MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Jak to w tartaku drzewiej bywało…

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 5 lutego 2010, 8:40
Aktualizacja: 8:42
Autor: TEJO
Fot. Organizator
28 lutego minie rocznica likwidacji tartaku w Sobieszowie, a kilka dni wcześniej jego były pracownik, Bolesław Osipik, pokaże na wystawie archiwalne zdjęcia ilustrujące najlepsze czasy sobieszowskiego zakładu.

Bolesław Osipik to nie tylko rowerowy „obieżyświat”, lecz także żarliwy dokumentalista amator, który w swoich zbiorach ma liczne zdjęcia z codzienności Jeleniej Góry. Niektóre – wręcz unikalne, jak choćby te z tartaku w Sobieszowie, który rok temu zakończył działalność zmuszając autora do wcześniejszej emerytury.

Były pracownik chce uczcić niewesoły jubileusz ciekawą wystawą, dla której gościny udzielił Klub Osiedlowy „Orlik” przy ul. Wita Stwosza, działający pod egidą MDK „Muflon”. 24 lutego o godz. 17 odbędzie się wernisaż ekspozycji, na którą złożą się zdjęcia z lat 70. i 80. minionego wieku, z czasów, kiedy tartak przeżywał okres prosperity. Do tego zostaną dołączone fotografie z dnia zamknięcia zakładu. Jak mówi autor wystawy, który w tartaku przepracował 36 lat, bywało, że firma zatrudniała nawet 150 osób. Ta epoka zachowała się jednak tylko na zdjęciach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Finał na lawecie

Jest gdzie chodzić – konkurs

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~naj 5-02-2010 11:36
Demokracja (od roku 1990) skutecznie w Sobieszowie zlikwidowała kilkanaście zakładów pracy,dając nie tylko jej mieszkańcom wolne granice bez środków do egzystencji.Nic w zamian.
~ 5-02-2010 19:06
Demokracja w naszym kraju niejednemu i życie odebrała a co jeszcze zabierze???!!!!Były pracownik choć tyle że odszedł na wcześniejszą emeryturę ale już ją MA.Szumna nazwa EMERYTURA ale akurat na chleb bo na nic więcej nie starczy.A co zrobi ten co ma pracować do 70lat aby dostać emeryturę???A co zrobi jak straci pracę w okresie gdy do emerytury zabraknie mu 6-7lat.A kto wówczas zatrudni 63lub64latka???I jeszcze raz A pytanie czy w ogóle doczeka tej popapranej emerytury!!
~Jano 5-02-2010 20:24
To polityka naszych rządów doprowadziła do takiego stanu rzeczy , jak buduje się tylko markety i sklepy wielkopowierzchniowe to właśnie tak jest że w mieście i regionie tak się dzieje , a trzeba było zakłady pracy likwidować i niszczyć cały przemysł w Jeleniej Górze i okolicy no po co komu fabryki czy inne zakłady lepiej wszystko dziadostwo sprowadzić z Chin bo tanie i nic nie warte wiec nabijajcie tym Chińczykom kasę a my będziemy u nich wyrobnikami ,a rządy same się wyżywią
~jelgór 5-02-2010 20:46
świetny tytuł panie tejo!
~Towarzyszka Komisarz B. 19-11-2018 17:27
A 8 lat później - szczere pole w miejscu tartaku i nic...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Niewybuch w Złotoryi

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2200
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%