MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Jak ryby w wodzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 17 czerwca 2007, 19:10
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Dzieci z „Dąbrówki” nauczyły się pływać dzięki firmie Nivea i ratownikom.

„Już pływam” to hasło akcji, po której 12 najmłodszych z domu dziecka „Dąbrówka” posiadło ważną i przydatną w życiu umiejętność pływania.
– Przez 12 tygodni spotykaliśmy się w każdą niedzielę i uczyliśmy dzieciaki pływać. Na koniec próbowały wykorzystać swoje umiejętności do ratowania życia. Ratownicy z grupy interwencyjnej jeleniogórskiego oddziału dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pokazali, w jaki sposób należy holować osobę zmęczoną lub wykonać bezpieczny skok do wody – wyjaśnia Jacek Falkenberg ze szkółki pływackiej „Delfin”.

– Bardzo cieszymy się, że taka akcja została zorganizowana, bo zajęcia na basenie są dla naszych podopiecznych niezwykle przydatne. Chociaż dzieci czasami narzekały, że muszą ćwiczyć, to instruktorzy byli niezwykle wyrozumiali i cierpliwi. Zdaję sobie sprawę, ile pracy i chęci to wszystko kosztowało. Jesteśmy wdzięczni wszystkim organizatorom za możliwość wzięcia udziału w programie – mówi Agnieszka Chłopeniuk, wychowawca z domu dziecka „Dąbrówka”.
– Podziękowania należą się też firmie przewozowej „Krycha”, która za darmo dowoziła nas na każde zajęcia. Sama nie dałabym rady zabrać się z dwunastką dzieci – dodaje.

Do udziału w programie zorganizowanym przez Nivea i WOPR została zaproszona szkółka pływacka „Delfin”. Z programu mogły skorzystać dzieci, które na co dzień mają utrudniony dostęp do pływalni, m.in. z rodzin ubogich i domów dziecka.
Nivea zapewniła sprzęt do nauki pływania – deski, tzw. makarony pływackie, tablice propagujące bezpieczne zachowania nad wodą. Każde dziecko otrzymało też czepek kąpielowy, książeczkę w formie komiksu, maskotkę i plakietkę z napisem „Już pływam z Nivea i WOPR”.
W całej Polsce w akcji wzięło udział 80 basenów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~JUZEK 17-06-2007 18:26
Gratulacje –szczere– za wspanialy pomysl. Oby wiecej takich inicjatyw mialo to smutne miasto . Teraz Polska –nie zapomne napisac gratulacji , tych znanych juz. Gratuluje Polakom premiera , prezydenta , poslanki Hojarskiej , prof. Macieja Giertycha , ktory wierzy , ze Swiat zostal stworzony w 6 dni i w to ,ze ewolucja nidgy nie miala miejsca ,i wielu innych nie wymienionych .
~Maxi 17-06-2007 21:35
Miło,że ktoś pomyślał o Tych dzieciach.Gratuluję pomysłu.
~miska 17-06-2007 23:52
No, Joziu to sie inaczej pisze, wez tabletke bo naprawde juz zbyt przesadzasz z tym samymi gratulacjami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci u harcerzy

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Magistrat do remontu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%