MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Jaka przyszłość Szklarskiej Poręby?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 26 września 2011, 9:00
Aktualizacja: 9:00
Autor: Agrafka
W nadchodzący czwartek o godz. 16:00 w Hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie odbędzie się debata społeczna tycząca kierunków rozwoju kurortu pod Szrenicą.

Szklarska Poręba w ramach projektu „Partnerstwa na rzecz rozwoju” realizowanego przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej i Agencję Rozwoju i Innowacji, organizuje II debatę społeczna „Zadania i działania w strategii na rzecz rozwoju miasta”.

Debata przeprowadzona zostanie na zasadach demokracji deliberatywnej, metodą OPEN SPACE. Jest to metoda grupowego rozwiązywania problemów, zbierania pomysłów i wypracowania rozwiązań – podano na oficjalnej stronie miasta.

Wspólnie wypracowana Strategia Rozwoju Miasta pozwoli miastu przystosować się do zmian gospodarczych, a także zwiększyć ogólną konkurencyjność gminy, zarówno na tle Województwa jak i całej Polski. Debata zapowiedziana na 29 września jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Złote Gody w Janowicach

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Komentarze (41) Dodaj komentarz

~ja 26-09-2011 10:30
podaję tematy do dyskusji:jak sciagnąc inwestorów przy niedługo obowiązujacej cenia wody i ścieków ok.30 zł za m2,jak konkurować z jedyną słuszna spólką funkcjonujaca w miescie.Gołebiewski nie wszedł,s-ka zoo Babiniec zrezygnowała,jak dogonić Karpacz,Świeradów,Harachov i Piechowice/miejsca pracy/,jak ograniczyć nepotyzm lokalnej władzy przy zatrudnianiu swoich rodzin,brak budownictwa socjalnego,brak miejsc w przedszkolach,brak skutecznej promocji miasta itd itp
~.. 26-09-2011 11:23
również mam zamiar podjąć dyskusję
~ 26-09-2011 13:56
OPEN SPACE, bo ci co są odpowiedzialni za plan i biorą kasę nie radzą sobie.
~do ja 26-09-2011 15:09
idź i zadaj te pytania
~ 26-09-2011 17:04
w szklarskiej powinno być tak jak w karpaczu, gdzie na sprzedaż wystawionych jest kilkadzisiąt domów, a mieszkańcy zwijają interesy.
~xyz 26-09-2011 17:15
A czemu to szanowny "redaktor" nie napisał że identyczna debata ma się odbyć 28 września w Karpaczu? nie chciało się nawet spojrzeć na stronę miasta? A co do karpacza to trzeba było sobie podjechać w weekend i zabaczyć jak to biedni właściciele pensjonatów itp. nie mają gości i muszą zwijać interes.
~Współczująca 26-09-2011 17:50
Szklarska poza górami nie ma nic do zaoferowania! Na szczęście ma góry ale niestety to nie wystarczy!Może jakiś architekt miejski wziął by się za ujednolicenie stylu na głównej ulicy ponieważ styl podhalański tu nie pasuje, jak również reklamy jak w śnie pijanego cukiernika! Wychodzi na to że urzędnicy ze Szklarskiej nie podróżują i nie widzą jak się miasta dookoła rozwijają, pięknieją. Po prostu katastrofa.
~Franco 26-09-2011 17:56
...od nowego roku będzie trzykrotnie zwiększony ruch poj powyżej 40 dmc przez centrum miasta a w godzinach szczytu dla tychże pojazdów udostępniona zostanie także ul Mickiewicza,natomiast LP przygotują tcy bucki do podparcia walących się chałup
~katastrofa 26-09-2011 22:32
Szklarska zaniedbana od lat. Obecna władza dalej nie wie po co została wybrana. Niech mi ktos powie, jakie maja tutaj perspektywy mlodzi ludzie? Dołączam wielkie pozdro dla autora pierwszego postu!!!Brawo!!!!!!!!!! Nareszcei ktos wspomnial o tradycjach rodzinnych hehee ile jeszcze takich pokolen? Inwestycji w Szklarskiej Brak!!!! Szkoda ;( pozostaje tylko emigrowac
~- 26-09-2011 22:34
ilu urzedników w urzędzie miasta Szklarska poręba bierze po 2 tys brutto za prowadzenie tego projektu bo w piechowicach aż 2 - jedna pani z pierwszego pietra i jedna z drugiego pietra
~a ja swoje 27-09-2011 0:06
Po prostu sprzedać Szklarską Niemcom. Oni są gotowi kupić i pół Grecji. Z nowym włacicielem (niemieckim) będzie wszystkim lepiej (czytaj taniej).
~HQYK^ 27-09-2011 6:57
Szklarska juz się wyludniła i bedzie tak dalej,jest to miasto bez wiekszych perspektyw,oprocz pensjonatow i pokoji do wynajecia nic nie ma .Przemysł już nie wróci a turystyka jest płynna ,paliwo ,woda ,ścieki ,prąd gaz wszystko drożeje.Widzę to słabo.
~ 27-09-2011 6:58
faktycznie. W Szklarskiej Porębie nie ma inwestycji. Nie wybudowano nowego wyciągu, nie buduje się dośnieżania, nie powstała rynna, nie powstał dino park, nie wyremontowano 30 km dróg, nie wybudowano ka...lizacji, nie wybudowano wodociagów, nie wybudowano nowych mostów, nie wywalczono Pucharu Świata. A sezonie trudno znalexć wolne miejsce do spania.Ta, to wszystko powstało w Karpaczu. A może wy młodzi ludzie po prostu nic nie potraficie? Może wasze zawodowe wykształcenie jest nic nie warte? Może czas mieć pretensje do siebie? CO robiliście zamiaść się czuć? Znacze choć dobrze choć jeden język obcy oprócz słowa : die k...wen? Gdybyście byli dobrzy w swoim fachu, to z pewnością mielibyście pracę.
~ 27-09-2011 7:44
faktycznie. W Szklarskiej Porębie nie ma inwestycji. Nie wybudowano nowego wyciągu, nie buduje się dośnieżania, nie powstała rynna, nie powstał dino park, nie wyremontowano 30 km dróg, nie wybudowano ka...lizacji, nie wybudowano wodociagów, nie wybudowano nowych mostów, nie wywalczono Pucharu Świata. A sezonie trudno znalexć wolne miejsce do spania.Ta, to wszystko powstało w Karpaczu. A może wy młodzi ludzie po prostu nic nie potraficie? Może wasze zawodowe wykształcenie jest nic nie warte? Może czas mieć pretensje do siebie? CO robiliście zamiaść się czuć? Znacze choć dobrze choć jeden język obcy oprócz słowa : die k...wen? Gdybyście byli dobrzy w swoim fachu, to z pewnością mielibyście pracę.
~jaa 27-09-2011 8:18
wybudowano nowy wyciąg który nie jezdzi/może miesiac w roku/bez kapsuł i siedzeń pogrzewanych-o co tu chodzi,rynna zatrudnia dwie moze cztery osoby,dinozaury sezonowo,ka...lizacja pomysł i pozyskanie finansowania przez Misiuka,obecna władza tylko inwestycje spieprzyła co spowoduję ceny wody i scieków do 30 zł za m2,na Pucharze Świata zarobi Harachov już są pobukowane hotele.Poprzednik napisał,ze my młodzi jestesmy nieudacznikami dlatego nie mamy pracy,uwazam że to własnie wypowiedż z kliki szklarskoporebskiej,która ma pracę bo jest zukładowana,bardzo proszę podaj mój poprzedniku chwalacy układ,swoje nazwisko ja poda m swoje a okaże sie,że mam racje,i
~jaaa 27-09-2011 8:24
proponuję debatę na temat wyciagu na Swiateczny Kamień w Szklarskiej Porębie inwestor co prawda nie niemiecki ale austryjacki/austryjacko-polski/doskonale wiedział,że w przewadze wyciag bedzie stał czyli nie zarabiał ale go postawi o co tu chodzi,o zabukowanie góry,o prezent dla władzy bo napewno nie o pieniadze,prosze o inne pomysły
~ 27-09-2011 9:49
Jako żyw jeździłem na wyciągu w grudniu, styczniu,lutym i marcu, a więc przez 4 miesiące, a nie miesiąc. To jest wyciąg narciarski więc jeździ tylko zimą. Latem nie ma takiej potrzeby. Podgrzewane kanapy, może i by się przydały, ale to nie jest problem. Szrenica jest obecnie najlepszym polskim ośrodkiem narciarskim w Sudetach. Trudno do Szrenicy porównywac Karpacz, Świeradów czy nawet Czarną Górę. Jak wybudują dośnieżanie na Hali Szrenickiej i szczycie szrenicy, to będzie to jeden z najlepszych ośrodków w całych Karkonoszach. Do jaaa. Wydaje mi się, że chyba pracy władza ci nie załatwiła bo skomlesz jak ten pies od samego rana. Mnie wladza niczego załatwiać nie musiała. Sam się zatrudniłem. Czy wiesz co to jest pomysł na swój własny biznes?
~te jaaaa 27-09-2011 10:30
Ty się chłopie weź do roboty, zamiast pisać głupoty.
~jaaaa 27-09-2011 10:43
podaj nepoto nazwisko,na 100%jesteś zwiazany finansowo z lokalna rodzina władzy,a mnie póki co nie stać na te wyciagi
~ 27-09-2011 12:16
jak cię nie stać to przejdź na orange ! :)
~agata 27-09-2011 12:20
Kryzys światowy dotyka i ludzkie umysły a szkoda jak świat światem zgoda buduje a nie odwrotnie.A może by tak razem na nowe boisko wszystko jedno gdzie zagrać mecz i pomyśleć wspólnie jak można żyć lepiej w tym mieście i co można naprawić i polepszyć.Jest jak jest dzięki takiemu myśleniu.
~ 27-09-2011 12:48
do malkontentów: proszę przyjdźcie na spotkanie i coś wymyślcie. Nie przyjedziecie? Znaczy się, że myśleć nie potraficie.
~lesi 27-09-2011 14:50
gorki sa fajne niewysokie problemu z wyciagami niema bo co gorka to prywtny inwestor a baranki w urzedzie biora kase od nich-tylko k...wa gdzie zima zaparkowac auto.BARANY czas w gorce zrobic dziurke i wzorem zachodu zrobic parking ktory sie szybko splaci
~do malko... 27-09-2011 16:25
Internet spowodował, że niektórzy wolność słowa zamienili w wolność wylewania pomyji. Może niektórzy nie wiedzą ale to nie jest to samo. Wymieniona została powyżej lista inwestycji zrealizowanych w Szklarskiej w ostanich latach, ja bym jeszcze do niej dorzucił trzy boiska ze sztuczną nawierzchnią, trzy place zabaw, salę sportową w SP nr 1, budowany jest park przy muzeum Hauptmanów, przy udziale mieszkańców remontowane są budynki komunalne, nie ma problemów z odsnieżaniem, w MOKSiAl-u organizowane są róznorodne zajęcia dla mieszkańców, dla seniorów dziala Uniwersytet III wieku, przeprowadzono termomodernizację (przedszkole, szkoła, ...), instytucje miejskie doceniane są w ogólnopolskich konkursach (MOPS, Referat Promocji, ...), prywatni własciciele rozbudowują swoje pensjonaty, hotele cdn
~do malko...2 27-09-2011 16:38
cd. i można byloby tak jeszcze trochę popisać ale to nie zmieni faktu, że ci których obecna władza kilka lat temu oderwała od koryta będą niezadowoleni. A to przecież oni są przyczyną tego, że przez wiele lat w Szklarskiej nic się nie działo. Gdy inni się rozwijali to u nas nic nie bylo możliwe. Zmiana nastąpiła dopiero po wyborach w 2006 roku. Wtedy Szklarska zaczęła się zmieniać na lepsze. Jesli malkontenci mają wystrczająjąco dobrą pamięć to niech napiszą co w Szklarskiej zrobiono w latach 1989 - 2006. Niestety niewiele. Owszem można wskazać jeszcze wiele miejsc w których jest wiele do zrobienia. Potrzebne sa do tego co najmniej dwa warunki. Pierwszy to czas, drugi pieniądze. Potrzeba jeszcze ludzi nastawionych pozytywnie do tego aby coś dać od siebie. Od siebie dla innych. cdn
~do malko...3 27-09-2011 16:50
Śmieszą mnie takie wypowiedzi jak: 1. "-lesi", który pisze, że "BARANY czas w gorce zrobic dziurke i wzorem zachodu zrobic parking ktory sie szybko splaci". Zasuwaj bracie i szybko to zrób bo może to jest Twoja szansa. 2. "-jaaaa", który pisze, że "mnie póki co nie stać na te wyciagi". Czy to jest wina władz Szklarskiej Poręby? Jak Cię nie stać to pojedź do Świeradowa tam gondola była zimą prawie o 20 zł droższa, albo pójdź na oślą łączkę gdzie w ciągu 2-3 godzin wyjeździsz ze 4 karnety na stoku o długości 200 m i zapłacisz za to 40 zł. Jeśli dla ciebie problemem jest to że wyciąg jest "bez kapsuł i siedzeń pogrzewanych-o co tu chodzi" to pomyśl sobie, ze ten wyciąg jedzie na górę 8 minut i czy wtedy gdy jest paskudna pogoda wiatr, zawierucha, śnieżyca najwiekszym problemem jest
~do malko...4 27-09-2011 16:55
brak kapsuł i podgrzewanych siedzeń. Ten wyciąg jedzie z prędkością ok. 18 km/h, narciarz zjeżdża w dół dużo szybciej. Czy to ci nie przeszkadza? Wiem, że narzekanie jest jedną z naszych narodowych cech. Ale jest to największy problem tych którzy narzekają, oni są wiecznie niezadowoleni. Pozdrowienia z pięknej Szklarskiej Poręby
~ 27-09-2011 17:15
eee tam. ta władza jest i tak zła, bo jest zła i nic to nie zmieni, bo jest bez naszego udziału. Ale wkrótce teraz die k...wen MY. jeszcze się dorwiemy do koryta. My z PSL i SB
~ 27-09-2011 17:36
eee tam. ta władza jest i tak zła, bo jest zła i nic to nie zmieni, bo jest bez naszego udziału. Ale wkrótce teraz die k...wen MY. jeszcze się dorwiemy do koryta. My z PSL i SB
~on i ja 28-09-2011 8:58
a ja widzę świetlaną przyszłość naszego miasta, ponieważ PSL SB i PO nie są u władzy
~+++ 28-09-2011 14:39
skoro przyszłość jest świetlana to nad czym tu debatować ? Oczywiście, że chwalą dzisiejszą Szklarską osoby związane z włodarzami...choćby tylko stosunkami przyjacielskimi bo one w tej Szklarskiej właśnie procentują. Ale proszę nie każcie mówić na to co brzydkie i szare że jest złote i najpiękniejsze. Kto skorzystał na tych inwestycjach jak rynna czy dino ? Kolesie...i ich żony...no chociaż jednego. A gdzie nowe domy socjalne i komunalne, gdzie nowe przedszkole, gdzie dopłaty do wody ??? A po co Wam ? macie wyciąg, rynne i dinozaury
~do +++ (1) 28-09-2011 16:44
Kolejny malkontetnt się odezwał, który tyle wie ile zje. Albo jeszcze uslyszy co baby pod sklepem gadają. W tegorocznym budżecie jest 1.200.000 zł dopłat do ceny wody. Mieszkania komunalne i socjalne to problem z którym borykają się wszystkie gminy w Polsce. Niektóre rozwiązują go tak, że kupują baraki socjalne które przy intensywnej eksploatacji wytrzymują kilka lub kilkanaście lat i nadaja się na śmietnik. Czy uważasz, że to jest dobre rozwiązanie? W Szklarskiej są gotowe projekty budowlane na budynki jest kwestia pieniędzy, miały być w projektach rządowych ale ich nie ma. Z nowym przedszkolem sytuacja jest podobna jest projekt budowlany, jest program rządowy zwiększenia dostępności do przedszkoli i żłobków, ale niestety nie ma w tym programie pieniędzy.
~do +++ (2) 28-09-2011 16:56
W ostatnich dwóch latach wybudowano salę przy szkole, może następne będzie przedszkole. Odłóż na bok swoje prywatne sympatie i antypatie, wróć w wyobraźni do lata 2006 i zobacz ile się zmieniło. Nikt Ci nie karze mówić, że to co jest czarne jest białe i odwrotnie. Zachowaj obiektywizm jeśli Cię na niego stać. Nigdy jeszcze w Szklarskiej Porębie tyle nie zrobiono ile w ciagu ostatnich 5 lat, taka jest po prostu prawda. Może gdyby nie kryzys to zrobiono by więcej? Nie wiem. Pytasz kto skorzystał na inwestycjach takich jak wyciąg, dinopark, rynna saneczkowa? Taki jesteś mądry i na wszystkim się znasz i nie potrafisz prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie. Odpowiem za Ciebie. Skorzystali na tym turyści którzy przyjeżdżają do Szklarskiej czyli w efekcie końcowym skorzystaliśmy my mieszkańcy.
~+++ 28-09-2011 16:58
skoro nie ma pieniędzy to po co wyrzucać forsę na projekty ???? Chyba że to pisanie projektów jest takie jak twoja pisanina ...aby cos tam napisać żeby było że sie robi. Gratuluje znajomości budżetu. Te 1.200.000 jest w budżecie juz realizowanym czy w tym który będzie uchwalany ????
~do +++ 28-09-2011 18:19
Jakie masz uwagi do mojej "pisaniny"? No i znowu obnażyłeś swój brak wiedzy. Taka jest już specyfika, że najpierw trzeba mieć projekt budowlany, otrzymać na niego pozwolenie na budowę a potem dopiero siegać po środki zewnętrzne i z reguły od ogłoszenia o tym, że jakieś środki będą dostępne a terminem złożenia wniosku upływa zaledwie kilka i kilkanaście tygodni. W tym czasie projektu oraz pozwolenia na budowę nie uzyskasz. To jest ryzyko, które musi wziąć na siebie gmina. Te 1.200.000 na dopłaty do wody jest w tegorocznym budżecie (zobacz sobie http://www.szklarskaporeba.bip.net.pl/?a=2637) do końca I półrocza wydatkowano 577.441,17 zł
~alt 28-09-2011 19:33
Piękne inwestycje : rynna, wyciąg dino park...taaaak tylko gdzie przenocujecie tych wszystkich sportowców wraz z ekipami którzy maja zjechać do miasta na Puchar świata ? w parku dinozaurów czy na rynnie ? wyciąg odpada bo...kanapa nie podgrzewana. Przez wiele lat lansowana polityka wspierania developerów odbije sie teraz czkawką bo okazuje sie ze baza noclegowa miasta jest niewydolna do obsługi tak wielkiego wydarzenia. ale Szklarska to znany św Mikołaj który rozdaje prezeznty. i tak na zorganizowanym w Szklarskiej Porebie PŚ zarobi Karpacz ze swoim Gołębiewskim, zarobią Czesi...no jest nad czym debatować
~do alt 28-09-2011 20:47
No jest kilka hoteli w mieście które już zostały przez FIS zaakceptowane i wybrane jako miejsca zakwaterowania ekip sportowych.
~lesi 29-09-2011 8:57
Do malko od lesi.Chetnie bym wbil jako pierwszy lopate pod dziurke tylko powiedz gdzie mam zaparkowac w twoim miasteczku.Od siebie to radze abys pogadal z Miro jest chwilowo wolny pogada z Grzechem i Sobiesiakiem i moze jakis biznesik w stylu ORLIK rozkreca.Musisz byc rogaty skoro slowo BARAN tak boli.
~do lesi 29-09-2011 16:32
Oj lesi rozumiem, że niektórzy mają problem czytanie ze zrozumieniem, ty to masz inny problem nazywa się on pisanie ze zrozumieniem. Przecież to ty napisałeś: "...czas w gorce zrobic dziurke i wzorem zachodu zrobic parking ktory sie szybko splaci." Ja ci tylko zaproponowałem, że skoro to taki świetny biznes to zasuwaj bracie i buduj ten parking w dziurce. To przecież taki świetny biznes. Jak będziesz go już budował to z pewnością miejsce na sój samochód też znajdziesz.
~xyzII 30-09-2011 14:29
woda jest mierzona w metrach szesciennych/m3/jak rozlana to mozna i m2
~cv 3-10-2011 18:18
Wielkie inwestycje ? nowy wyciąg, ryynaa ? a co to za inwestorzy którzy nie maja na podatek od nieruchomości i trzebo go wspaniałomyslnie umarzać ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Dary Lasu

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

To jest antywitacz

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
659
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%