MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Jak głosowali nasi posłowie ws. aborcji?

Wiadomości: Polska
Wtorek, 27 września 2016, 7:28
Aktualizacja: Środa, 28 września 2016, 7:26
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
Posłowie podczas 26. posiedzenia Sejmu obradowali nad dwoma obywatelskimi projektami dotyczącymi aborcji. Jeden liberalizujący przepisy, drugi zaostrzający. W wyniku głosowania pierwszy z nich został odrzucony w pierwszym czytaniu, a drugi skierowany do dalszych prac. Ja głosowali parlamentarzyści z naszego okręgu?

W głosowaniu nad odrzuceniem w pierwszym czytaniu projektu zakazującego całkowicie aborcji decydowało 432 posłów (za - 154, przeciw - 267, wstrzymało się – 11, nie głosowało – 28).
ZA:
Ewa Drozd (PO)
Zofia Czernow (PO)
Elżbieta Stępień (Nowoczesna)
Stanisław Huskowski (koło ED, wcześniej PO)

PRZECIW:
Marzena Machałek (PiS)
Adam Lipiński (PiS)
Elżbieta Witek (PiS)
Ewa Szymańska (PiS)
Wojciech Zubowski (PiS)
Krzysztof Kubów (PiS)
Robert Winnicki (niezależny, wcześniej Kukiz'15)

Nie głosował:
Robert Kropiwnicki (PO)

Z kolei projekt dotyczący uregulowania praw kobiet do samostanowienia w sprawach prokreacji, w tym także dostępu do edukacji seksualnej i nowoczesnych metod planowania rodziny znacznie bardziej podzielił polityków. W głosowaniu za odrzuceniem w pierwszym czytaniu projektu liberalizującego przepisy padło 230 głosów, 173 było przeciw, 15 wstrzymujących, a 42 parlamentarzystów nie głosowało.

ZA:
Marzena Machałek (PiS)
Adam Lipiński (PiS)
Elżbieta Witek (PiS)
Ewa Szymańska (PiS)
Elżbieta Stępień (Nowoczesna)
Robert Winnicki (niezależny)

PRZECIW:
Krzysztof Kubów (PiS) – podobnie jak m.in. Jarosław Kaczyński
Ewa Drozd (PO)
Zofia Czernow (PO)
Stanisław Huskowski (koło ED)

Wstrzymał się:
Wojciech Zubowski (PiS)

Nie głosował:
Robert Kropiwnicki (PO)

Poza tym, podczas 26. posiedzenia Sejmu obradowano nad projektem dotyczącym m.in. zmiany definicji zarodka, ujednolicenia terminów w powiązaniu z przepisami ustawy dotyczącej planowania rodziny oraz ustawy o RPD, ograniczenia zapłodnienia pozaustrojowego do jednej komórki żeńskiej, określenia kompetencji banku komórek rozrodczych i zarodków do wywozu i przywozu komórek rozrodczych.

Głosowało 436 posłów, z czego 170 było za odrzuceniem w pierwszym czytaniu, 252 przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu. 24 osoby nie głosowały. Jeśli chodzi o posłów z okręgu legnicko-jeleniogórskiego to Adam Lipiński, Elżbieta Witek, Marzena Machałek, Krzysztof Kubów, Ewa Szymańska, Wojciech Zubowski byli za skierowaniem projektu do dalszych prac w Sejmie. Od głosu w tej sprawie wstrzymała się za to Elżbieta Stępień z Nowoczesnej (była jedną z dwóch z partii Ryszarda Petru, które postanowiły nie dokonać wyboru, a pozostałych 28 posłów Nowoczesnej było za odrzuceniem projektu). Poseł koła Europejscy Demokraci – Stanisław Huskowski (dostał się do parlamentu z list PO) był za odrzuceniem projektu, a podobnego zdania jak posłowie PiS był Robert Winnicki z Ruchu Narodowego (w Sejmie „niezależny”). Spośród posłów Platformy Obywatelskiej Ewa Drozd i Zofia Czernow były za odrzuceniem projektu, a Robert Kropiwnicki nie głosował.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Nowy radny w Kowarach

Komentarze (64) Dodaj komentarz

~qwe 27-09-2016 7:52
Podziękujemy tej starej kościelnej dewocie Machałek w następnych wyborach
~ 27-09-2016 8:09
Kościelne babcie i dziadki, którzy już dzieci mieć nie będą decydują o losie kobiet. Czyżby teraz próbują odkupić swoje dawne grzechy?
~*** 27-09-2016 8:17
restrykcje powinny też dotykać mężczyzn.Zbierajmy podpisy pod projektem obywatelskim aby wprowadzić kastrację mężczyzn w wieku 12-70 lat.Jak jest równouprawnienie to równouprawnienie.Pisowi podziękujemy.
~dtykdtkd 27-09-2016 8:21
Zgodnie z wolą Boga, Kościoła i PiS żadna kobieta nie ma prawa decydować o macicy. To nie jest jej macica, ona tylko dostąpiła łaski opiekowania się macicą. Macica jest do dawania życia ludziom, a o dawaniu, nie dawaniu i odbieraniu życia decyduje Bóg, a tylko jeden Bóg jest prawdziwy i mamy go słuchać. Innych Bogów nie ma, a 84,1% światowej populacji, która nie wierzy w naszego Boga, się myli i pójdą do piekła.
~ 27-09-2016 8:27
a może by tak te katoliki najpierw zabiegali o surowsze i bardziej nieuchronne kary za gwałty ?? może o rozwój medycyny ?? żeby więcej wad było w pełni uleczalnych , ojej zapomniałem rozwój medycyny także jest im nie w smak , czyli wniosek nasuwa się tylko 1 : to są sadystyczni psychopaci którzy realizują plan by jak najwięcej ludzi cierpiało i na dodatek wycierają sobie usta Bogiem, czyli mogą sobie podać ręce z takimi jednymi co lubią wszystko załatwiać za 1 "zamachem"
~canon49 27-09-2016 8:45
I my na takich ludzi głosowaliśmy. W następnych wyborach zastanowimy się mocno.
___x 27-09-2016 8:45
jak będzie zmuszanie do rodzenia kalekich dzieci no to każdy rodzic który ma choć trochę oleju w głowie zostawi takie dziecko w szpitalu i to nie tylko po to by mieć "z głowy" ale głównie dlatego że państwo wtedy będzie musiało dziecku zapewnić wszelkie leki, rechabilitacje, opiekę na które tak normalnie tego rodzica nie byłoby stać , zresztą w naszym kraju to nawet zdrowe dziecko bardzo ciężko wychować, co do dzieci gwałcicieli to geny psychopaty po ojcu idą dalej a obecna psychologia nie leczy psychopatów tylko ich uczy jak być wilkiem w owczej skórze a później taki będzie po ojcu może też gwałcicielem a może seryjnym mordercą ? 1 płód uratowany a potem kilku ludzi zabitych przez niego
~do 8:45 27-09-2016 8:55
racja, a to nie są tanie rzeczy tak więc drodzy podatnicy trzymajcie się za portfel albowiem nadchodzi jeszcze większy wstrząs ni program menel+, a wy drodzy gwałciciele - zbliżają się dla was złote czasy no bo jeszcze mniej kobiet będzie zgłaszać gwałty na policję : do tej pory musiały wiele się namęczyć by wam winę udowodnić a teraz prócz tego żeby same nie pójść do więzienia
~kpina 27-09-2016 9:08
No, to pogłosowali, to teraz niech wpiszą się na listę hańby. Kiedyś będą z tego wszystkiego rozliczani!
~DarthAsarath 27-09-2016 9:11
machałek niech się w Jeleniej Górze nie pokazuje
~iujh 27-09-2016 9:14
Jak słyszę temat aborcji i smoleńska, to znaczy, że pajace politycy nie maja pomysłu na dalsze rządzenie i tak odwracają uwagę głupich polaczków od istotnych spraw. Są to tematy zastępcze, zwymiotować już tylko można ta ta to wszystko co się dzieje w Polsce. Zaorać ten kraj i bratki posadzić, o ile będą chciały rosnąć na tym szambie.
~r 27-09-2016 9:15
jełop nie ogarnia. Nie ogarnia – jak mawia starsza młodzież – że zanim dostrzegł, iż stał się jełopem, jest już jełopem - mopem, czyli kimś, kto nie tylko nie ogarnia, ale także występuje w roli najgorszej. Bo w imię własnych interesów jest gotów napluć na własny kraj, na werdykt większości głosujących w wolnych wyborach, na dobre imię własnej ojczyzny, którą przedstawia jako kolebkę faszyzmu, a która za to powinna mu sprzedać zwyczajnego kopa w d…
~m12 27-09-2016 9:20
kazdy odpowiada za swoje glosowania..Pani poseł Machałek za swoje a Pani posel Czernow za swoje...Pani Machałek moze straci ale moze tez zyzska u wyborców tak jak pani Czernow ale mysle ze Pani Czernow przestanie zasiadac obok Biskupa na mszy i chodzic do komunii..nie ?
~ 27-09-2016 9:28
Chyba "wasi" posłowie...
~t,,9 27-09-2016 9:32
Aborcja była jest i będzie, czy się komuś to podoba, czy nie. Osobiście uważam, że dostęp do niej powinien być całkowity i bez ograniczeń. Walczymy z czymś co nie ma sensu...., najmniejszego sensu, o księżach nie wspomnę jacy to hipokryci w tym temacie, pukają wszystko co na drzewo nie ucieka, nie jedna usuwała dzieciaka z ich powodu.
~Gość 27-09-2016 9:43
A niech sie skrobią te baby ile tylko sie da ,ja to bym pozwolił na skrobanie bo po co im te macice nie rozumie wyskrobać jak pakier scierny i tyle
~regan 27-09-2016 9:48
zauwazylem ze wszyscy co sa za aborcja zdarzyli sie juz urodzic.......
~ed 27-09-2016 9:50
Najbardziej mnie śmieszą poglądy ludzi którzy w temacie aborcji są za "bezwzględną, bezwarunkową obroną życia, całkowitym zakazem zabijania" a chwile później przy zmianie tematu opowiadają się za karą śmierci. Rozdwojenie? Raz powiedziałem takiemu jednemu co by zrobił gdyby jego córka zaszła w ciążę w wyniku brutalnego gwałtu, płód był nieodwracalnie uszkodzony a donoszenie ciąży realnie zagrażało życiu kobiety. Szybko zmienił temat. "Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono", a wszystkim bezwzględnym, bezwarunkowym obrońcom życia poczętego mimo wszystko nie życzę żeby to właśnie ich "sprawdzono".
~Pi 27-09-2016 9:56
Temat zastępczy - nie ma kasy na 500+ ani na emerytury to będą się kłócić o aborcję. Zadłużenie rośnie - złotego deszczu brak. p.s. I tak kto chce jedzie za najbliższą granice i całe te zakazy to fikcja.
~69 27-09-2016 10:10
Do "ed" nic dodać nic ująć, trafiłeś w sedno... . Nie rozumiem, co ci wszyscy bezwzględni obrońcy "życia" chcą osiągnąć??? Sam Bóg pewnie jest przerażony tym wszystkim... .
~gość 27-09-2016 10:12
27-09-2016 08:09 | ~ | Gdyby nie Oni tobyś w ogóle nie grzeszył :)
~do 9:56 27-09-2016 10:19
otóż i to , tak jak teraz u nas reklamują się różne ośrodki wypoczynkowo turystyczne z Czech oraz Niemiec, tak samo niedługo powstaną jak grzyby po deszczu firmy organizujące wycieczki aborcyjne z badaniami prenatalnymi gratis
~ 27-09-2016 10:37
Księżą mają prawo i wręcz obowiązek głosić to co mówi kościół, tak jak i kapłani innych wyznań. Politycy mają to w swych decyzjach dopasować do oczekiwań i potrzeb obywateli, bez względu na ich wyznanie i przekonania. Jeżeli dominuje dogmat jednej religii to staje się państwo wyznaniowym!
~II sort 27-09-2016 10:40
Słaba ta "nasza" wiara, kiedy perspektywa wiecznego potępienia czy nie uzyskanie odpuszczenia grzechów nie wystarcza do spełnienia przykazania: nie zabijaj, w kraju który szczyci się ilością 95% katolików! Czy drastyczne kary dla matek i lekarzy zapobiegną aborcji - oczywiście, że nie. Konsekwencje wynikająca z zakazu jakim była prohibicja w USA (wnioskowana przez dewotki, by "zatrzymać" mężów przy sobie w domu), niczego ludzi nie nauczyły, teraz będzie podobnie tyle tylko, że będzie bardziej "krwawo"...
~dinki 27-09-2016 10:43
Najbardziej mnie śmieszą poglądy ludzi którzy w temacie aborcji są za "bezwzględną, bezwarunkową obroną życia, całkowitym zakazem zabijania" a chwile później przy zmianie tematu opowiadają się za karą śmierci. Panie kolego, chyba pojmujesz różnicę między niewinnym (jeszcze) początkiem życia a skrzywionym d...ntem który zdążył skrzywdzić ludzi?
~tak 27-09-2016 10:45
to proste, potem jak się toto wszystko urodzi to powiedzą, że urodzili się tylko dzięki ustawie wisiorów, bo inaczej by ich na świecie nie było, a że będą to istoty człekokształtne z zerowym poziomem jakiegokolwiek myślenia, dostaną od razu z urzędu mianowania do nowego rządu, który będzie obsadzony przez PIS w 100%, bo to proste, co się urodzi to dzięki PIS, więc będą dostawać po 500+, to będą głosować na siebie, to jak będzie już ich tyle, to tylko oni zostaną na ziemi, bo reszta będzie w piekle się smażyć, a szef pójdzie na emeryturę i będzie spokojnie hodował byki, a wokół po łące pełnej pomników będą biegały dzieci z kwiatkami i Pan Bóg będzie głaskał szefa po łysinie i świat w końcu będzie piękny i cały świat nauczy się w końcu od PIS jak ma wyglądać każde Państwo, a nie tylko Unia!
~Oni czyli nikt 27-09-2016 11:35
Glosowali nie tylko przeciw aborcji a po drodze za umieraniem kobiet w czasie ciąży i przeciw badaniom prenetalnyM.Oni zapomnieli że pupil JP2 prymas Glemp zgodził się na dziesiejsze prawo i za to hańbę będą odpowiadać w piekle.
~ 27-09-2016 12:03
ChwdPiS
~niezależna2.0 27-09-2016 12:50
...nieustająco CHDWPIS !
~ 27-09-2016 12:51
nikt nie będzie mi mowil jak mam glosowac czy na PIS czy na PO
~boapl 27-09-2016 13:00
Ludzie, temat aborcji nie istnieje, Jak która chce się pozbyć to idzie do lekarza i prosi o przepisanie leku na wrzody rzołądka. Dwie tabletki załatwiają wszystko.
~ 27-09-2016 13:00
Pani Stępień z Nowoczesnej za odrzuceniem projektu liberalizującego ramię w ramię z PiSem! Zapamiętamy jaka to nowoczesna partia!
Adrian Januszkiewicz 27-09-2016 13:07
Pani Machałek raczej nie powinna mieć powodów do zadowolenia.
~Real 27-09-2016 13:44
Istnieją dwa tematy bardzo kontrowersyjne i wywołujące niepotrzebne napięcia społeczne. Pierwszy to jak wyżej, drugi to wprowadzenie kary śmierci. Kompletnie nie rozumiem po co do tego wracać. Może pogadać o tym czy stryczek, gilotyna, krzesło elektryczne, czy zastrzyk.
~rodzic67 27-09-2016 15:34
myślałam, że PIS ma więcej odwagi przeciwstawić się temu co nigdy rodziny nie miał. Myślałam, że kobiety zrozumieją kobiety i nie życzę tym co są za całkowitym zakazem aby ich wnuczki, dzieci nie miały wyboru gdy zagrożone będzie ich życie i dziecka i lekarz przyjdzie i powie trudno musi pani umierać i nie mogę nic zrobić , bo będę siedział . Ciemnogród przykre
~ 27-09-2016 16:08
nie oskarżam lecz pytam, czy realizowany jest jakiś plan powolnej eksterminacji Polaków ? Najpierw jedni na zlecenie unii podsyłali nam tysięczne armie gwałcicieli teraz drudzy chcą zakazać przerywania ciąży po ich gwałtach i na dodatek żeby obywatele byli zajęci opieką na dułomnymi dziećmi i opłakiwaniem zmarłych żon
~ 27-09-2016 16:22
Niech ci wspaniali posłowie przedstawią nam projekt jaka będzie opieka na urodzonymi, ale chorymi , zniekształconymi dziećmi . Kto będzie płacił na dzieci w domach dziecka, kto będzie opłacał rehabilitację. Ja jako kobieta 30-letnia nie życzę sobie ,aby grupa frustratów, nie osiągająca satysfakcji z seksu decydowała kiedy urodzę i ile dzieci.
~ 27-09-2016 16:57
Uważam , że niebieska tabletka dla mężczyzn też powinna zniknąć z aptek , tak jak znikają już niektóre środki antykoncepcyjne dla kobiet . Przecież tak Bóg chciał aby już nic nie mogli w tej materii.
~@16:08 27-09-2016 17:04
coś w tym jest, na dodatek każdy rząd 3j rp pozwala pracodawcom tyranizować obbywateli przez co normalni wartościowi obywatele nie mają czasu ani warunkó do wych potomstwa, w każdym razie i zwolennikia nam nów sprowadzania nam gwałcicieli jak i 'obrońców życia' należy jako zdrajców ojczyzny posłać dożywotnio do kamieniołomów za podkopywanie państwa
~Do Posłów 27-09-2016 17:09
Szanowni (jedynie z powodu norm społecznych) posłowie PiS i innych odpadów propisowskich. Jest mi za was wstyd! Czuję głębokie zażenowanie tym, że było mi dane kiedykolwiek was osobiście poznać i na przywitanie podawać wam rękę. Jesteście zakałą tej ziemi. Skoro tak się martwicie o własne genitalia to wyskrobcie je, zamknijcie w słoikach i módlcie się do nich. A od moich genitaliów WON GNIDY! Od mojego prawa do samostanowienia o życiu i zdrowiu WON GNIDY!! Od mojego prawa do samostanowieniu o rozmnażaniu WON GNIDY! Będę pluć za wami na ulicy na stare lata! Nawet sobie nie wyobrażacie jaka starość was czeka w tym malym zapyzialym mieście! Nawet ksiądz wam nie pomoże bo ludzie juz was nienawidzą...a zemsta prędzej czy później przyjdzie i was dosięgnie. Nie macie prawa do decydowania za nas!
~ 27-09-2016 17:13
WY ZAKAŁY: Marzena Machałek (PiS) Adam Lipiński (PiS) Elżbieta Witek (PiS) Ewa Szymańska (PiS) Elżbieta Stępień (Nowoczesna) Robert Winnicki (niezależny) OBRAŻACIE SWOIM JESTESTWEM ZIEMIĘ JELENIOGÓRSKĄ!!!!!!! Macie dzieci i wnuki??? Nie wstyd wam jak teraz przez was bedą postrzegane i traktowane w pracy lub szkole??? Mieć dziadka/babcię/ojca/matkę zdrajców narodu? Kościelnych sprzedawczyków??? Prędzej bym wyjechal i zmieniła nazwisko. Od dziś mieć na nazwisko: Marzena Machałek (PiS) Adam Lipiński (PiS) Elżbieta Witek (PiS) Ewa Szymańska (PiS) Elżbieta Stępień (Nowoczesna) Robert Winnicki (niezależny) ... TO WSTYD I HAŃBA!
~ 27-09-2016 17:21
A Pani Machałek! Pani musi nienawidzić swojego odbicia w lustrze skoro tak nienawidzi pani wszystkich kobiet!!! Hitler też nienawidził żydów choć sam był żydem...
~KatPolski 27-09-2016 17:47
Nie miejcie pretensji do posłów, robią to, co im kierownictwo każe. Zatrważające jest to, w jaki sposób kościół katolicki zawłaszcza majątek państwowy, portfele i teraz już sumienia obywateli. Pomału, po cichutku, za plecami, bez rozgłosu, a jednak gdzieś tam toczą się negocjacje z będącymi u steru, niezależnie od opcji. Konkordat, finansowanie przez państwo, religia w szkołach, teraz aborcja, za chwilę handel w niedziele, prace nad obowiązkową religią na maturze (tak, tak, to się dzieje!!!!), niebawem dotrą do naszych kuchni i sypialni. Wszędzie kapelani i doradcy duchowi, nawet w KRRiTV czy RPP. Wszystko to pod wielkim parasolem jedynie słusznej wiary, miłości, dobroci i duchowego oczyszczenia. A każdy głos sprzeciwu to od razu "walka z kościołem i wiarą".
~Zrozpaczona 27-09-2016 17:51
Biedne kobiety, odkładajcie pieniądze na aborcję za granicą! Bo w Polsce nikt nam nie pomoże, jeśli zostaniemy zgwałcone!!! Może jeszcze wrócimy do średniowiecznego prawa że gwałciciel może ożenić się ze swoją ofiarą?! Nie jestem za aborcją na życzenie, ale nie mam zamiaru rodzić dziecko spłodzone bez mojej zgody, albo dziecko ciężko upośledzone czy skazane na śmierć po porodzie. KAŻDY CHRONI OD POCZĘCIA DO PORODU. A po porodzie nikt tym biednym kobietom i dzieciakom nie pomoże. WSTYDŹ SIĘ POLSKO! Jestem pewna że ta ustawa przejdzie. Psioczycie na islam, a PIS co robi? Fanatycy religijni! Te które mają siłę i odwagę rodzić dzieci z gwałtu lub upośledzone niech to robią! Dajcie kobietom PRAWO WYBORU! Dzisiejsze prawo jest dobrym kompromisem... Gdyby faceci rodzili, to gadka byłaby inna!
~Zrozpaczona 27-09-2016 17:58
Moja przyjaciółka dokonała aborcji za granicą. Została zgwałcona. Niestety za długo zwlekała ze zgłoszeniem na policję... Ale podniosła się po paru tygodniach, wtedy też odkryła że jest w ciąży. Usunęła pędraka z gwałtu, spłodzonego bez jej zgody. I wiecie co? Od tej pory minęło 8 lat. Przez sekundę nawet przez jej myśl nie przeszło żałować tego wyboru!!! Jest teraz szczęśliwą mamą 3 miesięcznej córeczki poczętej z miłości. O tamtym brutalnym akcie stara się zapomnieć. Rozumiem że są kobiety które zdecydują się takie dziecko z gwałtu urodzić - niech rodzą. ALE INNE KOBIETY CHCĄ MIEĆ WYBÓR! DLACZEGO KLER I PASIBRZUCHY Z SEJMU MAJĄ DECYDOWAĆ O TAKICH RZECZACH? Chcecie zmusić kobiety by nosiły pod sercem mocno uszkodzone płody i by rodziły je tylko po to by mogły za chwilę umrzeć! SZOK
~Zrozpaczona 27-09-2016 17:59
Niszczycie psychikę kobiet, które nie będą w stanie pozbierać się po takich traumach! LUDZIE! Nie wierzę w to co się dzieje! Nienawidzę ludzi rządzących tym krajem!
~Zrozpaczona 27-09-2016 18:03
PIS KUPIŁ POLAKÓW ZA 500 ZŁ! Żenujące. Polactwo zawsze tylko patrzy by BRAĆ. Nikt nie pomyślał że to rozsadzi nasz nieistniejący już budżet! Teraz zobaczycie, jak ceny będą szły w górę, nowe podatki, nowe opłaty! Zabierają już uczelniom i szkołom pieniądze! OBUDŹCIE SIĘ LUDZIE.
~Zrozpaczona 27-09-2016 18:05
I żeby było jasne- nie jestem z żadnego KODU srodu czy PO. Nie popieram żadnej partii politycznej. Ale pis to najgorsze zło, jakie mogło się przytrafić nam Polakom! Błagam ludzie obudźcie się :(. Nie chcę nawet myśleć co PIS wymyśli przez kolejne 4 lata urzędowania... Chciałam żyć i pracować w swoim kraju ale jak tak dalej pójdzie będę zmuszona wyjechać za granicę.
~HJj 27-09-2016 18:25
skoro kobieta nie chciała dać d..y po dobroci, to powinna rodzić dzieci z gwałtów
~zzz 27-09-2016 18:35
A czy to mozna byc w parti PIS jak sie jest po rozwodzie ? Pani Machalek ponoc jrst po rozwodzie!
~fyulfyltutu9p;t 27-09-2016 18:46
ALE WY WSZYSCY NAIWNI JESTEŚCIE. Myślicie że posłowie, których wybiera naród mogą głosować jak chcą? Przecież od lat dostają od liderów partii prawie przed każdym głosowaniem wytyczne jak mają głosować. Jak się ktoś wyłamie to jest wyrzucany z partii i w kolejnych wyborach partia nie wystawi go/jej w wyborach. Z czego wtedy będzie tak dostatnio żył? Przecież większość z nich na bardzo niskie kwalifikacje. Możecie sobie wieszać psy na posłach i obiecywać że nie będziecie na nich głosować. Przyjdą inni, wybierzecie ich, a oni znów będą głowować jak liderzy karzą....
~waldek_a 27-09-2016 19:11
Jeżeli nienarodzony zarodek ma mieć takie same prawa jak narodzony to dlaczego tylko 3 lata za aborcję a nie dożywocie? Komuś pomyliła się kosa z kosynierem.
~i 27-09-2016 19:43
Pisowskie matoły i tyle !!!
~do waldek 27-09-2016 20:10
dodam jeszcze, że taki zarodek powinien też dostawać 500+.
~jimm 27-09-2016 20:21
Myślę że po każdej dyskotece trzeba c..kę na lewą stronę przewlec i szczotką druciana wyszorować. Ludzie ! Myślicie ,że taka beztroska jak skrobanka daje kobiecie zdrowie? Może lepiej wstąpić do apteki po globulki albo gumy? To jednak kobieta,jest jak spluwaczka, zostaje z tematem niechcianej ciąży samiuteńka? Kupa k...nów ! Naprawdę mówicie o usunięciu ciąży jak o puszczeniu bąka? Idioci. Przecież ta dziewczyna może nigdy nie mieć potomstwa.
~paradise 27-09-2016 20:46
Posłowie głosowali na projektami obywatelskimi! zamiast narzekać zgłoście projekt odnośnie aborcji, każdy obywatel ma prawo! i dlatego chwalę rządy PIS, pełna demokracja! za Peło projekt ustawy o 6 latkach z zebranym milionem głosów tuskokomuchy wrzucili do kosza, nie było mowy o żadnym glosowaniu ! warto było dożyć wolnej, demokratycznej Polski pod rządamimPISu
~ 27-09-2016 22:43
a ośmiornice i wieloryby mają inteligencję równą człowiekowi i nie macie problemu z ich zabijaniem i zjadaniem
~Leoncio 28-09-2016 0:34
Dzięki "Jelonko" za te listy hańby. Posłowie PiS spokojnie nie musicie słuchać tych waszych niemądrych szefów bo PiS więcej już nie wygra. Wasze zachowanie jest ohydne, to nie ulega kwestii. Piekło w polskich rodzinach to będzie wasze dzieło, matki odebrane od dzieci i wsadzane do więzień to Wasze dzeło będzie, łzy, ból i cierpienie to będzie wasze dzieło. Jesteście z siebie zadowoleni? Bo my z was NIE!!!!!!. Może rzeczywiście zostańcie w hotelu poselskim w Warszawie do końca tej zas....nej kadencji.
~i 28-09-2016 0:40
Średniowiecze to wizja pisiorów !!!!!
~bocian500+ 28-09-2016 2:16
Jeśli taką troska otaczacie życie poczęte, to menel+ (urzędowo zwane 500+) należy się od poczęcia . Budżet? Nie słyszałem o budżecie, tego na religii nie uczono. Amen.
~!@#$%^&*( 28-09-2016 5:14
Tak, tak Polki, abortujcie na potęgę, jak tu postępowi zachęcają....od rodzenia dzieci mamy przecież muzułmanki w Europie.
~Leszek 28-09-2016 5:15
Bardzo mnie cieszy to że PIS tak zagłosował. A ci co są przeciw to wcale nie macie racji. Wam się to tylko wydaje..
~do 5:14 28-09-2016 9:24
komuś chyba chodzi o to by nasze kobiety po zgwałceniu nie mogły wyskrobać przyszłych terrorystów - taka trochę inna forma podboju - brutalniejsza forma "prawa pierwszej nocy"
~Kobitki 2-10-2016 21:07
Kobitki najpierw się bezmyślnie puszczają po toaletach z kim popadnie a potem mordują dzieciaki. Uważają się za królowe życia. Każdy lachon, który kopuluje na lewo i prawo i dopuszcza się morderstwa będzie smażyć się w ogniu piekielnym. On nie gaśnie we dnie i w nocy trawiąc wasze plugawe waginy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Czytelniczka: drogo i brudno

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
22
Tak
45%
Nie
50%
Nie wiem
5%