MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Jak się radny spieszy, to się diabeł cieszy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 13 lipca 2009, 17:34
Aktualizacja: Czwartek, 16 lipca 2009, 17:57
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jednak Szkoła Podstawowa nr 6 będzie miała „Orlika”! Okazało się tak po dzisiejszej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej zwołanej na wniosek prezydenta, który przedłożył uzupełnienia do uchwały budżetowej. W ratuszu nawet znawcy dość skomplikowanej materii samorządowej mogli się pogubić w chaosie dyskusji i głosowań. Wszystko przez pośpiech. Sesja została zwołana dziś. Mało kto się do niej przygotował. Sami radni chyba za bardzo nie wiedzieli, o co chodzi.

Tłem całości był znany już konflikt między radą miasta i prezydentem dotyczący lokalizacji boiska sportowego „Orlik”. Marek Obrębalski zaproponował wyjście awaryjne: budowę przy SP nr 6 normalnego boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz powrót do pierwotnej realizacji „Orlika” przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. Pieniądze na obiekt przy „szóstce” miałyby pochodzić z puli przeznaczonej na budowę boiska przy ZSO nr 1 im. Żeromskiego.

Okazało się jednak, że w wyniku dość skomplikowanego procesu wnoszenia poprawek i wykreślania zapisów, radni zagłosowali tak, że gdyby zastosować ich uchwałę, „szóstka” dostałaby zarówno „Orlika” jak i dodatkowe boisko. Pozostałe szkoły miałyby się obejść smakiem. Ten absurd rozgrzał dyskusję wśród radnych, którzy chyba sami nie bardzo wiedzieli, jak mogło dojść do takiej sytuacji. Długo rozmawiano o reasumpcji zastanawiając się, czy można ją zastosować, mało o sprawach merytorycznych.

Sprawa wyjaśniła się dopiero po trwającym ponad kwadrans posiedzeniu prezydium rady. Zagłosowano nad wykreśleniem jednej poprawki oraz nad uchwałą zakładającą pozostawienie SP nr 6 jako miejsca na lokalizację „Orlika”. Jednym z punktów rozszerzonych przez prezydenta miasta była także termomodernizacja obiektów oświaty (SP nr 2 i jednego z przedszkoli). I w takim brzmieniu uchwałę przegłosowano.

Ale i to głosowanie poprzedziła długa wymiana zdań o tym, której szkole należy się boisko i że nie przystoi, aby nie miał go popularny „Żerom”. Bowiem w przypadku przeznaczenia pieniędzy na dodatkowe boisko przy „szóstce”, pełna realizacja projektu przy ZSO nr 1 byłaby możliwa dopiero w przyszłym roku. Ostatecznie uczniowie nowy obiekt będą mieli. Z „Orlika” może też już cieszyć się Szkoła Podstawowa nr 6.

Prezydent Obrębalski, który jeszcze kilka dni temu straszył, że Wrocław może pieniądze na ten kompleks zabrać, dziś na ten temat nie powiedział ani słowa. Cieszył się za to, że radni przegłosowali sprawę termomodernizacji. – Pozwoli to na znaczne oszczędności – mówił szef Jeleniej Góry.

Kiedy Marek Obrębalski przedstawiał swój projekt uchwały, część radnych rozmawiała. Prezydent przypomniał sobie, że jest nauczycielem akademickim. – Chyba komuś z panów wyraźnie przeszkadzam – wytknął. – A pan, panie Krzysiu, znów z gumą w buzi. Szacunku trochę – ironizował prezydent patrząc na radnego Krzysztofa Mroza.

Najgorzej na wszystkim wyszedł Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, który może zapomnieć zarówno o „Orliku” jak i jakimkolwiek nowym boisku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bez znaków akcyzy

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (19) Dodaj komentarz

ago. 13-07-2009 18:08
Tak sobie czytam artykuł, oglądam zdjęcia i zastanawiam się czy w tych buteleczkach to aby na pewno woda... ;-) Fajne zdj. 10!
piipi 13-07-2009 18:30
~Krzys ..to ma gume do zucia w buzi ! Dla Mareczka ..lizaczeka podrzuce i bedzie *fajne przedszkole !
ago. 13-07-2009 18:46
A mogły być DWA boiska... Nad radnymi unosi się jakaś "woń (...)"... ;-)
~ 13-07-2009 19:28
Od trzech lat nie wiadomo, o co chodzi? Radni pogubili się już na pierwszej swsji i tak jest do dziś!
~ 13-07-2009 19:29
zwołali na szybko zeby namieszac i wprowadzic chaos wiadomo o co chodzi wszystko ukartowane dawno dawno temu i osiagneli to co chcieli -same przekrety
~fotowidz 13-07-2009 19:33
Zdjęcie nr 1: Ta duża "piątka" jest rewelacyjna; Zdjęcie nr 5: Łuzniak rozmawia z Wrocławiem; Zdjęcie nr 10: Co za szczęście, pozostał tylko rok,ostani rok.
~ 13-07-2009 19:37
dzj.nr 5 kto to z białym krawatem?
~wow 13-07-2009 20:08
Ładny biust.
~do rozpuku 13-07-2009 20:18
To już nie ma nic ważniejszego niż jakies boisko? Kiedyś takie powstawały w czynie społecznym i bez takiego rejwachu wokół tego. Ludzie wy już do reszty pogłupieliście. Smród , bród i ubustwo a wy jakieś socjotechniczne bzdety.
~do ago 13-07-2009 21:03
woda ale gadajaca
~normalnie ciekawski 13-07-2009 21:53
. . . a ta Oczytana Pani na fotce nr 1 to kto ?
piipi 13-07-2009 22:19
~FOTOWICZ ..a moze ON rozmawia z dziweczyna ? ( ..swoja lub INNA )
~mim 13-07-2009 22:37
Chetnie też podpiszę tej blond pani z biura rady -cos tam ,coś tam. Ciekawe co pan Ziutek tak długo podpisywał??
~do 19,37 13-07-2009 23:02
Ten z białym krawatem to przecież spadochroniarz ze Świeradowa Zdroju. Na Sessji P.Szeremietuk prosił kilka razy aby P.Radca Prawny Słomski wyjaśnił zawiłości Paragrafów prawnych.
piipi 13-07-2009 23:54
~Slodko-ptysiowe jest zdj.nr.4 ...Pan Prezydent *przytyl !
~grr 14-07-2009 1:05
nie odrazu krakow zbudowano, poczekamy, pozyjemy i eleganckie boisko ze sztuczna trawa i oswietleniem bedzie miala kazda szkola w jelniej, oby! :-)
~x 14-07-2009 9:13
A nad tym wszystkim unosi się złowieszczy cień Roberta P.
~LRR 14-07-2009 9:35
To sie narobilo, MO ani Orlika nie przepchal, ani zwyklego boiska przy rzemioslach. To sie kowboj wraz z poslem nawyglupiali na konferencji a tu Marek i tak sprawe skitral ;-)
~mieszkaniec Cieplic 18-07-2009 17:03
Obserwjję, to co się dzieje w mieście, ale tym razem rada miejska przegieła (nie wszyscy!). Najlepiej zwalić winę na pośpiech. Ale każdy przeciętny człowiek kto interesuje się sprawami miasta wiedział, że Obrębalski zwołał na poniedziałek nadzwyczajne posiedzenie - mówiono o tym na odrze i w radiu. Dziwnie, że radni nie zdążyli się przygotować!!! Przez wasze bezmyślne decyzje być może się tylko obejdziemy smakiem. To, że sprawa Orlika urosła do takiej rangi, jak stwierdziła w swojej niezbyt inteligentnej wypowiedzi radna Malczuk, to tylko świadczy jakim jest wielkim dnem. Prezydent zrobił wszystko co mógł i chwała mu za to, bo przecież dobro dzieci i młodzieży powinno być na pierwszym miejscu. Jeżeli miasto straci Orlika przez wasze zagrywki, to zapamiętamy to wam droga rado przy następnych wyborach. Wtedy zobaczycie to drugie dno, bo tam jest wasze miejsce. Bardzo bym chciał poznać kto głosował przeciw budowie orlika przy rzemiosłach. Może ktoś poda nazwiska tych matołków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak nie parkujemy

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Odkrycia w kościele w Wojanowie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1007
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%