MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Jadwiga Reder-Sadowska, o nas konsumentach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 26 października 2009, 5:22
Autor: admin
admin
Fot. admin
W cyklu Dialogi Jelonki zapraszamy Państwa do obejrzenia kolejnego wywiadu. W studio Jelonka.tv Wiktor Marconi rozmawia z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Jeleniej Górze, Jadwigą Reder-Sadowską.
W programie dowiesz się:
Czy mieszkańcy Jeleniej Góry są świadomi swoich praw konsumenckich?
O tym jak walczyć o swoje prawa konsumenta oraz o planach politycznych pani Jadwigi Reder-Sadowskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Komentarze (39) Dodaj komentarz

~alusia 26-10-2009 10:59
No, w końcu jakaś kobieta wśród jelonkowych gadających głów! Brawo redakcja jelonki tv, miło popatrzeć i posłuchać kogoś z taką klasą i kompetencją. Fajna osoba, która kształci się i pracuje, aby innym pomóc. Ukłony pani Jadwigo.
~to tylko Ja 26-10-2009 11:58
ukłony i szacunek dla Pani Rzecznik, merytorycznie kompetentnie itd.
~Proszę uważać! 26-10-2009 12:32
Czy te usta mogą Kłamać ?????????????? Alesz Taaaaaaaaaaaaak.
jgajewski 26-10-2009 14:06
Szanowna Pani Jadwigo! Do dzis wspominam współpracę z Komisją Prawa i Spraw Społecznych, którą kierowałem ! Sprawozdania z działalniści i pracy jako Rzecznika Konsumentów, które przedstawiała Pani RADZIE , były wzorem profesjonalizmu i autentycznych dokonań ! Sam fakt, iz w tej niełatwej pracy, trwa Pani od wielu lat, świadczy o zaufaniu jakie mają do Pani interesanci ! Serdecznie pozdrawiam: Józef Gajewski ....
~MM 26-10-2009 14:14
Bardzo Przyjazna i miła dla wszystkich!!! Taka właśnie jest Pani Jadwiga!!! Serdecznie pozdrawiam :) Życzę powodzenia w pracy i życiu prywatnym:)
~100dent 26-10-2009 17:35
szacun dla pani rzecznik ! fajnie ze byla pani z nami dzisiaj na wykladzie sliwy
~ 26-10-2009 22:19
Pani Jadwiga ofermą nie jest. Zajmuje się problemami innych oferm. To taka niegdysiejsza książka skarg, wniosków i zażaleń. Napisać można, wysłuchać trzeba - odpowiedź będzie. Sprawuje fajny urząd, finansowany z budżetu. Żadnych strategicznych decyzji nie podejmuje. Za nic nie odpowiada. Popełnienie jakiegoś błedu na tym stanowisku jest niemożliwe. Jeżeli stanowisko, zajmowane przez panią R-S. zostałoby zlikwidowane nikt na tym nie ucierpi. A 99,99% mieszkańców nawet nie zauważy, że wskutek likwidacji tej funkcji w J.G. nie wydarzyło się nic szczególnego. Pani Jadwiga ma wiele zalet; - jest ładną kobietą, wyszkoloną w latach 70 XX wieku w wojewódzkich strukturach ZMS, pod okiem pana Adama, - jest elokwentna, pogodna, uśmiechnięta, miła i bardzo fotogeniczna, - doskonale prezentuje się w gronie innych urzędników /przeważnie mężczyzn/ i jako taka jest osobą zauważalną, zawsze i wszędzie, - pod czujnym okiem pana Adama rozwijała się jej kariera zawodowa w jednym z ważnych wydziałów Urzędu Wojewódzkiego w J.G., -w chwilach przełomowych potrafi zaszokować ugrupowanie, które ją promowało i mocno wspierało /SLD/; podczas ostatnich wyborów samorządowych zmieniła orientację polityczną i pan Robert "WM" widział w niej nawet sekretarza UM. Interesujące są publiczne wypowiedzi pani Jadwigi na temat perspektyw jej kariery zawodowo-publicznej-politycznej. Podczas ostatnich wybów samorządowych stwierdziła, że nie widzi dla siebie miejsca w J.G. i ma już coś upatrzone w strukturach wojewódzkich. Obecnie twierdzi, że jest odpowiednio przygotowana do zawodu negocjatora. Zabrzmiało to tak jakby nie zależało jej na funkcji, którą pełni obecnie. Pani Jadwiga nie ma jeszcze rozeznania, które ugrupowanie będzie dominowało w przyszlorocznych wyborach samorządowych. Z ostrożności "puszcza oko" do wszystkich, informując że ma przygotowany "spadochron". - wesprze każde ugrupowanie polityczne, które zaproponuje jej odpowiedni fotel. Do ~ Proszę uważać: trafny jest pogląd "Czy te usta mogą kłamać????? Ależ taaaaaaaaaaaaaaak."
~do 22 : 19 27-10-2009 7:49
Zlikwidowanie tego stanowiska to dobry pomysł. Nikt nie ucierpi a podatki z których jest płacona pensja pani Sadowskiej zasilą np. dofinansowania problemów związanych z bezdomnością kobiet. Jest to problem który narasta. / trafnie ta kobieta została opisana w pani/pana nicku/.
~zanich 27-10-2009 9:42
Biedni , poszkodowani i potrzebujący pomocy raczej się tu nie wypowiedzą - to juz do kogo poszli by na skarge i po pomoc, instytucja niezbędna w tych "cwanych" czasach. Wam to chyba nawet sądy przeszkadzają. Nawet nie zrozumiecie jakie ważne dla nas sprawy załatwia skutecznie- bo majętność społeczeństwa jest zbyt zróżnicowana. Chwała Pani Rzecznik za to co dotychczas zrobiła dla skromnych ludzi tego ukochanego miasta.
~ulyssenardin 27-10-2009 10:05
A ja jestem przeciw likwidacji etatu rzecznika. Jeśli rzecznik (nie musi to być koniecznie Pani Jadwiga) pomoże choć 1 (jednemu) wygrać sprawę (mieć uznaną reklamację, zwrot kosztów za źle wykonaną usługę, itp.) to ja mówię warto. Ci, którzy koniecznie chcą się pozbyć rzecznika to, być może ci sami, co panicznie się boją wejście Pani Reder do polityki. Albowiem oni wiedzą, że Pani rzecznik pomogła (i nadal pomaga) ludziom w naszym mieście (tzn, w JG) i że jest bardzo lubiana przez "doły" i w związku z tym ma szanse.
~KONSUMENT 27-10-2009 14:19
A ja uważam, że Pani Jadwiga jest doskonała w tym, co robi, jest bardzo potrzebna wielu ludziom, sama uzyskałam dużą pomoc, szkoda tylko, że musiałam odstać w potężnej kolejce, aby się do niej dostać, wszystkie moje sąsiadki mówią, żeby ją brać na Prezydenta! a w niektóre dni mogłaby też przyjmować ludzi jako Rzecznik.
~ulyssenardin 27-10-2009 18:18
ad KONSUMENT: dawaj fotek swoich sąsiadek!
~J23 27-10-2009 20:05
To jest nie potrzebne stanowisko Jest u nas w Jeleniej Sanepid, Inspekcja Handlowa ,Inspekcja Pracy.Byłem u tej kobitki chyba z 8 razy w roku to odsyłała mnie do tych instytucji. Jest to porostu punkt informacyjny gdzie sie należy udać i z jaką sprawą .Kobitka grzeje etat bo ma układy , i umie się sprzedać .
~rasp1 27-10-2009 20:18
Pani Jadwiga jest bardzo leniwa... Pierwsze zdania w kontakcie mailowym "gdzie Pan mieszka (adres zameldowania)? jeżeli poza Jelenią Górą - proszę się zgłosić do właściwego Rzecznika (swojego) :) Pozdrawiam Jadwiga Reder-Sadowska". Mnie to nie dotyczy, ale po co udzielać się w internecie(globalnej wiosce) mając takie podejście... Z profesjonalizmem bym nie przesadzał: Medius (łac. przeciętny)
~ A ja 27-10-2009 20:34
A ja myślę, że każde ugrupowanie polityczne, które -po zwycięzkich wyborach parlamentarnych - otrzymuje pieniężną dotację z budżetu państwa winno /obligatoryjnie/ część tych środków przeznaczyć na zatrudnienie wykwalifikowanego"rzecznika praw....jakichś tam". Działacze partyjni byliby bliżej społeczeństwa i mieli rozeznanie z jakimi problemami borykają sięi ludzie. Przecież każda z partii działa - rzekomo - w interesie i na rzecz kogoś-czegoś. Wcale mi nie przeszkadza, że cyklicznie / przeciętnie co 3 miesiące/ pani Jadwiga dokonuje w miejscowych mediach autopromocji. W końcu, była pracownikiem działu propagandy w ZMS. Panie Obrębalski może warto zacząć wspierać panią R-S w jej dążeniach do objęcia odpowiedzialnej funkcji po panu. Na razie jest bez zaplecza politycznego. Robert "W.M" na pewno szykuje kontrkandydata przeciwko Miłoszowi "XXI". Ostatecznie Robert "W.M" może zostać wiceprezydentem od spraw merytorycznych, a pani Jadwiga - jako postać bardzo medialna - będzie od kreowania wizerunku i reprezentowania miasta. Wersja odwrotna /Miłosz - viceprezydent/ też jest niewykluczona. Pani Jadwiga jest dyspozycyjna - rozpoczęła właśnie swoją kampanię wyborczą.
~U.M. 27-10-2009 22:21
Wszyscy mają jej dość.
~HansKloss 27-10-2009 22:35
... czyli, że wszędzie mozna się doszukać złej woli i zakulisowych rozgrywek.. feeeee....
~do U.M. 28-10-2009 0:12
No niby kto ma dość? ja się pytam, bo po ilości klientów raczej tego nie widać! A może macie dość tego, że ktoś dobrze pracuje? A może to zwykła pospolita zawiść nieudaczników?
~rocker 28-10-2009 9:14
ale numer, nie spodziewałem się, że tyle głosów na nie pojawi się na forum. może tu piszą pracownicy / właściciele firm, które dostały po d.... od Pani JRS. a tak na bok: PODOBA MI SIĘ NOWA CZOŁÓWKA!!
~A.B. 28-10-2009 9:15
Do malkontentów: Pani Jadwiga jest bardzo kompetentną osobą, życzliwą dla ludzi. Nie tylko ma przygotowanie do funkcji negocjatora, ale posiada odpowiednie cechy psycho-fizyczne do takiej roli. Nieraz obserwowałem jej zmagania w sprawach mieszkańców z róznymi gestorami i byłem pełen podziwu, jak w drodze merytorycznej perswazji i przywołania stosownych przepisów łamie ludzkie niechęci, cwaniactwo i chęć "wykiwania" klienta.Jeżeli chce awansować i rozpoczęła kampanię, to dobrze. Po pierwsze taki jest naturalny odruch osób ambitnych, po drugie - należy Ona do osób, które chcą coś zmienić, cech...je Ją twórczy niepokój i w odróżnieniu od wielu obecnych polityków i lokalnych manewrowych i manipulantów rozumie Ona służebną rolę urzędnika wobec obywatela.
~jELEŃ 28-10-2009 10:05
Byłem wczoraj ,gdzie pan mieszka , jak przedstawiłem sprawę chodzi o reklamancie butów to zostałem odesłany do IH na Groszowa ." Tam pan otrzyma wszelkie informacji i wzór pisma bo tam wyrazie czego jest Sad Polubowny "Brawo za kompetencje .Kolejny numerek w statystyce obsłużonych załatwiany przez ta panią .Kolejki jakos nie widziałem a musiałem czekać bo gdzieś po pokojach sobie chodziła .Bardzo fachowo i rzetelnie załatwia killerów ,
~"A ja" ..... uważam, że! 28-10-2009 10:14
Pani Rzecznik przecież wyraźnie odcina się od polityki, więc dlaczego "wciska" się jej rozpoczynanie kampanii wyborczej! Robi, co do niej należy i robi to profesjonalnie i po ludzku, w przeciwieństwie do niektórych! innych urzędników. Podać konkretny przykład? W każdej chwili. Panią Rzecznik na razie nie interesuje żadna kampania wyborcza. Ale tu piszą też niektórzy ludzie, którzy Jej nie znają, nie mają zielonego pojęcia o jej pracy, o administracji, o prawie, w końcu o konsumentach, itp. Zatrzymali się na etapie "książki zażaleń" sprzed 20 lat. Pewnie się nudzą w pracy, mając czas na takie elaboraty o niczym, za to z dużą dawką zawiści. Po co!? Opamiętania trochę i chociaż odrobiny wdzięczności! Pozdrawiam Panią Rzecznik i wszystkich Jej życzliwych :-)
~tylko ja 28-10-2009 10:39
Popieram wypowiedż A.B. Pani Jadwigo prosze tak dalej ucierac nosa nieudacznikom , którzy tylko zawiszczą Pani kompetencji i pracy.
~ring 28-10-2009 11:03
Ring wolny- starcie sprzedawców z konsumentami, jakby zdrowa zasada ale po co ta łyżka dziegciu politykierów i mącicieli. Jak czynisz takim jesteś.Tak naprawdę to nikt nie jest anonimowy bo wszystko dobro i zło zostaje zapisane do wspólnej inteligencji wymianay myśli na zadany temat. Jednoosobowa instytucja Rzecznika w starciu z wolnym rynkiem gospodarczym to kropla w morzu potrzeb konsumentów,którym wydany grosz jest wielokrotnie opodatkowany i z trudem zdobyty. Jak wielki musi być ból po stracie przysłowiowego grosza jeżeli w grę wchodzi nieuczciwość sprzedawcy. Pani Rzecznik w sposób bardzo polubowny i korzystny dla obydwu stron załatwia spory i nadaje w ten sposób właściwe relacje pomiędzy stronami. Wypracowane działania są czytelne i nie budzą sprzeciwu. Świadomość na tym "ringu" rynku gospodarczym będzie taka jaką się wypracuje w cywilizowanym mieście stolicy Karkonoszy. W Naszym mieście powstaje coraz więcej sklepów handlowych dużych i małych, konsumentów przybywa z różnych stron świata- więc wizerunek partnerski musi być bardzo dobry bo wtedy mamy szansę na dobrą promocję Jeleniej Góry. Należy umocnić społecznie rolę Rzecznika z powodów j.w. a nie dążyć do likwidacji instytucji. Rada Miejska mogłaby takie działanie podjąć bez przejawów politycznych- są pewne sprawy poza polityką gdzie interesy Społeczeństwa Miasta są oczywiste. Pozdrawiam.
~BO JA 28-10-2009 11:42
Bo ja myślę, że p. J.R-S i p. Grażyna Malczuk pożarły się kiedyś o miejsce na liście do parlamentu i dlatego pani Jadźka wycięła taki numer Józkowi Kuśce w ostatnich wyborach samorządowych. Toczy się dyskusja w "NJ" o parytetach dla kobitek w polityce. Taż one żadnych parytetów nię potrzebują. Potrafią równo się tępić. A w ogóle to interesujący byłby pojedynek tych dwóch pań. Jedna i druga ma ładne pazurki. Jedna jest czarna a druga biała. Proponuję kampanię pod hasłem "czarno na białym"
~JA NIE WIDZĘ 28-10-2009 11:53
Ja nie widzę konsumentów na tym forum. Czyżby stali w kolejce pod biurem pani rzecznik po informację kto jest odpowiedzialny za to, że na poczcie "coś tam, coś tam....... ktoś tam, ktoś tam? Konsumenci do dzieła : "Chwalmy panią".
~Ja tylko 28-10-2009 12:05
Ja tylko chciałam zapytać pana Prezydenta, dlaczego uniemożliwia pan innym zasłużonym pracownikom magistratu tak wspaniałej samopromocji. Czyżby to byli jacyś nieudacznicy? Czy są to normalni kompetentni, wykształceni ludzie, wykonujący swoje obowiązki słuzbowe i nie szukający rozłosu w mediach. Chętnie bym pogadała ze skromnymi paniami np. od dowodów oso bistch, dowodów rejestracyjnych, praw jazdy. Ale one chyba nie prezentują się tak dobrze -jak pani Jadzia - na wizji i na fonii.
~Nikt nikomu! 28-10-2009 12:35
Nikt nikomu nie zabrania prezentować się tak dobrze, jak Pani Jadzia.
~Dobrze poinformowany 28-10-2009 18:10
Do ~Ja tylko i ~Ńikt nikomu! Inni urzędnicy UM w Jel.Górze prezentują się schludnie, jak na urzędników przystało. Pan Prezydent Obrębalski nie zabrania nikomu z urzędników prezentować się tak dobrze, jak Pani Jadzia. Pani J.R-S. jest pracownikiem magistratu, podległym Prezydentowi Miasta i jako pracownik, działa w imieniu i na rzecz Prezydenta. Bez względu na to jak każdy z nas ocenia Prezydenta pani J.R-S. sprawia wrażenia jakby funkcjonowała poza strukturami Urzędu Miasta, chociaż tam pobiera wynagrodzenie /jakie?/. Nie są znane powody, dla których pani J.R-S. okresowo w mediach składa mieszkańcom Jeleniej Góry, sprawozdania ze swojej działalności. Niektórzy mają nadzieję, że nie popadnie w samouwielbienie. Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej Urzędu Pracy itd. itd......takich sprawozdań nie składają. Często składa informacje i oświadczenia rzecznik policji. Też jest medialna. Ale tęn mundurowy funkcjonariusz informuje społeczeństwo o tragicznych wydarzeniach. Czyni to w imieniu Komendanta Policji, ostrzegając jeleniogórską społeczność przed ewent.zagrożeniami zdrowia i życia. Pani Bajgrowska nigdy nie była zarażona polityką. Pani J.RS - tak. I niestety to skażenie nie ustąpiło.
~ojojoj 28-10-2009 19:26
Jak pamiętam pani rzecznik ciungle radosna. Załatwinspraw,e czy nie to ciungle HAPPY. Żenada.
~A ja jestem zafascynowany 28-10-2009 21:28
Panie doktorze Prezydencie jest pan mało spostrzegawczy. Jako facet z białym kołnierzykiem mam nadzieję, że "WIDZI PAN V KOLUMNĘ" we własnej firmie. Pański poprzednik J.Kuśka - tez doktor - w porę nie dostrzegł kogo na swoim piersiątku chołubi i padł jak pies "pluto". Jadzieńko go....go....go.... jesteś nowoczesna i współczesna z prezencją i elegancją, z progesteronem, powodujacym u facetów wzrost testosteronu. Startuj piękna w wyborach prezydenckich. Każ czytać ofermom to co napisano drobną czcionką w umowie o kredyt uświadom, biednym i ubogim, że za oderwaną podeszwą do buta kryje się szewc-producent, który ma obowiązek zwrócić 7 pln za ponownie przybitą podeszwę w innej firmie, a wróżbitka która przepowiedziała konsumentowi- ofermie przyszłość i ta przyszłość się nie sprawdziła ma obowiązek wystawić fakturę Vat i zwrócic jej rownowartość, a konsument "oferma" może to sobie odpisać od podatku. Pani Jadziu niech pani dalej walczy. Niech pani tylko unika "Polsatu", TP.S.A, Dialogu, i innych spółek giełdowych, gdyz oni mają dobrych prawników i nie ma pani z nimi żadnych szans.
~W ostatnim roku 28-10-2009 23:05
Panie Prezydencie Obrębalski.W ostatnim roku pełnienia zaszczytnej funkcji, zechciej pan powierzyć pani JR-S funkcję rzecznika prasowego, pełnionego przez pana Urzędu. Dzieki tej pani masz pan szansę ocieplić swój wizerunek i pokazać, że jesteś wspaniałym facetem. Pani J.R-S. nie jest zabajurzona i dokładnie wie gdzie , co kiedy i dlaczego. Wprawdzie zajmuje się - przede wszystkim- uszkodzonymi butami, wróżkami i korespondencją czytaną przez mikroskop, ale wskaże panu powrotną drogę na uczelnię, gdzie z owacjami zostanie pan przyjęty. Tam będziesz pan miał możliwość rozwijać się, tworząc ekonomiczne wizje na wzór prof. Kaleckiego. Premier Tusk miał swojego Kamińskkiego, pan masz panią J.R-S. Studentom życzę satysfakcji z wiedzy, którą przekaże pan dr Obrębalski po odbyciu praktyki /stażu/ na urzędzie. Wyrażam nadzieję, że w swoim cv napisze pan, że ma nie tylko tzw. "osiągi" teoretyczne. Po epizodzie prezydenckim nabrałeś pan wiedzy praktycznej. Pracownica JR-S. jest tylko magistrem, ale teorię i praktykę / pod okiem Adama/ ma opanowaną do perfekcjii. Zapewniam wszystkich, że był to wyjątkowy facet. Hans Kloss to przy nim pikuś
~Kierowca 28-10-2009 23:23
A czy można powołać rzecznika kierowców kategorii "B"? Przecież to jest ogrom ludzi , którzy mają wielorakie problemy np. porysowane samochody na Karłowicza i przebite opony. Przebita opona to nie wydatek za uszkodzoną podeszwę w bucie, czy błędną wróżbę pani wizjonerki.
~ABC 28-10-2009 23:54
A może JRS zluzuje Tomka z CBA. Z posiadanych informacji kobitka ma właściwe przygotowanie.
~ 29-10-2009 9:14
W porównaniu do rzecznika powiatowego działającego w Jeleniej Górze kompetencje Pani Rzecznik JRS wypadają bardzo blado. widział ktoś kiedyś Panią Rzecznik JRS w Sądzie jak reprezentuje interesy konsumentów. doradzać każdy może ale tu chyba nie chodzi tylko o doradzanie.
~cisk 29-10-2009 9:36
Ciskanie się ze "złymi" komentami na panią J R-S jest przejawem emocji do tak barwnej postaci. Wyrażanie różnych poglądów okazuje- jakby nie było do Niej szacunek. Jej Wizerunek kształtują ILUMINACI naszej sceny politycznej. Jedno jest pewne- panicznie się jej boją i na pewno dążyć będą żeby nie startowała w wyborach. Na ogłoszone stanowisko w wywiadzie- zadbają o to by miała dużo zleceń negocjacji cywilnych i gospodarczych. Bo aktywność społeczna J R-S jest udowodniona i jak nie zlecenia to startowanie w wyborach. Mało jest ludzi z takimi uprawnieniami a w połączeniu z predyspozycjami to będzie następny sukces. Ten kierunek jest dobry dla sceny politycznej ale nie koniecznie dla ogółu społeczeństwa jeleniogórskiego. Ot i tak.
~miastowi 29-10-2009 10:09
Być może ,że z miastowymi to można się dogadać bez sądu. No ale obsada biura rzecznika pow. jest kilkuosobowa- pewnie tak musi być, bo relacje są sądowe. Jak pani Reder-Sadowska będzie po sądach chodziła to raczej już się porady nie dostanie w biurze Rzecznika. Kierowanie spraw do sądu jest wygodne- no bo tak sąd osądził- po co się samemu zatroszczyć nad rozwiązaniem problemu- swoista spychotechnika, to działa. Co za Rzecznik jak tylko do sądu- rzutki- to tu to tam. Ale też załatwia sprawy i niech tak pozostanie.
~bobrownik 29-10-2009 11:11
Coś mądrego się samoistnie ukształtowało w drodze praktyki, nauki oraz wyzwań obecnych czasów. Niewątpliwie pani Reder-Sadowska jest profesjonalnym Rzecznikiem Konsumentów oraz NEGOCJATOREM- co potwierdził zdany trudny egzamin państwowy /oświadczenie w wywiadzie- jak to sprawdzić bo może to blamaż?/. Tacy pracownicy w UE są perełkami pielęgnowanymi przez władze bo kapitał takiego zasobu wypracowuje się przez wiele lat ,który jest niezbędny do tworzenia społeczeństwa obywatelskiego. Oczywiście może nie być niczego ale nam jest "daleko" z całym szacunkiem /może tak miasto partnerskie po przekątnej RP/. Cepeliada- na kombajnie chłop...... Jelonka to taki ciekawe miasto - co krok to przygoda. Ach ten rozwój agroturystyki Pani Sekretarz UM.
~MiłoszKamiński 29-10-2009 20:38
Rzecznik musi być w każdym powiecie, taka jest ustawa i nie ma co dyskutować. Czy się przydaje, czy nie, zależy już od samego rzecznika, jego zaangażowania i umiejętności. Do rzecznika trafiają ludzie z minimalną wiedzą o prawach konsumenta, jeśli czegoś konkretnego się dowiedzą w swojej sprawie, to pierwszy plus. A jeśli rzecznik zechce się włączyć, sam napisze pismo, a nawet postanowi wystąpić jako oskarżyciel publiczny w sądzie, to super. Z reguły już samo pismo rzecznika z czerwoną pieczątką wystarczająco mityguje cwanych sprzedawców czy serwisantów. Sam kiedyś miałem kłopot z uznaniem reklamacji, a po piśmie od pani Reder-Sadowskiej serwis rowerowy od razu zadzwonił z zaproszeniem do warsztatu, zwrócił pieniądze i zabrał swój wadliwy towar. Nie mam wątpliwości, rzecznik jest potrzebny, a nasz jeleniogórski jest naprawdę dobry!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Dachowanie w Radomierzu

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1069
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%