MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Jak nowa wieża ratuszowa

Wiadomości: GRYFÓW ŚLĄSKI
Wtorek, 29 grudnia 2009, 9:20
Aktualizacja: 9:21
Autor: KAM
Fot. ....
Milion złotych kosztował remont wieży ratusza w Gryfowie Śląskim, która nie była konserwowana od powstania, czyli od niemal 80 lat.

Zabytkowy gmach cieszy mieszkańców i przyciąga uwagę turystów i przyjezdnych. Wrocławska firma, która była wykonawcą, na co dzień specjalizuje się w tego typu pracach i remontach zabytków w całej Polsce. Kierownikiem budowy był Michał Sroka, który podkreślił, że prace remontowe wykonane zostały rzetelnie i profesjonalnie.

- Remont dachu, obróbka okien łącznie z ich wymianą, obróbki blacharskie zostały wykonane za kwotę ponad 1 miliona złotych, a wszystko to sfinansowane zostało z pięciu źródeł – ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, Regionalny Programu Operacyjnego „Turystyka poza szlakami”, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz z budżetu gminy – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik.

Kolejnym etapem przywrócenia wyglądu Gryfowa do tego sprzed lat będzie remont starówki. Samorządowcy chcą się zabrać za remont kamienic tak, aby kamienicom przywrócić dawny blask a miastu – przywrócić renesansowy charakter.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Drugi taki przystanek

Coraz więcej w mieście stojaków dla rowerów

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~siupakabras80 29-12-2009 9:34
jeśli reszta będzie tak pięknie wyglądać jak ratusz to nie moge się doczekać:)
~mm 29-12-2009 9:51
Czy budynek na wprost wejścia do ratusza też będzie miał renesansowy charakter po renowacji?
~dlw 29-12-2009 10:07
starówki? przecież gryfów to jedna wielka starówka!! od powstania nic tam się nie zmieniło. stare ulice, stare budynki i starzy ludzie tam mieszkają! to taka większa wioska..... :/
Patol 29-12-2009 11:22
Po co władzy remontowac budynki. Nie zasługują! Z własnej kielni powinni fundowac remonty.
~dawny gryfowianin 29-12-2009 12:23
Patrol,ale ty jestes tepy,nie dla wladzy,ale dla nas,przeciez milo popatrzec jak cos jest zadbane,nie mieszkam w Gryfowie,ale to byla kiedys moja gmina,bardzo sie ciesze ze P.Olgiert widac ze jest gospodarzem dobrym,jeszcze zeby ta dziure w jezdni na skrzyzowaniu kolo nowej szkoly,a skret na nowy cmentarz zalatac,bo mozna kolo urwac i bedzie ok,Przyjedz do Mirska,tu sie nic nie robi
~do dawny gryfowianin 29-12-2009 14:05
kolego, po pierwsze to Olgierd - nawet nie wiesz jak ma na imię burmistrz twojej byłej gminy. Po drugie nie porównuj Mirska z Gryfowem, bo jest to porównanie zdecydowanie na niekorzyść Gryfowa. Jestem obecnym mieszkańcem Gryfowa, a byłym Mirska i powiem Ci, piszesz farmazony. Kilka inwestycji w Gminie Mirsk w przeciągu ostatnich kilku lat: - nowe skłądowisko odpadów - wtedy jedno z najnowocześniejszych w dolnośląskim - rozbudowa szkoły (ZSLG) - remont zarówno samego stadionu, jak i zaplecza - notabene bardzo fajna płyta boiska o jakiej Gryfów może pomarzyć - ka...lizacja ponad 90% obszarów gminy (obszarowo ponad dwukrotnie większej od Gryfowa) - kupa kasy - multifunkcjonalne centrum kultury w Rębiszowie - na przeciw boiska - rozpoczęcie gruntownych remontów osrodków zdrowia w Mirsku i Rębiszowie - remont swietlic wiejskich w Przecznicy i Kwieciszowicach - remont sali miejskiej (gryfów o takiej może pomarzyć) - rozpoczęcie budowy hali sportowej przy szkole podstawowej na Betleja - remont elewacji tak wiezy, jak i samego ratusza - na wiosne remont dachu - o bieżacych remontach, zarówno budynków, jak i nawierzchni ulic nie wspomnę. I to wszystko za kadencji burmistrza w Mirsku - to tylko inwestycje komunalne. Z prywatnych masz np kolej gondolową - tak, większa jej część leży na terenie gminy Mirsk. Nie zapominaj przy tym, że Mirsk to dwukrotnie mniej zaludniona gmina niż Gryfów, mająca znacznie mniej korzystne położenie (brak ruchliwej drogi krajowej i połączenia kolejowego). A wracając do tematu, fajnie, ze są plany rewitalizacji starych kamienic i np zmiany architektonicznej tego bloku w rynku, tylko jest jedno małe ale. Doszły mnie słuchy ( z Urzędu), że są plany, aby mieszkańcy tych budynków, jeśli są właścicielami mieszkań, partycypowali w kosztach. A to raczej nie przejdzie. Zaznaczam, że nie jestem pracownikiem żadnej jednostki budżetowej w Mirsku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dary Lasu

To było bezpieczne?

"W Góry Serca" z Leszkiem na Śnieżkę

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
788
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%