MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Jack Strong – szpieg, który pokonał imperium

Wiadomości: Polska
Poniedziałek, 24 lutego 2014, 10:24
Aktualizacja: 10:35
Autor: MT
Fot. admin
O płk. Ryszardzie Kukliński opowiada prof. Józef Szaniawski, polski politolog, doktor historii, sowietolog, dziennikarz, ostatni więzień polityczny PRL. Miej świadomość – Marek Tkacz, wydawca Jelonki.com

JACK STRONG zwiastun:

Minęła dwudziesta - Kukliński: bohater czy zdrajca?

Wywiad z byłymi agentami CIA o płk. Kuklińskim

Cenckiewicz i Ziemkiewicz o płk. Kuklińskim

Ryszard Kukliński "Wizyta"

Gry Wojenne - Płk. Ryszard Kukliński 1/5

Gry Wojenne - Płk. Ryszard Kukliński 2/5

Gry Wojenne - Płk. Ryszard Kukliński 3/5

Gry Wojenne - Płk. Ryszard Kukliński 4/5

Gry Wojenne - Płk. Ryszard Kukliński 5/5

Ogłoszenia

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Idiokracja: satyra, czy przepowiednia?  

Agentka SB Jolanta Gontarczyk ma się dobrze w ratuszu

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~BEZDOMNY 24-02-2014 13:44
Tytuł mało adekwatny.On nie pokonał imperium tylko zdradził Polskę.Przyczyny rozpadu Związku Radzieckiego były inne, min.polityczne i ekonomiczne.
~vxx 24-02-2014 14:00
Ze zdrajcy zrobiono bohatera. Gdy ten gość postanowił robić karierę zawodowego trepa to nie wiedział, w jakim wojsku wybrał służbę? Jak przestało mu się podobać, to mógł zwyczajnie odejść, a nie wysługiwać się CIA pod płaszczykiem walki z komuną. Amerykańscy kolesie wyru...li go koncertowo. Swoje dostali, a że Polskę mieli (i mają) głęboko w d.. świadczy taki drobiazg, że o planowanym wprowadzeniem stanu wojennego "zapomnieli" ostrzec Solidarności. Ze zdrady tego gościa korzyści odniósł tylko on sam, no i CIA - w przypadku konfliktu pomiędzy Nato a Układem Warszawskim mieliby precyzyjne cele ataku atomowego w Polsce. Gość w gruncie rzeczy w niczym nie różni się od fanatycznych, nawróconych na islam Europejczyków mordujących niewinnych ludzi w imię swojej "nowej wiary".
~amen 24-02-2014 14:12
vxx - Pisz za siebie, dla mnie Kukliński jest zdecydowanym bohaterem i jeśli ktokolwiek go wykorzystał, jak piszesz, to na pewno nie amerykanie tylko czerwona hołota mordując mu rodzinę, gdyby nie on to albo nie pisalibyśmy tu teraz na forum, albo zamiast naszego alfabetu mielibyśmy cyrylice. Chwała Bohaterowi! - Bóg! Honor! Ojczyzna!
~rośiczka 24-02-2014 15:26
Kukliński jest osobą kontrowersyjną, ale moim zdaniem jest zdrajcą. Przeniewierzył się Wojsku , któremu przysięgał wierność. Nie ma znaczenia z jakich pobudek, bo to można sobie dowolnie tłumaczyć. ZDRADA to ZDRADA!!!!!!!!!
~amen 24-02-2014 15:35
do rośiczka - Czyli to, że uratował 25 mln Polaków to się nie liczy? ważne że złamał przysięgę, którą składał na Układ Warszawski i bez rozumu powinien być mu posłuszny? Czyli jak ja złożę przysięgę np. Putinowi, Tuskowi czy wszystko jedno komuś z władzy i on rozkaże mi Cię zastrzelić i całą Twoja rodzinę i ja to zrobię, to jestem niewinny i wszystko w porządku? Bo tylko wykonywałem rozkaz i trzymałem się przysięgi? Proszę odpowiedz mi na to pytanie.
~fanAK 24-02-2014 19:24
Nie wszyscy wiedza o co chodziło z płk. Kuklińskim a materiału sporo i to solidnego, dlatego w kilku słowach o co tutaj chodzi. ZSRR planowała atak na Europe Zachodnią, nawet byli sztabowcy w powyższych materiałach o tym mówią. Atak sowietów miał być przeprowadzony w 2 fazach a) w pierwszej atakują Polacy i Niemcy - podobną armię przeciwstawia NATO, wynik: prawdopodobnie NATO dałoby radę temu atakowi, ale było by bardzo poobijane z dużymi stratami b) wtedy weszłaby druga identyczna fala, sami sowieci, wynik: NATO widząc, że konwencjonalnie nie da im rady, użyłaby broń nuklearną i wodorową w czasie przerzucania wojsk z ZSRR na zachód tj. czyli bomby te spadły w POLSCE i NRD. Płk. Kukliński zapobiegł temu przekazując plany ataku, tym samym NATO zmieniło układ sił wzmacniając się znacznie cdn
~fanAK 24-02-2014 19:27
...a kropkę nad i postawił Regan zmuszając ZSRR do wyścigu zbrojeń, tym samym wykończył kolosa sowieckiego ekonomicznie, a dalej to już rozpad ZSRR i proces demokratyzacji Wschodu który trwa do dziś.
~fan prawdy 24-02-2014 20:04
Tak zażartej i zarazem nieskutecznej propagandy medialnej, wspartej " autorytetem" Premiera, Prezydenta i Parlamentu jeszcze nie było. Najbardziej wkurza, ze dotyczy to osoby kontrowersyjnej i w opini większości Polaków- ewidentnego zdrajcy
~fanAK 24-02-2014 20:41
do fanprawdy - a jakież to masz argumenty na to, że to propaganda? bo pisać każdy może co mu ślina na język przyniesie. Daj mi argumenty niepodważalne, konkretne linki, nazwiska, wypowiedzi osób z tamtych dni, to ja stanę pierwszy szeregu, że to propaganda, ja akurat znam ruskich z autopsji rodzinnej i wiem co to za ludzie i do czego są zdalni w imię swoich chorych ideałów.
rymcycymka 24-02-2014 21:28
..do - * adsl.tpnet(79.186*.*.) .. przygotowal plan inwazji Wojsk UW w Czechoslowacji /1968/ ,tak zachowuje sie Zdrajca !!!
amen 24-02-2014 22:07
rymcycymka - Nie kompromituj się już na tym forum chyba po raz N-ty. Własnie po Czechosłowacji zobaczył jakie to jest zło, doszło do niego że ta droga nigdzie nie prowadzi, a czarę goryczy przelało stłumienie protestów grudnia`70. św Paweł też zanim się nawrócił zabijał namiętnie chrześcijan.
~Stach 24-02-2014 22:17
Jeżeli Kukliński nie jest zdrajcą a bohaterem to wszyscy którzy szpiegowali na rzecz Niemców , Amerykanów czy Anglików też są bohaterami a wszyscy żołnierze podoficerowie i oficerowie którzy służyli w wojsku do 90 roku i nie współpracowali z zachodem to zdrajcy. Co można powiedzieć o żołnierzach, podoficerach i oficerach którzy służyli przed 90 rokiem i po 90 roku i służą obecnie. Czy do 90 roku to oni byli zdrajcy a po 90 roku to już nie byli zdrajcy. Jeżeli Kukliński zdradził NATO gdzie są rozlokowane w Polsce i NRD silosy to naiwniacy odpowiedzcie sobie gdzie spadłyby Amerykańskie rakiety w uderzeniu wyprzedzającym, przecież nie na Uralu a u nas w Polsce.
~fanAK 24-02-2014 22:46
Gry Wojenne - Płk. Ryszard Kukliński 4/5 - pierwsze kilka, kilkanaście minut wszystko wyjaśnia, do wszystkich niedowiarków!
~strongman 25-02-2014 6:01
vxx - Kuklinski nie musial Solidarnosci nic mowic bo oni, a na pewno Walesa wiedzial co bedzie, mowi to w 4 czesci "gry wojenne" (jeden z filmikow powyzej) w 41:40, a prof. Richard Pipes doradca Regana mowi ze Kuklinski odradzal zeby dali znac bo bal sie ze dojdzie do strasznej rzezi(ten sam film 44 min)
~fan prawdy 25-02-2014 10:20
Pytania fana AK, to czysta demaqogia, taka jak 10 mln. Solidarność, apoteoza "'wyklętych", czy też " tylko ocet i musztarda" w PRLu.Niech fan poczyta post Stacha i opiera się na własnej a nie rodzinnej autopsji i wnoskuje obiektywnie, także nt. obecnej propagandy politycznej
amen 25-02-2014 10:55
Fanie prawdy, w którym miejscu Akowiec demaguje? są tutaj konkretne wypowiedzi ludzi z tamtych czasów, po stronie Sowieckiej jak i USA jak i Polskiej, nie odniosłeś się do tego, skwitowałeś tylko, że to demagogia tak to każdy hejter potrafi, pokaz nam jakiś swój cudowny argument na swoją spiskowa teorie dziejów, chętnie poczytam i posłucham innych argumentów, ale jeszcze raz podkreślę argumentów. Co do przytoczonej liczby twojej 10 mln to za mało, w Polsce miało wybuchnąć około 300 głowic, dlatego tęgie głowy wyliczyły 25 mln. A do Stacha sam się chętnie odniosę w następnym poście.
amen 25-02-2014 11:10
Stachu, sprawa jest prosta, Polską rządzili sowieci, w przypadku konfliktu zbrojnego całe dowodzenie nasza armią przejmowała Moskwa i na to są dokumenty, gdybyś nie dowierzał. Suwerenni nie byliśmy, wiec o zdradzie być mowy nie możne, no bo albo jesteś suwerenny albo nie. Nie da się być w połowie suwerennym. Dlatego wszyscy Polacy niezależnie czy szpiegowali na rzecz Francji, USA czy Antarktydy, (czyli kopali dołki w Moskwie), nie ma znaczenia, wszyscy którzy coś robili dla naszego wyzwolenia są bohaterami, a szczególnie ten który uratował nas przed zagładą. Natomiast wszyscy ci którzy poddali się bezwolnie naszym ciemiężycielom i posłusznie wykonywali ich rozkazy są zdrajcami. Cala reszta nie jest ani bohaterami ani zdrajcami. Myślę, że prościej wytłumaczyć się nie da.
~amen re 25-02-2014 11:27
To filozofia na zasadzie " białe jest czarne, zaś czarne białe" a w realu czerń ma wiele odcieni. Dlatego, to demagogia i amen. A jak Pan myśli czy obecnie w obliczu konfliktu zbrojnego np. z "ruskimi" będziemy suwerenni militarnie i decyzyjnie ?! Trochę obiektywizmu,,, i mniej propagandy !!
amen 25-02-2014 11:50
To raczej twój mozg odbiera czarne za białe a białe za czarne, a konkretu nie podałeś żadnego na tą moją rzekomą demagogie, co do twojego pytania na wypadek ataku ruskich będziemy mieć podobna sytuację jak w 1939, jesteśmy suwerenni i bronic granic będziemy, dodatkowo mamy sojusz z NATO, gwarancją jest USA które w 39 nie stało po żadnej stronie, weź jeszcze pod uwagę, że nie pozwoli sowietom wejść w czasie solidarności do Polski, sowieci byli pod wielka presją i wiedzieli że nie może być mowy o wejściu do Polski, to był 81 rok, moje słowa potwierdzi generalicja sowiecka z minionych czasów. Wystarczy obejrzeć powyżej film, oni tam wszystko mówią.
~Krasnoludka 25-02-2014 20:01
Ale materiałów! Bardzo dziękuję, bo na filmie z dzieciakami już byłam, a warto sobie doczytać/ dosłuchać.Super:)
~Stach 26-02-2014 14:25
Według "amen" większość Polaków w okresie do 90 roku to byli zdrajcy bo jak Pan/i pisze że wszyscy którzy nic nie robili t.zn. nie współpracowali z zachodem w celu wyzwolenia są zdrajcami. A co ze szpiegami którzy otrzymywali gratyfikację w dolarach i jednocześnie brali wynagrodzenia od Państwa które wg. Pana było nie nasze a zniewolone. Odpowie Pan/i pewnie że jak brali wypłaty od Państwa niesuwerennego to tylko dlatego aby je osłabić. To może wszystkich którzy uczciwie wykonywali swoje obowiązki w armii , czy w przemyśle w kulturze lub nauce należy skazać za zdradę bo cytuję (wszyscy ci którzy poddali się bezwolnie naszym ciemiężycielom i posłusznie wykonywali ich rozkazy są zdrajcami. Gratuluję obiektywizmu. Gdyby głupota miała skrzydła niektórzy lataliby jak gołąbki
amen 26-02-2014 16:59
Stachu, chwileczkę, nie napisałem tak, czemu przekręcasz moje słowa? Napisałem, że zdrajcami są ci którzy bezwzględnie poddali się terrorystom ze wschodu, czyli np.: Jaruzelski Kiszczak, żołnierze którzy do naszych strzelali np. na pomorzy`70, prokuratorzy, sędziwie którzy naszych skazywali często na karę śmierci np: brat Michnika, MO-wcy którzy lali naszych palami i zabijali AK`wców itd, a nie ci którzy nic nie robili i starali się tylko przeżyć, przetrwać, takich było zdecydowanie najwięcej, oni nie są zdrajcami, po prostu nie odnaleźli się w sytuacji, ale też nie szkodzili naszym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dlaczego rewolucja zjada własne dzieci?  

Czy LGBT to ideologia?  

Wiadukty prawie gotowe

Bardzo słabe wyniki matur

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
839
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%