MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jak nowa wieża ratuszowa

Wiadomości: GRYFÓW ŚLĄSKI
Wtorek, 29 grudnia 2009, 9:20
Aktualizacja: 9:21
Autor: KAM
Fot. ....
Milion złotych kosztował remont wieży ratusza w Gryfowie Śląskim, która nie była konserwowana od powstania, czyli od niemal 80 lat.

Zabytkowy gmach cieszy mieszkańców i przyciąga uwagę turystów i przyjezdnych. Wrocławska firma, która była wykonawcą, na co dzień specjalizuje się w tego typu pracach i remontach zabytków w całej Polsce. Kierownikiem budowy był Michał Sroka, który podkreślił, że prace remontowe wykonane zostały rzetelnie i profesjonalnie.

- Remont dachu, obróbka okien łącznie z ich wymianą, obróbki blacharskie zostały wykonane za kwotę ponad 1 miliona złotych, a wszystko to sfinansowane zostało z pięciu źródeł – ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, Regionalny Programu Operacyjnego „Turystyka poza szlakami”, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz z budżetu gminy – mówi burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik.

Kolejnym etapem przywrócenia wyglądu Gryfowa do tego sprzed lat będzie remont starówki. Samorządowcy chcą się zabrać za remont kamienic tak, aby kamienicom przywrócić dawny blask a miastu – przywrócić renesansowy charakter.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie dla tego masztu

Nowe zasady kontroli drogowej  

Motocykliści dla Niepodległej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~siupakabras80 29-12-2009 9:34
jeśli reszta będzie tak pięknie wyglądać jak ratusz to nie moge się doczekać:)
~mm 29-12-2009 9:51
Czy budynek na wprost wejścia do ratusza też będzie miał renesansowy charakter po renowacji?
~dlw 29-12-2009 10:07
starówki? przecież gryfów to jedna wielka starówka!! od powstania nic tam się nie zmieniło. stare ulice, stare budynki i starzy ludzie tam mieszkają! to taka większa wioska..... :/
Patol 29-12-2009 11:22
Po co władzy remontowac budynki. Nie zasługują! Z własnej kielni powinni fundowac remonty.
~dawny gryfowianin 29-12-2009 12:23
Patrol,ale ty jestes tepy,nie dla wladzy,ale dla nas,przeciez milo popatrzec jak cos jest zadbane,nie mieszkam w Gryfowie,ale to byla kiedys moja gmina,bardzo sie ciesze ze P.Olgiert widac ze jest gospodarzem dobrym,jeszcze zeby ta dziure w jezdni na skrzyzowaniu kolo nowej szkoly,a skret na nowy cmentarz zalatac,bo mozna kolo urwac i bedzie ok,Przyjedz do Mirska,tu sie nic nie robi
~do dawny gryfowianin 29-12-2009 14:05
kolego, po pierwsze to Olgierd - nawet nie wiesz jak ma na imię burmistrz twojej byłej gminy. Po drugie nie porównuj Mirska z Gryfowem, bo jest to porównanie zdecydowanie na niekorzyść Gryfowa. Jestem obecnym mieszkańcem Gryfowa, a byłym Mirska i powiem Ci, piszesz farmazony. Kilka inwestycji w Gminie Mirsk w przeciągu ostatnich kilku lat: - nowe skłądowisko odpadów - wtedy jedno z najnowocześniejszych w dolnośląskim - rozbudowa szkoły (ZSLG) - remont zarówno samego stadionu, jak i zaplecza - notabene bardzo fajna płyta boiska o jakiej Gryfów może pomarzyć - kanalizacja ponad 90% obszarów gminy (obszarowo ponad dwukrotnie większej od Gryfowa) - kupa kasy - multifunkcjonalne centrum kultury w Rębiszowie - na przeciw boiska - rozpoczęcie gruntownych remontów osrodków zdrowia w Mirsku i Rębiszowie - remont swietlic wiejskich w Przecznicy i Kwieciszowicach - remont sali miejskiej (gryfów o takiej może pomarzyć) - rozpoczęcie budowy hali sportowej przy szkole podstawowej na Betleja - remont elewacji tak wiezy, jak i samego ratusza - na wiosne remont dachu - o bieżacych remontach, zarówno budynków, jak i nawierzchni ulic nie wspomnę. I to wszystko za kadencji burmistrza w Mirsku - to tylko inwestycje komunalne. Z prywatnych masz np kolej gondolową - tak, większa jej część leży na terenie gminy Mirsk. Nie zapominaj przy tym, że Mirsk to dwukrotnie mniej zaludniona gmina niż Gryfów, mająca znacznie mniej korzystne położenie (brak ruchliwej drogi krajowej i połączenia kolejowego). A wracając do tematu, fajnie, ze są plany rewitalizacji starych kamienic i np zmiany architektonicznej tego bloku w rynku, tylko jest jedno małe ale. Doszły mnie słuchy ( z Urzędu), że są plany, aby mieszkańcy tych budynków, jeśli są właścicielami mieszkań, partycypowali w kosztach. A to raczej nie przejdzie. Zaznaczam, że nie jestem pracownikiem żadnej jednostki budżetowej w Mirsku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Ulica Hirszfelda już po remoncie

Wyrzucali kwiaty za płot

Apel córki tragicznie zmarłego mężczyzny  

Świętują Niepodległość

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
810
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%