MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Jak nie czytam, jak czytam…

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 11 czerwca 2016, 9:10
Aktualizacja: 12:16
Autor: ZSO 1
Fot. Użyczone/ZSO 1
... to hasło, pod którym 10 czerwca o godzinie 10.00 została przeprowadzona ogólnopolska akcja masowego czytania książek. Wzięła w niej udział również młodzież z jeleniogórskiego „Żeroma”.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” zachęcająca bibliotekarzy szkolnych oraz nauczycieli do zorganizowania wspólnego czytania w określonym dniu i czasie, w dowolnym miejscu w Polsce oraz za granicą.

Celem akcji była promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie młodzieży aktywnej czytelniczo oraz pokazanie nieczytającym, że czytanie to jednak powszechne zjawisko. Na zielonym terenie podwórka szkolnego zgromadziło się około 260 uczniów Żeroma i wraz
z nauczycielami przez jedną godzinę lekcyjną czytali przyniesione przez siebie książki.

Piątkowa akcja wpisuje się w działania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego złożony przez nauczycieli-bibliotekarzy wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej uzyskał akceptację komisji oceniającej. Dzięki temu biblioteka
w „Żeromie” otrzymała dofinansowanie w kwocie 15 tys.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

„Bezpieczne wakacje” – zajęcia plastyczne

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 11-06-2016 9:22
kupić e-booki wyjdzie taniej
~\\\ 11-06-2016 10:35
Chwalebne, ale nie oszukujcie się organizatorzy, moda na dobrowolne czytanie książek mija, bądź już minęła i jednostki tylko sięgną po książkę i nic z tym nie zrobicie, coś przemija, coś nowego wchodzi, ale próbować trzeba.... .
~PiotrBelfer 11-06-2016 11:47
Pewnie, że próbować trzeba! I włączać się do każdej takiej akcji. Czytajcie dzieciaki, książki uczą wyobraźni, kreatywnego myślenia, inspirują i dają wiedzę o świecie. A to wszystko razem wzięte to doskonały mechanizm i zbiór narzędzi do właściwego rozumienia i samodzielnego interpretowania rzeczywistości. Słowem, "Jak nie czytam, jak czytam" :)
~JA 11-06-2016 12:34
To znaczy - co nowego wchodzi? Tylko w Polsce się nie czyta - Europa ma się całkiem dobrze. Najbliżej - w Czechach ...
~van Gogh 12-06-2016 19:38
Tylko na zdjęciach tak przyjemnie to wygląda, są one częściowo ustawiane. Spora część okazywała zaangażowanie na poziomie dna jeziora Bajkał. Z poważaniem, ~jedzący kartofle, półbierny uczestnik akcji
~MM 13-06-2016 12:53
akcja prowadzona była również w innych placówkach, między innymi w zespole szkół rzemiosł artystycznych, gdzie przeprowadzono na pewno nie mniej spektakularną akcję, niż w żeromie. niestety redakcja skupiła się na promowanym ze wszystkich stron LO I pomimo, że posiadała materiały z rzemiosł. szkoda. nie rozumiemy takiej polityki medialnej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Stypendia dla najzdolniejszych

Dotacja dla szkoły w Sadach Górnych

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1072
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%