MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Jacek Włodyga najbardziej podziwiany

Wiadomości: JELENIA GÓRA/KRAJ
Poniedziałek, 1 grudnia 2008, 15:15
Aktualizacja: 15:16
Autor: TEJO
Fot. Ania
Środowisko samorządowe z całej Polski rozstrzygnęło konkurs pod hasłem Innowator 2008. W jednej z kategorii triumfował starosta jeleniogórski, Jacek Włodyga.

Konkurs miał swój finał podczas gali, która towarzyszyła Dniom Samorządu w hoteli Victoria w Warszawie. Laureaci wybierani byli przez kapitułę składającą się z przedstawicieli środowiska samorządowego z całej Polski. – W kategorii Najbardziej Podziwiany Starosta 2008 zwyciężył Starosta Jeleniogórski pan Jacek Włodyga – poinformowali organizatorzy.

Jak uzasadniono wybór jeleniogórskiego samorządowca? Uwzględniono efektywność w działaniu, szczególnie w rozwoju gospodarki, sportu i turystyki. – Starosta nadzwyczaj kreatywny. Osoba ogólnie znana, szanowana, rzetelnie wywiązuje się z obowiązków służbowych, cieszy się wśród samorządowców bardzo dobrą opinią. Jest sumienny, uczciwy, bezstronny, przestrzega zasad etyki zawodowej – napisano w uzasadnieniu wyboru.

W kategorii „Najlepsza Spółka Samorządowa” wygrało Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z Płocka. Za „Najlepszy Projekt Infrastrukturalny” uznano Środowiskowe Centrum Rehabilitacji przy Zespole Szkół Specjalnych w Wolsztynie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Rozmowy o Kowarach

Jest kapliczka św. Anny

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~M 1-12-2008 16:32
Gratulacje dla PAna Jacka z uzasadnieniem trzeba jak najbardziej się zgodzić:) pozdrawiam
~wik 1-12-2008 19:11
Po stanie dróg powiatowych najlepiej ocenić Pana Włodygę.
~K.O 1-12-2008 19:35
Gratulacje dla Pana Starosty Jacka Włodygi!!!!
~Jel. 1-12-2008 20:10
no tylko sportem i turystyką potrafi się zajmopwać...
~obser kk 1-12-2008 20:46
Ta kapitula co wybrala Pana Wlodyge to na pewno byli kolesie z dawnego KC PZPR dla ktorych pan Wlodyga pracowal i byl aktywnym czlonkiem Takie zaslepienie to szczyt oblakania kapituly Niech Pan Wlodyga ujawni w jakich dlugach jest Starostwo Powiatowe jest na pierwszym miejscu w Polsce
~Tee 1-12-2008 20:55
Żaden Adonis... Ładniejszego juz nie mieli? Wśród tych samorządowców to pewnie same samorządowianki przed emeryturą, widocznie nie było nikogo bardziej reprezentacyjnego to wybrały to co było na podorędziu... Sorry, ale prezydentów też wybierają wg wzrostu i wyglądu, a nie zasług, więc sądzę, że i tu "kryteria" były podobne.
~JG 1-12-2008 21:01
Brawa i gratulacje dla Pana Jacka.
Riposta 1-12-2008 21:14
Gratulacje!!!!
~JGK 1-12-2008 21:30
Serdecznie gratuluję !
~czynownik 1-12-2008 21:36
Niech Marek bierze przykład...
~aa 1-12-2008 23:29
Do Czynownika: A może ktoś by porównał kwoty wynikające z umów o dofinansowanie ze środków unijnych podpisanych przez Prezydenta Jeleniej Góry z takimiż kwotami podpisanymi przez Starostę Jeleniogórskiego. Bo tylko to jest miarą ich skuteczności. Jak się wejdzie na portal Starostwa, to z niego wynika, że w tym starostwie zajmuja się wydawaniem pozwoleń na różne działalności, więc działanie typowo urzędnicze. Natomiast Prezydent Jeleniej Góry ma ich trochę na swoim koncie. Ostatnio umowa o dofinansowanie monitoringu, przedtem umowa o dofinansowanie remontu budynku teatru zdrojowego, boisko Orlik, teraz jest na tapecie rewitalizacja parku zdrojowego. Czym może się pochwalić w tym zakresie Starostwo Jeleniogórskie? Bo z portalu wynikają tylko spotkania towarzyskie i tzw. troska i pochylanie się nad różnymi problemami, ale nie działanie. Jeśli się mylę i działalność starostwa nie polega li tylko na wydawaniu pozwoleń, to proszę opisać EFEKTY tego "pochylania się z troską". I nie chodzi tutaj o jednodniowe imprezy typu targi, które dziś są, a jutro ich nie ma, bliżej nieokreślone umowy o współpracy, która nie wiadomo na czym ma polegać, albo jednorazowe zawody sportowe. Gdzie są wymierne efekty tej "troski": budowa nowych obiektów itp. Z oficjalnej strony Starostwa Jelniogórskiego wcale to nie wynika. Tam jest tylko lista różnych pozwoleń i zezwoleń, ewidencji i rejestracji. To za co ten podziw? że starosta dobrym kolegą jest i świetnym kumplem? Jeśli ma osiągnięcia dla dobra starostwa, to proszę wymienić jakie.
~śmiech 1-12-2008 23:44
NA SALI Ci co go wybrali maja do niego 850 kilometrów...i nic nie wiedzą,,, :(
~Żenada 1-12-2008 23:48
Uwielbiam takie imprezy na koszt podatnika. Panowie samorządowcy sami siebie oceniają, wybierają i nagradzają. Chętnie poznałbym jakieś konkretne osiągnięcia laureatów w rozwoju gospodarki, sportu i turystyki...
~~Emeryt 2-12-2008 1:08
Ooo tak - szczególnie podziwiany jest w Przesiece za elektrownię na malowniczym strumyku, którą ledwo co by tam ludziom klepnął łącznie z byłym Wójtem T. - dziś szefem WORDa. Jak temat wywołać to same jo...y lecą. A tak na marginesie - tam było fałszowanie dokumentów i poświadczenie nieprawdy na tapecie - czy ktoś z owych "podziwianych" samorządowców poniósł jakieś konsekwencje za złą robotę? Bo temat cos przycichł?
~jeleniogórka 2-12-2008 9:15
Do ~aa - uuuu... na kilometr czuć jeleniogórskiego samorządowca i do tego bardziej "zorientowanego" hi, hi, hi Cóż, władzom Jeleniej Góry brakuje i pomysłów i polotu w realizacji tego co inni podsuną! Po "rewitalizacji" ulicy Wojska Polskiego przyszedł czas na "rewitalizację" Parku Zdrojowego - pora się bać! :))) A panu Markowi proszę podpowiedzieć, że od sponsorowanego wyróżnienia ważniejsze jest ocenianie przez niezależne gremia, ale i tak najważniejsze to ocena wystawiona przez ludzi! Troska jest przejawem zainteresowania - to tak nawiasem! Powiat stoi turystyką i niech tak pozostanie :))) PS do "orlika" wrócimy za 3-4 miesiące sprawdzając jak się mają wydane miliony! No i sprawdzimy wybudowane z miejskiej kasy "obiekty"!
~A konkretnie? 2-12-2008 9:37
Jaki produkt turystyczny jest dziełem starostwa?
~komisarz-blu 2-12-2008 10:20
Pan Starosta bierze co miesiąc dwanaście tysięcy zlotych z budzetu za te pieniądze mozna więcej sie spodziewać od osoby tak dobrze platnej , aby od niej pochodzilo coś wykonanego namacalnego dla spoleczeństwa. Zabawa z kapitula to inaczej swoi wsród swoich - czyli wszyscy proletariusze " utrzymankowie budżetu - lączcie się " i wspierajcie , a zabawa będzie najprzedniejsza w hotelach Victoria, Sharaton, Mercure itd. Narod pokryje zachcianki.
~Mam inne dane 2-12-2008 13:31
Na minus Starosta Jeleniogórski Jacek Włodyga Tak: 616 Nie: 5952 http://www.gazeta-info.pl/
Riposta 2-12-2008 14:37
" ~Mam inne dane" .... tja... jesteś naiwny czy niedoinformowany? Nie wiesz po co gazety ogłaszają takie plebiscyty??? Później biedny urzędnik musi kupować stosy gazet i wycinać te tfuuu kupony!!! Nikt nie jest doskonały... :))))
~aa 2-12-2008 17:22
Do Jeleniogórka: Kulą w płot! nie mam nic do czynienia z samorządowcami. Tych rzeczy można było się dowiedzieć na łamach internetowej Jelonki, o wszystkich tych rzeczach tu pisano: "Park Zdrojowy pod kluczem" - art. z 13.11.2008, 51 postów pod tym artykułem, "Dzięki współpracy monitoring i lepsze komisariaty" - z dnia 21.11.2008, "Wrzutka radnego Wiklika" - artykuł o podziale teatru, z który zawierał informację o dotacji z tzw. funduszu norweskiego 9 mon zł, "Orlik otwarty samorządowcy nie spudłowali" - artykuł z 24 listopada 2008r. --- z tych artykułów wynika, że Prezydent wraz ze swoimi ludźmi popracował nad tym, aby wyciągnąć trochę środków unijnych dla naszego miasta.- WYSTARCZY POCZYTAĆ JELONKĘ I WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI. Jaki on jest to jest ten Obrębalski, ale przynajmniej trochę działa, a nie tylko "pochyla się z troska i nachyla". Przecież on jest dopiero 2 lata. A proszę zajrzeć na internetową stronę Starostwa Jeleniogórskiego - tam są właśnie linki do pozwoleń, zezwoleń, ewidencji i postanowień. I ani słowa o widocznych efektach działań Starostwa w postaci nowych budowli, budynków itp. Przepraszam, jest mowa o jednej drodze do Karpacza. A jak długo p. Włodyga jest starostą?......... A właśnie, JAKI PRODUKT TURYSTYCZNY JEST DZIEŁEM STAROSTWA? W uzasadnieniu wyniku plebiscytu nie wymieniono ani jednego sukcesu pana Jacka Włodygi, szeroko natomiast podkreślano cecho osobowościowe, którymi winien wyróżniać się chyba każdy urzędnik samorządowy. Więc za co te laury?
~jeleniogórka 2-12-2008 19:24
zapraszam na kawę to pogadamy o dokonaniach pana Prezydenta - w końcu jestem tu od urodzenia i jeszcze conieco widzę. Spotkanie jednak musimy skończyć do 17:30, bo później powrót już tylko z osobistym ochroniarzem! Nie moja sprawa licytować się, który samorządowiec więcej zrobił dla regionu. Moją sprawą jest to, co mam pod nosem i TYLKO to mnie interesuje! d...lna walka polityczna zeszła na najniższy poziom - nie tylko intelektualny... Przykro mi to pisać, ale pan Obrębalski jest najgorszym prezydentem w powojennej historii Jeleniej Góry - liczę także burmistrzów i naczelników miasta! ~aa, nie ściemniaj, bo akurat miejskiego urzędnika to wyczuwam na milę :) Myślę, że nagród nie dają darmo... to zacznij od PRODUKTÓW TURYSTYCZNYCH, stworzonych ;) przez Urząd Miejski :))))
~ 2-12-2008 19:44
JAKI PRODUKT TURYSTYCZNY JEST DZIEŁEM STAROSTWA?
~jeleniogórka 2-12-2008 22:06
do ~ ... =:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
~Sabath 2-12-2008 22:13
ci co z tyłu głosowali wygrało im się ale z bliska nie zobaczyli a ważne to że jest ta osoba którą chcieli
~aa 3-12-2008 0:58
do Jeleniogórka: pracujesz w Starostwie?:), bo coś bardzo bronisz tego Włodygi... a Obrębalski jeszcze nie zakończył swojej kadencji... nie twierdzę że laury za plebiscyt Newsweeka dostał zasłużenie, bo tak nie jest, ale wymień "zasługi" pana Włodygi, który jest podziwiany nie wiadomo za co... a jeżeli widzisz tylko to co masz pod nosem... to masz niewielki horyzont... PS. nie pracuję w Urzędzie Miasta; czy trzeba tam pracować, aby czytać Jelonkę?
~jelonek z Placu Ratuszowego 3-12-2008 16:33
do aa -) i im podobnych Koledzy i Koleżanki - warto poznać reguły, żeby o nich pisać. Starosta został WYBRANY W GŁOSOWANIU SAMORZĄDOWCÓW, a nie za wycinanki z jakichś gazet. Nie udzielał - jak Prezydent - wywiadów o tym, że zbudował szlak wież widokowych czy centrum sportów zimowych, których nawet jeszcze nie ma w planach. Starosta nie opowiadał przed kadencją, że "czekają gromady inwestorów, tylko władze są nieżyczliwe", a to była specjalność Pana Prezydenta, który - póki co - nie zaprosił jakiegokolwiek inwestora, tylko psuje to, co inni usiłują robić. Wstyd mi za to, że Prezydent mojego miasta ma tak rozdęte ego, że niedługo się w drzwiach do Ratusza nie zmieści
~aa2 3-12-2008 16:37
porównywanie kwot, jakie ma w budżecie Miasto i Powiat nie ma żadnego znaczenia, bo gminy mają dochody własne z podatków, a powiaty takich pieniędzy nie mają, więc albo ktoś nie wie, co pisze, albo wie i kłamie.. jaki jest aa? Pan Prezydent jest miastrzem planowania (to fakt) i opowiadania o swoich planach, jak o sukcesach. Jak słyszę o rewitalizacji czegokolwiek w Jeleniej Górze, to mi się słabo robi... może by się Pan Prezydent zabrał za pracę, a nie za jeżdżenie do Brukseli i opowiadanie o Kotlinie Zamków i Ogrodów (której większość zamków leży na terenie powiatu a nie miasta)? Jeśli już musi się chwalić, to nie się chwali tym, co sam zrobił
~anty-RIPOSTA 3-12-2008 16:40
ten plebiscyt nie był organizowany przez żadną gazetę, tylko ludzie z samorządów wybierali tych spośród siebie, którzy na to - ich zdaniem - zasługują... Ciekawe, czemu nikt nie wybrał Pana Marka O>?... a może lepiej nawet o to nie pytać, po co przynosić Miastu wstyd?
~aa 3-12-2008 18:53
odezwali się pracownicy starostwa... a może ktoś z Was w końcu wymieni, co konkretnego zrobiło dla powiatu starostwo poza wydawaniem pozwoleń i zezwoleń.... Prezydent wraz ze swoimi ludźmi popracował nad tym, aby wyciągnąć trochę środków UNIJNYCH dla naszego miasta. Jakie umowy o dofinansowanie z UNII (NIE Z WŁASNEGO BUDŻETU) podpisał starosta jeleniogórski? może ktoś wymienić?
~jeleniogórka 4-12-2008 9:20
A co jest kopia kruszona???? PS nie pracuję ani w urzędzie miasta, ani w starostwie, mam tylko oczy szeroko otwarte :))))
~Jel.. 4-12-2008 14:11
Pan starosta sam w wypowiedzi stwierdził,że wybrali go koledzy.Koledzy sportowcy,którym nie radzę się narazić bo poskarżą się kolesiowi a ten potrafi dołożyć do pieca.Ja jestem człek cierpliwy i jak sęp czekam na zemstę losu a ona jest słodka....
~MK 5-12-2008 7:56
Oto Starosta, propagator turystyki w aokcji: http://jelonka.com/news,single,init,article,18446 Co wy na to?
~do ~MK 5-12-2008 9:33
Populizm jeszcze nikomu nie wyszedł na dobre - nie wszystko jest tym czym się wydaje. Są ludzie i są przepisy. Zadzwoń do Starostwa do się dowiesz o co chodzi! Co Ty na to?
~MK 5-12-2008 17:00
Dzwoniłem. Jakoś nie przekonano mnie do tego, że istnieją przepisy umożliwiające wykorzystanie Służby Ochrony Kolei do działań w imieniu Starostwa. Od tego chyba jest Policja? Co Ty na to?
~Do Populisty 5-12-2008 17:03
Przepisy można stosować w sposób cywilizowany albo jak buszmen.
~~do MK i nie tylko 5-12-2008 19:00
Czy to się komuś podoba czy nie, przepisy trzeba respektować. Ciekawe kto jest zadowolony jak mu dzicy lokatorzy zamieszkają np. w altance? ;) Co, powie: OK, trzeba ludziom pomagać, niech biorą jak swoje... Co Ty na to?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą łącznika Harrachov–Jakuszyce

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Porównaj ceny z Jelonką.com

Spódnice to kwintesencja kobiecości i elegancji w jednym

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1086
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%