MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Jak „Burza” na Dziatwę do Łodzi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 12 kwietnia 2008, 13:55
Aktualizacja: 13:57
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Sukces kamiennogórskiego spektaklu „Krzesłoświat” na VIII Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych. Teatr Burza wygrał Grand Prix. Taką decyzję podjęło w sobotę jury imprezy.

Spektakl kamiennogórzan, świetną sztukę będącą swoistym moralitetem dotyczącym problemów współczesności, nagrodziło także młodzieżowe jury. Kamiennogórzanie podbili serca publiczności zamysłem scenicznym. W trakcie spektaklu animują krzesła, nadając im wymiar różnych osób, przedmiotów i zjawisk. W nagrodę Teatr "Burza" pojedzie na ogólnopolski przegląd teatrów dziecięcych Dziatwa w Łodzi.

Jurorzy postanowili także nadać cztery nagrody. Wśród laureatów są Dziecięca Grupa Teatralnej „Trele Morele” z Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach za spektakl „Brzydkie Kaczątko”, Teatr „Iskierki” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Wałbrzychu za spektakl „Zabawa w pociąg czyli stacja Budzikowo” a także „Teatr Nasz” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze za spektakl „Wróżka- Dobra Rada” i Grupa teatralna ”Tespisek” z Niepublicznego Przedszkola nr 3 w Zgorzelcu za przedstawienie „Pali się”.

Wyróżniono Teatr „Przyjazny” ze Szkoły Podstawowej Nr nr 8 w Jeleniej Górze za spektakl „Zagryziakowie”, Teatr „Metafora” z Młodzieżowego Domu ultury w Jeleniej Górze za przedstawienie „Dziwny spektakl o niczym” oraz Teatr „Młody” z Zespołu Szkół w Wojcieszowie za spektakl „Prawo Jazdy”.

Jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną dla Teatru „W co się bawić?” z Karpacza za spektakl „Wstążeczka”. Jurorzy wyróżnili także najlepszych instruktorów i przyznało kilka dyplomów uznania.
Wszystkim gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz

Strategia rozwoju

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

piipi 12-04-2008 21:15
..AKTORSTWO - fascynujaca i magiczna przygoda...~Zycze dalszych sukcesow,a takze ~GRATULUJE.piipi.
~On 13-04-2008 11:47
ja należę do Teatru Gzygzak i naprawdę szczerze gratuluję wygranej! Życzę wielu sukcesów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Centrum po remoncie

Wybiorą sołtysa

O bezpieczeństwie

Przygotowania do chłodów

Ćwierć wieku Teatru Maska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
349
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%