MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jakub Czech: w przerwie meczu mocno wierzyliśmy w sukces

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 kwietnia 2008, 10:26
Aktualizacja: 10:26
Autor: ROB, JEN
Fot. MT
– Wiedzieliśmy, że jesteśmy lepszą drużyną i że stać nas na zwycięstwo, tylko trzeba się wziąć ostro do roboty – powiedział nam zaraz po meczu Jakub Czech, lider Sudetów Jelenia Góra.

– W przerwie sytuacja była poważna, więc trudno było myśleć o niebieskich migdałach – przyznał zawodnik. – Chcieliśmy udowodnić to, że jesteśmy lepsi.

Zdradził też, że nie było jakiejś cudownej taktyki na to spotkanie. – Gramy ze sobą już szósty mecz, rywale znają nas na pamięć, tak samo my ich. Dlatego w takim meczu decydująca mogła być dyspozycja zespołu w danym dniu, albo nawet pojedynczego zawodnika – mówi.

Przed sezonem Jakub Czech cieszył się, że o awansie zadecydują play-offy. Ale gdyby ich nie było, Sudety już miesiąc temu cieszyłyby się z promocji do I ligi, po wygraniu sezonu zasadniczego. – Przed sezonem nie byliśmy faworytem – przyznaje. – Ale cieszę się, bo mamy młodą perspektywiczną drużynę. No i po prostu gramy!

Sam Czech mocno przyczynił sie do zwycięstwa z AZS-em. Zdobył 24 punkty a w niezwykle emocjonującej końcówce zachował się jak sprytny lis. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem próbował wykonać efektowny wsad. Publiczność omal nie oszalała ze szczęścia, ale Czech zachował zimną krew. – Chciałem wykonać wsad i liczyłem na to, że będę jednocześnie faulowany i otrzymamy jeszcze rzut osobisty – mówi.
Wsad był nieudany, ale sędziowie jak najbardziej słusznie odgwizdali przewinienie. Oba osobiste Czech zamienił na punkty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Żeromalia na filmowo

Porażka z Polkowicami

Zwycięstwo i porażka

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~klub kibica 24-04-2008 10:59
Brawo Czesiu brawo:) świetny mecz w Waszym wykonaniu szkoda że Twój wsad z 1 połowy nie został zaliczony:( zasłuzyliście na ten awans:) dla takiej drużyny jak Wy naprawdę barto zdzierać gardła. Teraz macie zasłużony odpoczynek i potem 1ligowe boje:)
~JKS 24-04-2008 11:25
brawo brawo brawo!
~k-ka 24-04-2008 15:52
brawo Czesiu! piekny mecz!
~Victor 24-04-2008 16:23
Victoria.Victoria.1 liga 1 liga Sudety!!!!!!..Brawo wszyscy.Gratulacje.Brawo zięciu.Wierzyłem że wygramy.Niezapomniany wieczór a kibice palce lizać.Heehheee.Teraz świętujcie!!!My Simetowcy gramy dalej w siedzącą i też mamy nadzieję na.taki występ.Hurrrrraaaa SSSUUUDEEETTYYYYY.
~... xD 27-04-2008 11:55
jeszcze raz bardzo dziękujemy za ten wspaniały mecz!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

I liga: Będzie trzeci mecz!

Koszykarski nokaut w Zgorzelcu

Wszyscy za strajkiem

Dolnośląskie srebro dla Norwida

Kończy się referendum strajkowe

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
475
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%