Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Jagoda Maląg liderką strzelczyń WBL

Czwartek, 11 października 2012, 15:57
Aktualizacja: 15:59
„Wichośki” z klasy 5 S 1 awansowały do strefy medalowej Wichoś Basket Ligi. Ogromna w tym zasługa nowego króla strzelców Jagody Maląg mającej obecnie na koncie 57 oczek. Liderem drużynowym w dalszym ciągu pozostaje zespół 6 D mający komplet 5 zwycięstw. Za nami kolejka pasjonująca, w której dwa spotkania rozstrzygnęły ostatnie rzuty.

Mecz otwarcia piątej kolejki zakończył się niespodziewanie wysokim zwycięstwem „Wichosiek” z klasy 6 B 27 : 18. Już pierwsze minuty pokazały , że w spotkaniu tym zwycięzcom może być tylko jeden zespół. Wielki tercet ( Martyna Mroczko , Wiktoria Kanior oraz Adriana Konon ) zdobył komplet 27 punktów. Już po 5 minutach 5 S 2 była na straconej pozycji. Trudno bowiem było po 5 minutach od stanu 0:13 osamotnionej Natalii Piwko gonić rywala. Widoczny był brak rozgrywającej Marii Budzikowskiej , choć Julia Walczak , Klaudia Soćko starały się jak tylko mogły.
Drugi mecz zgodnie z oczekiwaniami okazał się fantastycznym widowiskiem trzymającym w napięciu do ostatnich sekund. Strzelecki pojedynek pomiędzy liderką 6 A Weroniką Korkosz a wschodząca gwiazdą muzycznego zespołu Lidią Dębską wygrała ta pierwsza 10 : 8 .Niestety na nic się to zdało jeśli patrząc okiem kibica klasy 6 A. 7 sekund przed końcem przy remisie 14 : 14 piłke z autu wznawiał zespół 6 M. Długie podanie Marii Krajewskiej do Justyny Dąbrowskiej było zaskoczeniem , gdyż wszyscy spodziewali się podania do skutecznej w tym dniu Lidii. Justyna zachowała się niczym koszykarka światowego formatu. Chwyt piłki , kozioł , rzut z biegu o tablice i kosz równo z syreną. To był rzut życia wielce utalentowanej Justyny i „muzyczki” pokonały 6 A. Jagoda Maląg i Vittoria Tortora to duet , którego może pozazdrościć cała WBL drużynie „Wichosiek” z 5 S 1.17 punktów tej pierwszej zdobytych zarówno w akcjach dystansowych jak i podkoszowych i plus 12 oczek skrzydłowej Vittorii Tortory spowodowało , że ich rywalki z 6 C były bez szans w starciu z klasą sportową. Dobrze zaprezentowała się Aleksandra Prokop , choć zabrakło jej wsparcia ze strony koleżanek. Ostatecznie 31:7 wygrała 5 S 1 i awansowała do pierwszej „trójki” WBL.
Dramatyczne okazało się ostatnie spotkanie 5 kolejki WBL. Naprzeciwko siebie staneły klasa 6 D oraz ekipa 6 E.Liderki obu zespołów spisały się na medal .Jedna i druga zdobyły najwięcej punktów dla swoich drużyn ( po 6 oczek). Przy stanie 10 : 8 na 30 sekund przed końcem spotkania po szybkim kontrataku do remisu doprowadziła cudownym rzutem Anna Żeliszewska.Gdy zabrzmiała końcowa syrena na tablicy widniał wynik 10:10 i o wygranej decydowała dogrywka.W WBL w obecnym sezonie są to rzutu wolne wykonywane przez najlepszych strzelców. Już po 1 serii poznaliśmy zwycięzcę. Trafny rzut wolny Marzeny Małendy , popularne”pudło” Anny Żeliszewskiej sprawia , że radości Oli Skibińskiej , Wiktorii Skibińskiej , Wiktorii Pszenicznej oraz Kasi Pytel nie było końca. Wśród przegranych , Szkoda , że zabrakło Kamili Lewińskiej , choć jej siostra Paulina oraz „bliżniaczki” Julia i Kamila Chilewska starały się jak mogły. Była to generalnie bardzo emocjonująca kolejka , w której brało udział jak zwykle blisko 50 zawodniczek oraz nie mniej kibiców w postaci nauczycieli i rodziców.