MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jakub Czech: w przerwie meczu mocno wierzyliśmy w sukces

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 kwietnia 2008, 10:26
Aktualizacja: 10:26
Autor: ROB, JEN
Fot. MT
– Wiedzieliśmy, że jesteśmy lepszą drużyną i że stać nas na zwycięstwo, tylko trzeba się wziąć ostro do roboty – powiedział nam zaraz po meczu Jakub Czech, lider Sudetów Jelenia Góra.

– W przerwie sytuacja była poważna, więc trudno było myśleć o niebieskich migdałach – przyznał zawodnik. – Chcieliśmy udowodnić to, że jesteśmy lepsi.

Zdradził też, że nie było jakiejś cudownej taktyki na to spotkanie. – Gramy ze sobą już szósty mecz, rywale znają nas na pamięć, tak samo my ich. Dlatego w takim meczu decydująca mogła być dyspozycja zespołu w danym dniu, albo nawet pojedynczego zawodnika – mówi.

Przed sezonem Jakub Czech cieszył się, że o awansie zadecydują play-offy. Ale gdyby ich nie było, Sudety już miesiąc temu cieszyłyby się z promocji do I ligi, po wygraniu sezonu zasadniczego. – Przed sezonem nie byliśmy faworytem – przyznaje. – Ale cieszę się, bo mamy młodą perspektywiczną drużynę. No i po prostu gramy!

Sam Czech mocno przyczynił sie do zwycięstwa z AZS-em. Zdobył 24 punkty a w niezwykle emocjonującej końcówce zachował się jak sprytny lis. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem próbował wykonać efektowny wsad. Publiczność omal nie oszalała ze szczęścia, ale Czech zachował zimną krew. – Chciałem wykonać wsad i liczyłem na to, że będę jednocześnie faulowany i otrzymamy jeszcze rzut osobisty – mówi.
Wsad był nieudany, ale sędziowie jak najbardziej słusznie odgwizdali przewinienie. Oba osobiste Czech zamienił na punkty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pachnące warsztaty

Powołania do kadry

Wielki maraton Dwójki

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~klub kibica 24-04-2008 10:59
Brawo Czesiu brawo:) świetny mecz w Waszym wykonaniu szkoda że Twój wsad z 1 połowy nie został zaliczony:( zasłuzyliście na ten awans:) dla takiej drużyny jak Wy naprawdę barto zdzierać gardła. Teraz macie zasłużony odpoczynek i potem 1ligowe boje:)
~JKS 24-04-2008 11:25
brawo brawo brawo!
~k-ka 24-04-2008 15:52
brawo Czesiu! piekny mecz!
~Victor 24-04-2008 16:23
Victoria.Victoria.1 liga 1 liga Sudety!!!!!!..Brawo wszyscy.Gratulacje.Brawo zięciu.Wierzyłem że wygramy.Niezapomniany wieczór a kibice palce lizać.Heehheee.Teraz świętujcie!!!My Simetowcy gramy dalej w siedzącą i też mamy nadzieję na.taki występ.Hurrrrraaaa SSSUUUDEEETTYYYYY.
~... xD 27-04-2008 11:55
jeszcze raz bardzo dziękujemy za ten wspaniały mecz!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mechanik: "Chłodnych głów, gorących serc"

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Skrócone (przez upały) godziny pracy Urzędu Miasta

Parkingi: ważne plany

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1026
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%