MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Jak sobie radzić z przestępcami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 1 lipca 2010, 8:00
Aktualizacja: 18:43
Autor: Angela
Fot. Angela
Proste, ale skuteczne sposoby na wandali, złodziei i bandytów przekazali wczoraj zarządcom budynków policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Efekty rozmów, czyli mniej czynów karalnych po zastosowaniu policyjnych wskazań, mają być widoczne już niebawem.

Spotkanie poprowadził kom. Bogumił Kotowski wraz z asp. Maciejem Skórą, kierownikiem referatu dzielnicowych z Zabobrza, który opowiedział o programie prewencyjnym „Uwaga włamywacz” oraz podinspektorem Andrzejem Zygulskim, szefem komisariatu w śródmieściu.

Mundurowi przekazali zarządcom budynków kilka prostych wskazówek, które mogą ograniczyć przestępczość, wandalizm, i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie w ich mieszkaniach i w okolicach ich budynków. Podobne spotkania są organizowane przez policję cyklicznie, a wskazówki przekazywane są również do przedstawicieli szkół, przedszkoli czy hoteli.

– Znając sposoby działania sprawców, chcieliśmy pokazać zaproszonym do nas zarządcom, jak można w prosty sposób, bez większych nakładów finansowych poprawić stan bezpieczeństwa na osiedlach czy obok budynków mieszkalnych. Do takich najprostszych sposobów należą: wycięcie krzewów, doświetlenie niektórych miejsc, zamontowanie kamer monitoringu, zamontowanie specjalnych zamków czy drzwi, które się same zamykają, ograniczenie ilości wejść do piwnic itp. Nasi fachowcy od monitoringu podpowiedzą też, jak zamontować kamery by były one skuteczne - mówi kom. Bugumił Kotowski.

Na spotkanie z ramienia zarządców przybył m.in. Dariusz Gębura z Jeleniogórskiej Spółdzielni mieszkaniowej, kierownik Administracji Zabobrze II i III.
– W świetle zdarzeń ostatniego roku, gdzie na naszym osiedlu było kilka napadów, a nawet morderstwo, takie spotkania mają ogromne znaczenie. Bardzo chętnie przyjęliśmy zaproszenie i już od kilku miesięcy współpracujemy z policją, która przedstawiła nam pewne sugestie, co na osiedlu można zmienić by było bezpieczniej i powoli to realizujemy.

– Myślę, że to spotkanie rozszerzy naszą wiedzę i zakres naszych działań, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli spokojnie mieszkać. Na pewno koordynacja jakiś działań jest potrzebna, z jednej strony pewne rzeczy robimy sami od szeregu lat, a tu fachowcy ukierunkują nasze działania na najważniejsze obszary – skomentował Dariusz Gębura.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 1-07-2010 10:31
Tępić wandali i darmozjadów !!!
~ 1-07-2010 11:42
http://www.jelenia-gora.policja.gov.pl/www/index.cgi?menu=11&numer=23
rymcycymcy 1-07-2010 13:04
| ~nino | ...jakby nie seplenił, to by Angela zrozumiała ;)
~nino 1-07-2010 13:29
Jak zykle Jelonka pokazała się z rpofesjonalnej strony a pani Angela nie potrafi dokładnie zapisać uczestników spotkania . Komendant nie Śródmieścia tylko Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze nazywa się nie Cybulski , nie Zubulski tylko ZYGULSKI . Partacze !!!
~ 1-07-2010 15:00
http://www.jelenia-gora.policja.gov.pl/www/index.cgi?menu=11&numer=23 - pod tym linkiem można znaleźć jego nazwisko napisane prawidłowo! Wystarczy tam kliknąć! Nie trzeba słuchać tego co ktoś wysepleni, Rymcy! Angeli się po prostu nie chciało.
~ 1-07-2010 15:02
Ja nie jestem nino z 13:29, nie mam nic wspólnego z tymi inwektywami wobec Jelonka.com.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna zarośnięta!

Dotacja na usuwanie azbestu

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
139
Tak
43%
Nie
45%
Nie wiem
12%