt
5. Kajetan Kulczyński MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski - 143 pkt
6. Kamil Ozga MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 143 pkt

Klasyfikacja drużynowa po pięciu zawodach cyklu
1. MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski – 5253 punktów
2. NKS Trójwieś Beskidzka – 3292 punktów
3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 3061 punktów
4. MKS Istebna – 2992 punktów
5. UKS Rawa Siedlce – 2237 punktów
6. MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 1778 punktów

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Milanos tuż za podium

Janowiczanki najlepsze w Sycowie

Wypadek przy baniakach  

Studium na początek

Jezioro Łabędzie z owacjami na stojąco!  

Jubileuszowy trening

Niebezpieczne wyzwania

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
224
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
4%