MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Jak pod Chojnikiem wiosnę witano

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 24 marca 2012, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Angela
Fot. Organizator
W tym roku dzieci z Przedszkola nr 11 w Sobieszowie wyganiały zimę marzanną, która została wykonana z materiałów przyjaznych środowisku. Wiosnę przywitano natomiast niezwykłym przedstawieniem oraz przemarszem ulicami miasta w kolorowym, wiosennym korowodzie.

Pierwszego dnia wiosny przedszkolaki zebrały się w dużej sali, aby uczestniczyć w przedstawieniu , które zorganizowała grupa Żabek pt."Pierwszy dzień wiosny". Po nim przyszedł czas na prezentację kukieł marzanny, wykonanych przez poszczególne grupy. Pierwszym miejscem nagrodzono wszystkie prace. Nie obyło się bez gromkich śpiewów i radosnych okrzyków na cześć wiosny i tradycyjnej ciuchci przy piosence "Maszeruje wiosna".

Po korowodzie ulicami Sobieszowa spacer zakończono w przedszkolnym ogrodzie, gdzie dzieci szukały śladów wiosny. - Znaleźliśmy wyrastające z ziemi zieloniutkie ździebełka trawy, malutkie listeczki i pąki kwiatów na drzewach, a nawet szare "kotki" (czyli bazie) i ptaszki, które swym głośnym ćwierkaniem również oznajmiały przyjście wiosny. Bardzo podobał mi się dzisiejszy dzień a zwłaszcza pan Bociek – mówili Wiktor, Natalka i Julka.

W tym dniu dzieci otrzymały również kiosk interaktywny oraz nagrody od Karkonoskiego Parku Narodowego. - W imieniu swoim, wychowawczyń i dzieci, dziękuję - powiedziała Monika Sołek, dyrektor Przedszkola nr 11 w Sobieszowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zygzakiem po ulicy

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Koniec remontu tunelu

Komentarze (45) Dodaj komentarz

~Absolwent 24-03-2012 13:23
Pamiętam jak byłem mały... Cały rok czekaliśmy na ta imprezę. Razem z nauczycielkami robiliśmy marzanny które później paliliśmy w efektownym ognisku. Tego nie zapomnę do końca życia. Pozdrawiam Panie z przedszkola :))
~Nostradamus 24-03-2012 13:39
Brawo Karkonoski Park Narodowy, brawo przedszkole nr 11!
~:) 24-03-2012 19:21
Super! Brawa dla przedszkolaków i oczywiście wszystkich Pań z przedszkola nr 11 .
~Gona 24-03-2012 19:37
Brawo Ewunia :)
~ 24-03-2012 21:43
A co z tą słynną krokusową łąką pod Chojnikiem, szumnie otwartą w ubiegłym roku? Przecież właśnie teraz powinny tam kwitnąć krokusy. Czy coś tam w ogóle jeszcze rośnie? Dużo szumu na początek, a pierwszej wiosny już cisza na ten temat. A na wszystko poszły spore pieniądze. KPN lubi rozdawać prezenty, szkoda tylko, że kupowane nie za swoje pieniądze i przeważnie wydawane bez sensu. Może by Jelonka zainteresowała się tą sprawą, zamiast uprawiać tanią propagandę pana Raja i S-ki, pisząc o cukierkach rozdawanych przedszkolakom?
~Nostradamus 24-03-2012 23:51
Łąka Krokus to pomysł organizacji społecznych, gdyby nie ta łąka to dzisiaj stałaby tam BIEDRONKA. A sponsorem był Pan Complex, a nie KPN. Od KPN to wieśniakom wara. Gdyby żył Hrabia Schaffgotsch zakrzyknąłby: NA POLE! DO ROBOTY JEŁOPY!
~turysta 24-03-2012 23:57
Krokusowa Łąka była potrzebna panu Rajowi tylko po to, żeby się pochwalić nowym pomysłem a teraz już ma ją gdzieś. Skończyła tak jak wiele innych "głośnych" pomysłów Raja, np. ścieżki dydaktyczne, po których dzisiaj nie ma żadnego śladu. Czysta propaganda a efektów żadnych. Szkoda, że na te pseudodziałania łapie się wielu mieszkańców naszego miasta. Porównajcie nasz park narodowy i czeski po drugiej stronie Karkonoszy -różnica, jak między niebem a ziemią.
~:) 25-03-2012 9:18
Pod artykułem o przedszkolu wywlekacie znów animozje ... a właśnie jest nowy artykuł o nagrodzonym KPN-ie, więc tam sobie idźcie ;p Brawo dla Pań z przedszkola Nr 11, od dawna śledzę ich poczynania i jestem dumna, że tam zaprowadzam dzieci :)
~do 21;43 25-03-2012 10:25
Ale KPN nie rozdawał cukierków, tylko bardzo atrakcyjne pomoce i materiały dydaktyczne o Karkonoszach . może najpierw trzeba dowiedzieć się więcej a potem pisać, o ile się ma co pisać.
~LR 25-03-2012 19:43
A ja przepraszam, czy KPN jest od rozdawania prezentów dzieciakom czy od dbania o przyrodę i infrastrukturę turystyczną w Karkonoszach? Bo z tą drugą to jak na razie cienko, wystarczy popatrzeć na stan szlaków i porównać ze stroną czeską. Andrzej Raj może nawet codziennie przebierać się za Mikołaja i rozdawać dzieciakom paczki (kupowane - a jakże -za pieniądze podatników). Nie zmieni to faktów, że zarządcą Karkonoszy jest miernym.
~taka prawda 25-03-2012 20:01
KPN jest od krętaczenia. Jak nie ma efektów, to zawsze mozna dać dzieciakom lizaki albo posadzić krokusy w błysku fleszy i kamer (po których juz pierwszej wiosny nie ma nawet śladu) i propaganda działa. O czym świadczy fakt, że paru naiwniaków dało się nabrać (pewnie tych, którzy od lat nie byli w Karkonoszach i bezkrytycznie łykają to, co im media podsuną).
~do LR 25-03-2012 20:24
Czytanie ze zrozumieniem jest potrzebną umiejętnością, czy gdzieś wyczytałeś że rozdawał cukierki? Ktoś już wcześniej wyjaśnił , materiały edukacyjne, a to zupełnie coś innego, a że napisali "kiosk" to nie znaczy że z cukierkami.
~44 25-03-2012 20:35
o jej ale rewelacje! wiadomo przedszkola zawsze pracowały super i nie ważne 11 , 15 ... czy tam jeszcze inne numery! w przedszkolach dużo się dzieje ! i nie tylko w tych o ktorych piszą (akurat tu piszą bo pracownik jelonki ma tam dziecko) ale we wszystkich ! przedszkola winny być zawsze brane pod uwagę i od przedszkoli powinny uczyć się szkoły ! wszystko co się nauczyłam to w przedszkolu ! brawo panie przedszkolanki ! wielkie ukłony za serce jakie macie dla tych malutkich dzieci ! wszystkie przedszkola jesteście WIELKIE!!!
~do LR 25-03-2012 21:23
Ma się pretensję do KPN, a samemu nie umie się z zrozumieniem przeczytać artykułu.Wystarczyło tylko słowo kiosk i już ma się na myśli lizaki i cukierki. Człowieku w tym miejscu się ośmieszasz. Dzieci otrzymały pomoc edukacyjną - interaktywną.Nie tylko KPN odpowiada za remontowanie szlaków ale również za edukacje. Jeśli chodzi o krokusy to mają się b.dobrze właśnie zakwitły.
~ 25-03-2012 21:51
Materiały edukacyjne przedszkolakom??? Czyli co, foldery, ulotki? Czy ktoś w KPN-ie ma odrobinę wyobraźni, przecież większość przedszkolaków nawet nie umie czytać. Równie dobrze mogli te swoje materiały wrzucić do pieca, pozytek byłby ten sam. Poza tym poprzednicy mają rację - działania pod publiczkę nie zastapią meritum.
~@klient 25-03-2012 21:55
Klient pochwal sie lepiej ile tobie kpn placi za pochlebcze wpisy i zagluszanie krytycznych komentarzy ?
~do 44 25-03-2012 22:11
Droga Pani. Jak widać przedszkole słusznie jest promowane. Ja wychowałem się w tym przedszkolu.... Jestem dumny że tam chodziłem i wszystkie nauczycielki odnajdują miejsce w moim sercu. to One nauczyły mnie podstaw własnie w TYM przedszkolu i miło poczytać sobie po latach że wychowywane są kolejne pokolenia które za kilka lat będą na moim miejscu mogły przeczytać kilka miłych słów o swoim kochanym przedszkolu.
~do 21:51 25-03-2012 22:20
Widać Twoja wyobraźnia i wiedza jest zbyt mała żeby zrozumieć sens i znaczenie pomocy interaktywnej, przykro, masz pecha. ( Takich pomocy , nie wrzuca się do pieca).
~... 26-03-2012 0:03
a tak na marginesie- ile tobie płacą za jazdę po KPN-ie?! Nie trudno zauważyć, że wpisujesz się pod każdym artykułem gdzie mowa jest o nim. Ach... ty prowadzisz dyskusję. Propozycja załóż bloga - to sobie porozmawiasz. Dzieciom daj spokój.
~sobieszowianka 26-03-2012 0:04
Ciekawe bo ja byłam dzisiaj na spacerze pod Chojnikiem i żadnych krokusów nie widziałam.
~do 22:20 26-03-2012 0:39
To może człlowieku z wyobraznią (szkoda, że przy tym bez rozumu) uświadomisz nam jaki jest sens przekazywania materiałów edukacyjnych komuś kto jeszcze nie umie czytać? Ja wiem, jaki jest sens. KPN dostaje spora kasę na wydawanie takich materiałów, a co z nimi robi to już nikogo nie interesuje. Najjłatwiej je rozdać byle komu i jeszzcze pochwalić się w mediach,że coś sie robi. Tyle, że nie jest to zadna edukacja tylko wywalania publicznych pieniędzy w błoto.
~do 00:39 26-03-2012 9:37
Wytłumaczę Ci ,chociaż opór widzę wielki, bo u Ciebie dobrej woli zrozumienia problemu -brak. Czytać potrafią nauczyciele, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, na tym polega misja edukacyjna ,żeby trafić do wszystkich i wieloma drogami. Materiały edukacyjne to nie tylko słowo pisane, to równiez obraz,a w kiosku interaktywnym również słowo "mówione",to tak w wielkim skrócie jak nie kapujesz dalej to już nic Ci nie pomoże.
~do 00:04 26-03-2012 9:48
To źle widziałaś, albo nie byłaś w tym miejscu. Są białe i fioletowe:)
~turysta 26-03-2012 12:24
@Klient: tak się składa, że krytykują KPN różni ludzie (i słusznie - trudno nie zauważyć tych rozwalonych szlaków w Karkonoszach, przypominających bardziej wyschnięte koryta potoków niż trasy turystyczne). Nawet remonty to czysta fuszerka (np. już wyłazi siatka spod szutru na tak szumnie otwartym bodajże w ub. roku czarnym szlaku z Kopy do Śląskiego Domu). Bronisz tylko ty (+ ewentualnie 2-3 stałe osoby), na dodatek nie podając żadnych sensownych argumentów. Więc coś musi być na rzeczy, że albo jesteś pracownikiem KPN-u, albo opłacony przez KPN. Albo zwyczajnie nie wiesz, o czym piszesz. Co do tych nieszczęsnych pseudomateriałów dydaktycznych, to żaden przedszkolak nie zrozumie tekstów pisanych fachowym językiem. Więc kolejny strzał kulą w płot, jak krokusowa łąka czy ścieżki dydaktyczne.
~? 26-03-2012 13:08
Może się mylę ,ale artykuł jest o przywitaniu wiosny w przedszkolu, a nie o funkcjonowaniu KPN, z tymi problemami to najlepiej do dyrekcji KPN. Ja chcialem pochwalić organizatorów za radość, uśmiech, wesoły nastrój na ulicach Sobieszowa.
~ 26-03-2012 13:10
Byłem niedawno na Chojniku i też nie widziałem po drodze żadnych krokusow . Może "klient" napisze, gdzie dokładnie one rosną ? Czy to "klient" pisał ostatnio o licznych nowych szlakach otwieranych przez K.P.N. ?
~do turysta 26-03-2012 14:18
Na 100 % nie jestem pracownikiem KPN. I powiem szczerze, że kiedyś też miałem pretensję do KPN, ale skierowałem pisma bezpośrednio do odpowiednich czynników. Nie czyniłem tego na forach, tym bardziej pod artykułami nie związanymi z tematem. To wygląda tak - jakbyś na siłę chciał na siebie zwrócić uwagę! Tłumaczysz to, że ty prowadzić tu dyskusję. Nie widzisz, że może wyrządzasz tymi wpisami krzywdę (nie chodzi tu o KPN ale tych co dotyczy artykuł, tu chodzi o małe dzieci.) Portal Jelonka nie jest blogiem, na którym można dyskutować na okrągło jaki zły jest KPN. Jeśli masz taką potrzebę, to utwórz swój prywatny blok i zaproś do jego odwiedzania i dyskusji.Jeśli chodzi o sens edukacji, to z godz. 9.37 ładnie ktoś to wytłumaczył.
~do klienta 26-03-2012 15:01
Słuchaj klient, tak się składa, że to ty najwyraźniej próbujesz zwrócić uwagę na siebie. Popatrz, iloma juz wpisami zasmieciłes tę dyskusję. I nie pierwszą. Nie podoba ci sie dyskusja, to w niej nie uczestnicz. Proste? Artykuł dotyczy KPN więc dyskusja o KPN jest jak najbardziej na miejscu. Więc przestań juz smędzić to samo w kółko macieja. Argumentów nie masz żadnych, więc nie rozumiem po co się wtrącasz do każdej dyskusji, skoro nie masz niczego merytorycznego do powiedzenia. Nudny jesteś jak stara c...a po menopauzie, można usnąć czytając twoje smętne wypiociny.
~ 26-03-2012 15:12
Otóż to . Poprzednio "klient" pisał o nowych szlakach, jakie ponoć otwiera K.P.N. Na pytanie o podanie tych szlaków zamilkł . Teraz pisze o jakichś krokusach , których też nie potrafi wskazać . Jego "argumenty" to zwykłe kłapanie dziobem dla samego kłapania , po to żeby coś sobie napisać . Nie dość , że troll , to jeszcze kłamca .
~po co 26-03-2012 16:01
Po co wy w ogóle dyskutujecie z trollem?
Bluszcz 26-03-2012 22:09
Czytając tytuł tego artykułu miałem ( widać błędne ) złudzenie że chodzi w nim o powitanie wiosny przez przedszkolaków. Czytając sam artykuł dalej tkwiłem w tymże błędzie. Sprawa sie rozjaśniła dopiero po przeczytaniu wszystkich wpisów. Wiecie? Ale ja jestem tępy? Przecież to wszystko z ta Marzanną to jedna wielka mistyfikacja. Pod postacią tejże postaci powrócił Moczulski z KPN ( Konfederacja Polski Niepodległej ) i zaczął jak zwykle mącić i oszukiwać a w swej złośliwej zajadłości porwał sie nawet na krokusy rosnące na łąkach i ścieżki dydaktyczne zaśmiecając je i rujnując. Boję sie wyjrzeć przez okno. A o spacerze nawet nie ma mowy. Przepraszam Was Kochane Dzieciaczki za ten paskudny tekst który napisałem i za te inne innych oszołomów też. Radujcie sie wiosna bo tylko Wy potraficie robić
Bluszcz 26-03-2012 22:11
szczerze i z prawdziwą radością bez jakichkolwiek podtekstów. Nie ukrywam że bardzo Wam tego zazdroszczę. Ukłony też dla Opiekunek tych naszych Kruszynek.
~@Bluszcz 27-03-2012 0:16
Widziałeś choć jedną ścieżkę dydaktyczną w Karkonoszach? Albo wirtualną łąkę krokusową? Wątpię. Jeśli ktoś tu jest oszołomem, to głównie ty.
Bluszcz 27-03-2012 14:05
To miłe co napisałeś w ostatnim zdaniu o mojej skromnej osobie. :-))) Naprawdę. Lubię być wyrazisty nawet jeśli jest to coś takiego jak oszołom. A co do tych ścieżek dydaktycznych to powiedz mi proszę jak one powinny wyglądać bo wiesz ja jestem dość tępy i jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Dla mnie każdy kontakt z lasem w stanie względnie nienaruszonym, z roślinami tam żyjącymi, zwierzyną to jedna wielka ścieżka dydaktyczna i nawet sie nigdy nie zastanawiałem w swojej durnocie jak to powinno wyglądać. Wiesz? Dobrze że tutaj jesteś i w końcu mi to wytłumaczysz. A w moim poprzednim poście wcale nie chodziło mi o jakieś ścieżki czy cokolwiek innego związanego z Naszym Parkiem Narodowym tylko o głupkowate spory w temacie poświęconym głównie dziecięcemu powitaniu wiosny. Ale i tak Kocham Cię
~@Bluszcz 27-03-2012 16:01
Tak myślałem, że nawet nie wiesz, jak wygląda ścieżka dydaktyczna. Wot znaffca wszystkiego, a tak naprawdę niczego. Szkoda, że tacy jak ty zawsze mają najwięcej do powiedzenia. I szkoda, że nie widzą, że tylko zaśmiecają forum swoimi bezsensownymi wynurzeniami o kwiatkach i motylkach. PS. Z tą miłością w sieci to uważaj - są odpowiednie kluby stosowne do zawierania tego typu znajomości, tam przynajmniej nie kupujesz kota w ciemno.
Bluszcz 28-03-2012 7:57
No i wszystko się wydało. :-(( Teraz już wszyscy wiedza że jestem miłośnikiem kwiatków i motylków i chyba nie pozostaje mi nic jak tylko wyznać moje skłonności do ptaszków sarenek i tak naprawdę do wszystkich żyjątek Trochę szkoda ze nie opisałeś mi wyglądu tejże ścieżki dydaktycznej ale pewnie miałeś mnóstwo spraw na głowie i nie miałeś czasu. No cóż. Dalej będę żył w tej nieświadomości i niedouczeniu. A z tą miłością w internecie to wiesz. Ja po prostu poważnie wszystko traktuję Także ten nakaz dany ludziom przez Szefa Świata na Synaju. Zacytuję: ...,, Będziesz miłował Pana Boga swego ze wszystkich sił swoich........a bliźniego swego jak siebie samego,, Teraz już zdemaskowałem sie całkowicie i wiesz o mnie wszystko. Wybacz mi. I jeśli możesz ( znajdziesz jakąś chwilkę ) to opisz mi tą
Bluszcz 28-03-2012 8:01
ścieżkę dydaktyczną żebym już dalej nie żył w tym swoim nieuctwie i tępocie. Wiesz? Bardzo cieszy mnie że w końcu los dał mi spotkać kogoś rozumnego. Z tą miłością do ludzi i Matki Natury wcale nie żartowałem. Nauczyłem sie jej i jestem z tego bardzo kontent. A Ty?
Bluszcz 28-03-2012 8:08
Jaszcze sie wróciłem bo o czymś zapomniałem. Wybaczcie mi Wszyscy że trochę śmiecę tu swoją obecnością. i to że być może któreś z Was mogło poczuć sie urażonym tym co napisałem. Zależy mi na tym bo teraz jest taki czas że trzeba pojednać sie z ludźmi by godnie przeżyć nadchodzące święta. Milutkiego dnia i samych uśmiechów. :-)))))
~@Bluszcz 28-03-2012 12:23
Przestań gościu trollować, OK? Tak jak słusznie zauważyłeś, zaśmiecasz to forum swoją obecnością. Jak nudzisz się w domu, to zajmij się sprzątaniem mieszkania albo plewieniem grządek. Ponieważ wiedzy w temacie dyskusji nie masz żadnej, a ja nie zwykłem karmić trolli, z mojej strony EOT.
Bluszcz 28-03-2012 22:10
A ja po prostu liczyłem że dowiem sie czegoś sensownego na temat tych dydaktycznych historii od kogoś bardzo kompetentnego. No cóż. Trochę jestem zawiedziony. Jednakże cała ta sympatyczna rozmowa nie poszła na marne bo w przedostatnim Twoim wpisie wyczytałem coś super interesującego. Otóż zawsze myślałem że nie należy kupować kota w worku a tu masz. W tym worku można go kupić ale nie w ciemnościach. Wnioskuję że gdy tenże kiciuś siedzi w worze w pełnym świetle to jest wszystko w porządku. Zastanawiam sie też dlaczego nie posiadasz ani nicka ani żadnego podpisu. Pewnie bierzesz wzór z bohaterów w zbrojach którzy to czyniąc ważne rzeczy dla dobra ogólnego nie podnosili przyłbicy by pozostać anonimowym. Pewnie i Ty odczuwasz tego typu powołanie i też unikasz autoryzacji swoich wpisów.
Bluszcz 28-03-2012 22:25
No nic. O tych ścieżkach poszukam sobie w wikipedii albo w związku z tym że mieszkam prawie po sąsiedzku z dyrekcją parku to skoczę do nich i może tam uzyskam wyjaśnienie. Powiadasz że jestem trollem. Hmmm kojarzy mi się to ze Shrekiem :-)))) Musze przyznać że to sympatyczny stworek i chyba nie zasługuje na to porównanie. A teraz napiszę tu limeryk podsumowujący: Pewien Zgorzkniały z Jeleniej Góry. W tym co jest całe znajdował dziury. Bluszcz sie pojawił. Kłopoty sprawił. Teraz w swej złości gryzie pazury. I jeszcze kilka słów odnośnie tego kochania ludzi. Teraz odwołam sie do mojego ulubionego myśliciela a mianowicie Lwa Tołstoja. Napisał On kiedyś tak: Aby żyć w zgodzie z naturą ptak musi fruwać, żmija pełzać, ryba pływać a człowiek kochać. Dlatego też jeśli człowiek nie kocha ludzi
Bluszcz 28-03-2012 22:30
a wyrządza im zło to postępuje równie dziwnie jak gdyby ptak zaczął pływać a ryba fruwać. I jeszcze jedno. Potępiasz innych nie znając ich. A ileż złego wiesz o sobie i puszczasz to w niepamięć? Jutro posłucham Twojej rady i wezmę sie za porządki w domu i wypielę te grządki choć jeszcze jak na razie chwasty nie zdążyły urosnąć. Mimo wszystko miłego dnia i samych dobrych rzeczy.
~ 28-03-2012 22:39
ale ty gościu bredzisz jak potłuczony. proponuję wybrac się na leczenie do odpowiedniego specjalisty choć obawiam się że na jakąkolwiek poprawę już za pózno ...
Bluszcz 30-03-2012 7:32
Błysnąłeś elokwencją i znajomością tematu jak również piękną i bogatą polszczyzną. Myślałem że jako zapyziały wieśniak dowiem sie coś od Ciebie interesującego ale widać że za wysokie progi jak na moje nogi. Szkoda że tak sie toczą dyskusje. Miłego dnie.
~@Bluszcz 30-03-2012 13:56
Za to tobie, Bluszczyku, jak widzę, skończyła się elokwencja. Co z twoimi rozwlekłymi postami nie na temat? Gdzie twoja wyobraźnia? Trolluj śmiało i nie obrażaj się - w końcu to jedyne, co potrafisz. Bo znajomości tematu po tobie się nie spodziewam. Nie daj się zakrzyczeć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wandale kontra naukowcy

G/Łoś na sobotni wieczór

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%